Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet csinálni, hogy a...

Mit lehet csinálni, hogy a macska ne pisáljon az ágyra?

Figyelt kérdés

Van 2 kismacskám, 4-5 hónaposak.

Eddig mindig az alomba végezték a dolgukat, de mostanában egy párszor rápisáltak az ágyra... Nem értem miért csinálják ezt, van 2 alomtál, mindig szedem belőle a cuccot is. Már nagyon elegem van belőlük, kezdem nem kedvelni most őket. Veszünk egy új ágyat pár nap múlva és nem lenne jó, ha az is mehetne megint a kukába.


2021. szept. 10. 12:54
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm, teszek még egy alomtálat is akkor a környékre. Hátha valami beválik. Nem állandóan pisilnek amúgy oda, hanem csak pár naponta.
2021. szept. 10. 14:08
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt, ez figyelmeztetés a részéről. Nem gonoszságból csinálják, hanem jelezni akarnak valamit.

Állatorvos mondta, hogy 1. vagy nem érzi jól magát (sajnos sokszor magára hagytuk, mindig olyankor pisilt le mindent, sosem akkor, amikor mi is ott voltunk) 2. vagy veseproblémája (a végén az volt, bele is halt) 3.vagy koszos az alom.( szilikonost használtunk mindig, de az is be tud büdösödni.

Nekem három cicám volt és csak az exkandúr csinálta.

2021. szept. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Értem, meg fogom említeni. Bár furcsa lenne kicsit, ha mindketten betegek lennének, de sose tudni...

Mi nem szoktuk magukra se hagyni őket sokszor, szinte egész nap itthon vagyok velük.

Ma például míg aludtam pisiltek a takaróra. :(

2021. szept. 10. 14:19
 14/32 A kérdező kommentje:
Illetve nemrég almot váltottunk, talán még az is lehet a baj, erre eddig nem is gonfoltam. De járnak abba is, szóval nem tudom.
2021. szept. 10. 14:20
 15/32 anonim válasza:
23%
Fajtiszta macskák? (Ez fontos tényező,azért kérdezem)
2021. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
23%

A macskát is meg lehet nevelni, mint a kutyát.


Mi mindig úgy oldottuk meg, hogy rajta kaptuk a macskát.

Ilyenkor jó hangosan rá kell kiabálni, esetleg lelökni az ágyról (nem ütni, csak tenyérrel úgy elhúzni, hogy leessen az ágyról, az nem fáj neki)


Maximum két alkalom után megtanulja, hogy nem szabad.


Asztalra ugrálásnál ugyanez.


Volt már, hogy a zárt hálószobában aludt a macska, de mégsem vizelt be, hanem felkeltett "szólni" , hogy ki kell mennie, aztán mikor látta, hogy felébredtem, az ajtónál nyávogott, hogy engedjem ki.


Konyhába szabadon mehet ki-be mindegyik macska, de az asztalra és a pultra egyik sem megy fel.


Tudják, hogy mit szabad és mit nem.

2021. szept. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, simán okozhatja az alomváltás a dolgot.

Itt egy hasznos videó a témáról, érdemes megnézni:


https://www.youtube.com/watch?v=2Ak9Cd4JW_k

2021. szept. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Nekünk is mindjárt jött az orvos, hogy biztos beteg. Kérdeztem, hogy jelölhet-e. Szerinte nem, mert az ilyen spriccelős lenne.

Mondom, ha beteg, akkor milyen gyakran pisál rossz helyre? Azt mondja naponta többször is akár.


Ok, nekünk 1-2 hetente. Abban maradtunk, viszem, ha gyakoribb lesz. Amikor elérte a fél éves kort, elvittem vizsgálatra meg ivartalanítani, azóta nem csinálja.

2021. szept. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%

Naszóval lepisili a takarót mig alszik... De szegény macska tuti beteg vagy depressziós. Jézusom.


Amugy 1000%felmegy az asztalra, csak akkor mikor nem látod...

2021. szept. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
18%

“ Fajtiszta macskák?”


Mivel olyan macska nincs forgalomban, akinek az egyik szülője ne macska lenne, így 100%, hogy fajtiszta.

2021. szept. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!