Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hazahoztam egy kb 2-3 éves...

Hazahoztam egy kb 2-3 éves lánymacskát az 1 éves szintén lánymacskám mellé. Mennyi idő míg összeszoknak?

Figyelt kérdés
Sajnos a régi cicám nagyon fúj az újra, elég ijesztő. Amikor nem vagyunk itthon természetesen el vannak különítve, de mikor itthon vagyok próbálom szoktatni őket, de esélytelennek tűnik a dolog. Az újjal semmi probléma nincs, őt egyáltalán nem is érdekli, hogy van egy másik cica. De a régi alapból is agresszív fajta, lehetséges hogy nem tudom összeszoktatni őket?
2011. nov. 29. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem kinti cicáim vannak egy 7 hónapos csövit fogadtam be nyár végén, és az ivartalanított 1,5 éves nőstényem nagyon utálja, most már valamivel jobb a helyzet, de sokszor kergeti (nem játékból, hanem durván), morog rá stb... Mostanában a kicsi is próbálja kergetni, néha úgy tűnik mintha jobb lenne a helyzet... dehát már 3 hónapja ez megy... egyszercsak összeszoknak.... (azóta már a kicsi is ivartalanítva lett)

Nem azért írtam, hogy megrémisszelek, valakinél sokkal hamarabb megy az összeszokás :)

Az a lényeg hogy ne foglalkozz többet az új cicával mint a régivel. Próbáld meg együtt etetni őket, nálunk az egész jól ment már az elején is elősször 1 méterre ettek egymástól aztán pár nap mulva már 1 tálból is ettek :) érdekes mert utánna megkergeti mindig a kicsit, de evéskor békénhagyja...

Remélem nálatok könnyebben megy majd :)

2011. nov. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha tudtad, hogy alapból agresszív, akkor nem kellett volna egy új macskát odavinni a házhoz, nekünk is volt régen egy macsink, aki nem fogadott el másik macskát, így nem is volt, csak egyedül ő, ha tudtad, akkor miért vittél másikat? Egyébként szeretni nem hinném, hogy szeretni fogja, de megszokni tuti, egy idő után majd ellesznek egymás mellett..
2011. nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!