Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valami módszer, amivel...

Van valami módszer, amivel távol lehet tartani a macskákat bizonyos területtől beltéren, hogy ne oda pisiljenek? Amit már próbáltam: alom helyezése az adott területre, alufólia, folpack "fal", bolti macska távoltartó spray, rászólás/elkergetés.

Figyelt kérdés

A házban jelenleg 4 macska lakik, ebből 2 idősebb külföldön lakik, de pár hónapot nálunk töltenek, ebből még kb 3 hét van hátra. Közülük az egyik, aki már 18 éves, rendszeresen a lépcsőház aljában található pince előterébe pisil. Lapraszerelt bútorok és faanyagok vannak itt, aminek nem tesz jót a nedvesség, a szag elkerülése miatt pedig napi 2x kell felmosni, nem mellesleg ha nem vesszük észre, akkor könnyen elcsúszhat valaki, és abból nagy bajok is lehetnek.

Minden általam ismert módszert kipróbáltam:

- Tettünk almot lentre, hogy ha már idejár, akkor abba pisiljen, nem jött be, ugyan úgy a faanyagra, ajtóra ment minden.

- Bolti macskatávoltartó spray mint ha ott se lett volna, pedig kb locsoltam vele.

- Alufólia a lépcsőre, hogy ne is merjen lejönni. Kb vöröszőnyegként funkcionált a cica számára.

- Folpack "fal"-at emeltem a kérdéses részhez, de az útba keresztbe nem lehet, mert a pince rendszeres használatban van, így bár a faanyagra nem, de az ajtóra ugyan úgy ment minden.

- Kifigyeltem mikor jön le (az alufólia kellemesen csörög ha jár rajta valaki) és rászóltam, elkergettem, de másnap reggel ugyn úgy várt a tócsa.



#idomítás #macska távoltartás #macskavizelet #alufólia macska ellen #macska távoltartó spray
2021. szept. 17. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom van valami ultrahangos riasztó, a szomszédom használja és bevált.
2021. szept. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Ha csak oda pisil, mashova nem, akkor zarjatok ki onnan, ez a legegyszerubb megoldas.

Nem is ertem, hogyan kerul macska lepcsohazba, bar nem tiszta, hogy most tarsashaz vagy milyen hazrol van szo.

2021. szept. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy kartonra ragassz kissé tapadós, kétoldalú ragasztószalagot, és tedd oda ahová menni szokott. Fontos, ne ilyen epoxy szintű ragasztót vegyél, nem megkínozni kell, hanem csak neki kellemetlenné tenni a helyet. Olyasmire gondolj, mint a kiömlött szörp, ami cuppog ha belelépsz.
2021. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3 hét az nem nagy idő, ha a cica több hónapja ott van, annyit már ki lehet bírni. Így a két idősebbel, amelyik távozni készül Tőletek, én már nem foglalkoznék. Etetném, itatnám, és annyi. Abban a három hétben, ha nem lépnek le (a macska az nem olyan házhoz kötött, mint a kutya, ha van lyuk a kerítésen, és nincs őrizve, az lelép), akkor úgysem a te dolgod lesz tovább róluk gondoskodni.
2021. szept. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kellemetlen szagú füszer pl. bors szétszórása talán segíthet. Elkerüli a környezetét mert messziről megéri és zavarja
2022. jan. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!