Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni egy 4 hónapos...

Mit lehet tenni egy 4 hónapos macskával, hogy leszokjon hogy mindennap hajnali 2-3 óra körül az ágyunkon ugráljon és játsszon?

Figyelt kérdés

A kizárás nem megoldás, mert nyávog és az is frusztráló, valamint a párom kb. fél percig bírja. Ugrál, a lábunkat piszkálja takaró alatt vagy a két párna között "matat". Este is általában 8-11 között kezd éledni.

Tudom hogy ingerszegény is lehet az élete vagy mert senki nem játszik vele. Én meg nem tudok még ezzel is foglalkozni. De se a párom, se a lányunk nem igazán szakít ara időt, hogy komolyabban foglalkozzon vele az etetésen és egy-egy simogatáson kívül. Napközbe többnyire nyugodt vagy alszik. De ha csengenetek ,bárki jön megy, azonnal fel kell, éjszaka dettó. Mentálisan teljesen kikészít és a párkapcsoaltunk se tesz jót, de ez egy másik topic.

Bármilyen megoldást, ötletet szívesen fogadok vagy specifikus oldalt/fórumot, ami ezzel foglakozik akár privátban!



2021. szept. 2. 05:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de a párom döntött: még egy macska lesz.
2021. szept. 2. 15:39
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kölyök cica míg egyedül volt, éjszaka is néha futott kicsit, de amúgy aludt. Majd lett egy társa és az egész éjszakát szinte végig játszották. Én nem hiszem, hogy ez így önmagában megoldás lenne.

Játszani kell vele este, ha senki nem teszi ezt meg, akkor lehet venni olyan játékokat, amihez nem kell ember. Például a Zoopluson is vannak ilyenek: [link]

[link]

Ezek akár. Jól kijátsza magát, utána kapjon vacsit lefekvés előtt nem sokkal és nagyobb eséllyel fogja az éjszakát átaludni.

2021. szept. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!