Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet csinálni, hogy a...

Mit lehet csinálni, hogy a macska ne pisáljon az ágyra?

Figyelt kérdés

Van 2 kismacskám, 4-5 hónaposak.

Eddig mindig az alomba végezték a dolgukat, de mostanában egy párszor rápisáltak az ágyra... Nem értem miért csinálják ezt, van 2 alomtál, mindig szedem belőle a cuccot is. Már nagyon elegem van belőlük, kezdem nem kedvelni most őket. Veszünk egy új ágyat pár nap múlva és nem lenne jó, ha az is mehetne megint a kukába.


2021. szept. 10. 12:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
20%

Itt mindenki le van pontozva aki nem anyuci pici angyalbögyörőjeként tartja az állatokat.

Nem tudom hova fajul már a világ.

2021. szept. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
6%
Az hagyján utolsó, de 4 kretén közülük nem érti mi a fajtiszta, meg a fajtatiszta közti különbség.
2021. szept. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk még a nagy macska is bepisált az ágyra. Mindig meglepett egy ilyen kis ajándékkal. De én nem dobom ki emiatt az ágyat. Ágyneműt cserélek aztán kész. Az asztalon is fent szokott aludni mikor eszünk. És nem bánja egyik családtagom se. Mondjuk anyám egy kicsit bepöccent amimor bolhatojásokat találtam az asztalon. Megnyomtam és pukkant egyet. De később stresszoldónak elment. Mikor unatkoztunk, akkor azokat pukkasztgattuk. Bár így belegondolva bánom, hogy miért nem tettem félre néhány bolhatojást, kíváncsi lettem volna a kisbolhákra
2021. szept. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 WidowmakerButt ***** válasza:
95%

16-os: Ez egy nagyon ostoba nevelési módszer, senkinek sem ajánlanám a megfélemlítéses nevelést, kb. a "nyomd bele az orrát" szintjén van. Főleg nem kutyáknál, akikbe mélyebb nyomot hagy az ilyesmi.


21-es: Ilyen ostoba válaszokkal, hogy: a mAcSkA aZ uDvArRa vAlÓ, mégis mire vártál? Ha semmi köze a kérdéshez, akkor miért ne pontozhatnánk le őket? Tán fáj az másnak, ha valakinél bent van a macska/kutya?

2021. szept. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

12 vagyok megint

Az alomváltás előtt is csináltak? Mert akkor nem az a gond.

Egyébként testvérek? Vagy utálják egymást? Mert amíg össze nem szoknak, addig ezzel tiltakoznak.

Egyébként lakásban tartott cicát nem lehet kiengedni. Megis hová?Lépcsőházba? Szóval, ezek hülye tanácsok. Mi sem raktuk ki a cicát, mert imádtuk.

Aki a bolhákat írta, az nem komoly ugye? Lehet kapni cseppentős bolhairtót, mert a nyakörv az szart sem ér.

2021. szept. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
44%

Fúbezek a macska gyűlölő hozzászólók. Szánalm.s hogy itt elitek ki a fruszttaciótokat. Miért fáj nektek, van aki felelőssègteljesebn gazdi, akik nem egyből Kiba.sszák az udvarra azt jó van az úgy. Gondolom nálatok fogyóeszköz a macska . Világgá engeditek, kimeríti az állatkínzás fogalmát. Hanyag hozzáállás csak titeket minősít. Szerintem huzzatok innen, mert segíteni nem tudtok. Ja és fordulajaton pszichológushoz. Mert ha ennyire ha zavar, más hogyan áll az állatának a gondozásához, lelkiismeretes gazdikat lenèzitem, komoly lelki problèmáton van . Valószínűleg nem kaptok elég figyelmet otthon.


Egy kiegyensúlyozott macska nem pisil össze vissza.

Kulturáltan lehet tartani egy macskát.

Ahol ilyen baleset van ott a macska nem kienegysulyozotr. Vagy szervi baja van vayz valami olyan. Torttnent vele , ami állandóan fennáll. Erre kell rájönni.

Mi történt?

Találkozott/találkoztak új emberrel/ új állattal a cicák?

Mióta vannak nálatok.

Egyszerre érkeztek?

A két cica ismeri egymást vagy hirtelen hazahoztátok az egyiket a másik után.

Két macska összeszokatsa nem mindig zokkeno mentes. Fokozatosan Kell,.neten Sok tippet lehet olvasni

Hogy. Viszonyulnak egymáshoz?

Az emberek akikkel együtt élnek,hogyan bánnak velukz?

Vannak ott harsányabb emberek? Hirtelen haragu emberek?

Vannak nagyon érzékeny, félős cicák.

Verekedni szoktak egymással? Ha igen, és nagyon dúrva, akkor előről kell kezdeni az összeszokatást.


Alapos takarítás , ajánlom két cicahoz a három álomtálcát.

Ha nagyon durván á egymáshoz a két cica,akkor előről kezdenén az összeszokotást, lassan fokozatosan, külön lakrèsszel. Be kell szerezni vama J rács szeruseget ami. Látják egymást ugyan. De nem tudnak hirtelen rámenni a másikra. Legrosszabb esetben több év mire össze lehet engedni őket.



Eg biztos, veréssel senkire se lehet megtanítani őket.


Ha félnek az idegen emberektől, és volt nálatok mostanában. Akkor legközelebb így fogad èk vendégeket, hogy olyankor jön zárni a cicákat.

De most csak találgatok


Ilyenkor az ágyba pisilés a szorongás jele, tudják hogy nem szabad. De nem a bosszú hajtja őket. Ha még meg is verik őket. Csak még jobban fognak szorogani.

Amíg nem bízol bennük, zárd ki hálószobadböl őket. De legyen a cicáknál is saját elvonuló helysége. Saját cica bútor. Saját kis barlang.


Hidd el ha rájössz mi válthatta ki a szorongást. Nem lesz több ilyen.

Az állatok arra is érzékenyek ha a környezetében a gazdik/emberek veszekednek egymással. Volt ilyen nálatok?

2021. szept. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%
Az én macskám is beszart behugyozott az ágyra. Volt, hogy oda is fialt. Én leszórom egy kis homokkal, aztán leseprem az ágyat, de hamuval is jó. Az a szagot is elveszi. Aztán kész. Nem is kell ágyneműt cserélnem, mert annyira tiszta. Na meg ha lecserélem, másnap úgyis ráhugyál megint.
2022. ápr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 WidowmakerButt ***** válasza:
100%
Utolsó, mi a rák történik nálatok :D
2022. ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Semmi. Nálunk ez már megszokott. A feleségemet eleinte zavarta, de már hozzászokott. A gyerekeim viszont ebben nőttek fel, mikor jön a pisi, már hozzák is a lapát hamut, mivel most sokat tüzelünk, van hamu dögivel. Nyáron a homokos megoldás van
2022. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 WidowmakerButt ***** válasza:
Értem. Azért furcsa, hogy kimosás helyett inkább ezt csináljátok, de ha működik, akkor működik
2022. ápr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!