Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Befogadjam, vagy...

Mit tegyek? Befogadjam, vagy elkergessem?

Figyelt kérdés
Kertes környékünkön gazdátlan macska szegődött mellénk, napközben soha nem megy el, rettenetesen vékony, sokat nyávog. Adtunk neki enni, megsajnáltuk, de azóta itt ragadt.Lány cica, nemrég ellett, félő, ha marad, ide fog ismét kölykedzeni. Állatbarát vagyok, erőszakkal nem szeretném elkergetni, éheztetni. Mi lenne humánus?

#macska befogadása #macska elkergetése
2012. jún. 25. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Fogadd be, és ivartalanítsd.
2012. jún. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem is tedd azt amit az első válaszoló mond.
2012. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nemrég fialt, számolj rá, hogy akár 2 hét múlva ismét hasas lesz - ezt orvos mondta! Nekünk voltak már kóborból szelídült macskáink, akiket befogadtunk. Kezdetben aranyosak voltak a picik, találtunk is gazdát nekik, de mikor már senkinek nem kellett, akkor ivartalaníttattuk őket.

Az biztos, hogy nagyon ragaszkodóak, és ha nem talál semmi búvóhelyet nálatok, ahová lefialhat, akkor egyszer csak megjelenik négy kiscicával.

És rettenetesen hálásak a befogadásért, le sem lehet őket vakarni. Annyi szeretetet adnak, hogy na!

Az én javaslatom:ha tartósan meg akarod tartani, akkor ivartalanítás. Kb 13-15 ezer Ft, ha csak nincs valahol kóborok támogatott ivartalanítása - akkor 10 alatt. És 1-2 napig zárt helyen kell tartanod a műtét után, nehogy felszakadjon a seb. Bár újabban laparoszkóposan is műtenek, annál nincs varrat.

2012. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fogadd be a szerencsétlen, kidobott kis állatot. De ivartalaníttasd is. Ezzel bebizonyíthatod, hogy nem csak szavakban vagy állatbarát.


(Ezt az utóbbit ne sértésnek vedd, hiszen nem ismerlek, lehet, már eddig is sok állatnak segítettél.)

2012. jún. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Fogadd be! Mi már két cicát is befogadtunk és így lett 6 cicánk. Nekünk is mindkettő lány volt és egyből ivartalanítottuk őket. Nagyon hálásak és rengeteg szeretetet adnak!
2012. jún. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, én is effajta megoldás felé hajlok, hogy ivartalanítani kellene, ha már ennyire maradni akar velünk. Nem is annyira vad, néha a feje búbját engedi megsimogatni. Hű, azért nem gondoltam, hogy ilyen hamar hasas lehet ismét, akkor jó lesz résen lenni, a kiscicákkal nem nagyon tudnék mit kezdeni.... Egyébként van már 1 cicánk, menhelyről hoztuk, ő kinti- benti cica, vele már 1x átéltük a műtéti dolgokat (ő is lány).
2012. jún. 26. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!