Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel helyettesítsem az almot?

Mivel helyettesítsem az almot?

Figyelt kérdés

Most találtam egy kiscicát, max.3-4 hetes.

1. Ilyenkor már rátud szokni az alomra?

2. Ha nincs otthon alom és homok és ma már nem tudok mennina boltba, akkor mivel helyettesítsem az almot?

3. Vagy maradjon a kosarába (nagy kosár) és hagyjam addig, hogy abba piszkítson? Oda fog egyáltalán?

4. Baj ha már alutasakos eledelt adunk neki, nem tejpótlót?

5. Kaparófa mikortól kell?

6. Mikor lehet megállapítani, hogy fiú-e vagy lány, hány hetesen?


2021. aug. 30. 15:22
1 2
 1/20 kenlord válasza:
95%
Nem vagyok macskaszakértő, de ha ma már nem tudsz elmenni venni almot, akkor nyugodtan engedd, hogy abba a kosárba piszkítson, úgyse tehetsz ellene, ráadásul 1 nap alatt nem fog rászokni, hogy a kosár a "WC". A többi válaszra sajna nem tudok válaszolni, nem értek hozzá
2021. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Rá

2. Virágföld esetleg van otthon?

3. A macska nem szeret odapiszkítani ahol fekszik, ráadásul magaddal tolsz ki, mert ha belefekszik fürdetheted meg.

4. Nem baj, ha meg tudja enni és ha sehonnan nem tudsz szerezni tejpótlót.

5. Azt vehetsz most is, jobb minél előbb rászoktatni.

6. Bármikor. Már születése után is látszik.



Én a helyedben amint tudom elvinném dokihoz, hogy nézze meg minden rendben van-e vele, ő elmondja a továbbiakat (féreghajtás, oltások, ivartalanítás stb).

2021. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A nemét meg lehet állapítani, alomnak, ha van egy nagy virág alátét, doboztető földdel is megfelel (Lehet, még nem tud egyedül). 3-4 hetesen nem biztos, hogy tud enni, ekkor még csak szopnak, 4 hét után kezdődik a hozzátáplálás.

Képet tudsz róla linkelni?

2021. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A némét könnyen meglehet állapítani. Ha két "lyuk" van a hátúlján, akkor lány, ha csak egy, akkor fiú
2021. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
*Nemét
2021. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Pesten hallottam macskákkal facebook csoportban megkérdezhetnéd, hogy nincs e valakinek szoptatós anyacicája a környékeden. A cicának az a legjobb. Lehet ilyen fiatalon szegény wc-zni se tud még. Igaz olyan 10 éve neveltem 2 napos cicát cumiztatással, de már nem emlékszem, hogy hogyan fejlődött. Ebben a csoportban sokan fognak tudni segíteni ebben is.
2021. aug. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az alomnal nagyobb problema a kaja. Ha valoban olyan idos,mint mondod, akkor mindenkeppen kellene neki tapszer. Kostoltatni is elkezdheted alutasakossal, de ilyenkor meg a foleg szopiznak normal esetben.
2021. aug. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha tennél ki képet segítenénk a korát megmondani!
2021. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]



Tud járni, igaz még nagyon esetlenül.

Próbáltam alutasakosat adni neki, de még nem eszi, nem tudja lefetyelni sem.

Próbáltam tejet, de azt is csak az ujjamról szopja le.


Még ma nem wc-zet, se pisi, se kaki.


Nem tudom már mit csináljak csak nyávog és nyávog.


Mivel nagyim nem bírta így kitettem.

A tyúkólba van, 3 rongyal, plüssel kibélelve a doboza.

2021. aug. 30. 20:37
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

O, ne csináld már. Kérlek kérj segítséget, írtam, hogy Pesten hallottam macskákkal csoport vagy bármilyen macskás csoport!! Azóta már biztos tudott volna vinni neked valaki tápszert, cumit stb vagy cicamamához elvitték volna szegényt - így csak kínzás ez a cicának és kb megölöd. Ki fog hűlni így, hiába a takaró, plusz a tyúkok megcsipkedik. Melegíts vizet palackba (ne legyen túl forró!) és tedd mellé. Holnap reggel korán vegyél tápszert (ha addig kibírja szegény), bármelyik állateledeles boltban és cumit - nem oclsó, könnyebb lenne ha segítséget kérnél...

Pisiltetni úgy tudod, hogy melegvizes vattával simogatod a hasát, kakiltatni pedig úgy, ha az ujjaiddal maszírozod a hátsóját (végbélnyílás két oldalán). Etetni 4-5 óránként kell, éjszaka is. Kecsketej lenne a tápszer hiányában a legjobb, sima tejet meg se tud emészteni . De google is megmondja neked 1 perc sem kellett volna hozzá. [link]

Kérlek ha te nem tudsz vele mit kezdeni, legalább írj a csoportokba, hogy esélye egyen szegénynek. Hova valósi vagy?

2021. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!