Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elköltöztünk párommal albérlet...

Elköltöztünk párommal albérletbe, mit gondoltok a 23 éves cicánkat vigyük magunkkal?

Figyelt kérdés

A tulaj belement, hogy jöjjön, eddig párom szülőjénél laktunk, kertes ház. Nagyon hiányzik nekünk a cicánk, de nem akarjuk kitenni ennyi idősen egy esetleges "felesleges" stressznek. Mit gondoltok? Megérne egy próbát? Hogy viselné a cica?

Egyszer már költözött, amikor páromék lakásból költöztek ebbe a házba, akkor volt 10 éves.



2021. szept. 14. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Ha a mostani helyén ellátják, akkor en biztosan nem vinnem.

Ha szeretitek az allatot, akkor nem az a legfontosabb kerdes, hogy nektek mi a jo, hanem, hogy neki mi.

Latogassatok surun, ennyit tudtok tenni.

2021. szept. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
A szülők szeretik a cicát? csak mert mikor mi költöztünk el, az én rokonaim megölették a cicámat, amit náluk hagytunk, azzal, hogy nem fognak vacakolni vele.
2021. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Tudom, hogy ez így elég kegyetlenül hangzik, nyilván nagyon szeretitek, és nem akarjátok hátrahagyni, de szerintem nem lenne túl jó ötlet magatokkal vinni. Élete utóbbi 13 évét kertes házban töltötte, megszokta, hogy bármikor kimehet, nem hiszem, hogy el tudná viselni a hirtelen váltást. Ráadásul idős már, ennyi idős korban látásproblémák is jelentkezhetnek, félő lenne, hogy az új házban, ahol nem ismeri, hogy melyik berendezési tárgy milyen magas, eltévesztene egy ugrást, és komolyan megsérülne. Rokonunk idős cicusával ez történt.

Nem ismerné a környéket, esetleg egy fiatalabb, erősebb macska vagy más nagyobb állat megtámadhatná, ha véletlenül a területére téved. Egy ilyen találkozás könnyen az életébe kerülhetne.

Egy szó, mint száz, szerintem csak is abban az esetben vállaljátok be az átköltöztetését, ha nagyon szenved nélkületek, és a gyakori látogatások sem segítenek már.

Sok sikert, és még sok-sok boldog évet a cicusnak :)

2021. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
23 éves?! nem sok van már hátra neki sajnos, én nem stresszelném egy költözéssel
2021. szept. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire viseli meg az, hogy ott hagyjátok. Ez úgy is ki fog derülni. Ha nagyon sír , cirkuszol utánatok akkor vinném. Ha nincs gond, akkor hagynám.
2021. szept. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idős cicát jobb már nem költöztetni, ha van, aki el tudja látni.
2021. szept. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! Van aki ellássa, szeretgesse szerencsére. Mi is hiányzunk neki, ez biztos. Hosszabb távon kiderül mennyire rossz ez neki, igyekszünk gyakran látogatni. 🥰
2021. szept. 14. 16:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A macskáknak a költözés nagy stressz, ennyi idősen lehet már ebbe halna bele. Ha a párod szülei szeretik és vigyáznak rá, hagyjátok ott inkább.
2021. szept. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hagyd ott ahol most van, ti pedig kezdjetek egy új, macskamentes életet.
2021. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én se vinném magammal, pláne ha szobamacska lenne. Utóbbit alap esetben maximálisan támogatom, az enyém sem megy ki soha, de ő így lett nevelve a kezdetektől. Egy 23 éves macskát a lakásba zárni viszont tényleg kínzás, ez nem ugyanaz, mint mikor a pár éves hozzászokik (már ha hozzászokik), el lesz odabent. Viszont kijárósnak se vinném új helyre ennyi idősen, még ha jó kedélyű is, a kora miatt akkor is már biztosan gyengült a hallása, látása, szaglása, erőnléte, lehet, az új környezet megismerése kerülne az életébe.
2021. szept. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!