Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Régen is ennyi fölösleges...

Régen is ennyi fölösleges macska született vagy most csak az internetes hirdetések miatt érezzük ezt?

Figyelt kérdés
2021. szept. 19. 19:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
54%
19 bünpártolás amit csinálsz... Nyilván mindenkit meg lehet érteni, de jól gondold meg mit támogatsz. Megideologizálod ezt, én meg azt mondom, hogy a lóf@szt, egy ostoba macska gyilkost sem szeretnék még csak gondolati szinten sem támogatni.
2021. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
53%
21# ideogológia az amit te csinálsz. NYilvá gyerek vagy még ezért látod iylen feketén vagy fehéren a dolgokat . nekem nem volt közöm macskák megöléséhez. De jó lenne ha megértenéd azt hogy , sokaknak nem volt más választása.
2021. szept. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
90%
Régen nem csináltak ügyét a gazdásításból. Tudták, hány kölyökre volt jelentkező, a többit földhöz vágtàk, vízbe fojtották, élve eltemették...Emiatt nem volt túlszaporulat. Most ez a sok szörnyűség, ami dől ránk a neten, fura módon annak a jele, hogy ez már egy jobb világ. Màr hatalmas összefogás van a gazdátlan állatok elhelyezésére és nem természetes az, ami az én nagyszüleimnek még az volt, hogy a felesleget a Tata elintézi. Akkor senki nem csinált ebből ügyét, ma hál'Istennek akár börtön is járhat ilyenért. Ez egy jobb világ, csak nagyon kicsi lépésekkel és rengeteg áldozat útján haladunk afelé, ami külföldön már megvalósult, hogy bizonyos országokban nincsenek kóbor állatok és még menhelyről is nagyon nehéz kutyához jutni. Az áldozata meg van a chipezésnek, a tartós láncon tartási tilalomnak, mert az a réteg, aki nem tisztelte az állatokat, chipre nem költ, lányról nem veszi le a kutyàt és vagy szélnek ereszti vagy sokkal nagyobb valószínűséggel nem fog állatorvost hívni, ha beteg lesz, mert tartani fog a büntetéstől, amiért nem chipeztetett, amiért láncon tart. Megtörtént, tanúja voltam és rengeteg ilyen lehet az orszàgban. De mégis a chip a jobb jövő felé visz, csak àldozatok árán.
2021. szept. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Régen nem volt ennyi, mert nem hagyták meg = megölték a kicsiket.

A beteg macskát nem vitték orvoshoz, oltást nem kaptak. Pusztultak sorra.

2021. szept. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 asper ***** válasza:
38%
IvartalanÍtás már az ókorban is létezett, nem kell megmagyarázni. Lusta smucig g@cik voltunk, nem költöttünk ilyenre pénzt, ennyi. Egyszerűbb volt elásni a kicsiket. De nyugi most is ezt csinálják csak csendben, mert börtön is járhatna érte adott esetben.
2021. szept. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
33%
Régebb több volt. Sokat ütnek el az autók, kamionok, buszok, nameg többen vagyunk mi, emberek, akik befogadják őket.
2021. szept. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
79%

Régen siman vízbe fojtották, vagy agyoncsapták a felesleges kismacskákat.

Az IVARTALANÍTÁS lenne a megoldás.

A társasházunk körül volt vagy 8-9 kóbor macska, mert 1-2 lakó folyamatosan etette őket. Aztán amikor leellettek, a neten kellett gazdásítani őket.

A társasház lakói összedobtak pénzt, befogtuk és ivartalaníttattuk a macskákat.

2021. szept. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Mézga Krisztina ***** válasza:

Sztem is most van több macska, legalábbis a városokban. Már csak azért is, mert idős jölgyek etetik őket, emiatt azokmaz egyedek, amelyek elpusztulnának, mert életképtelenebbek, megmaradnak.

Vidéken biztos ma is csinálják a vödrös megoldást. Azt azonban ne felejtsék el a "vidékiek", h nagyon sokszor csak elájultak a kiscicák, és elföldelés után hallani lehetett a sírásukat. Hát nem éppen humánus megoldás ez...

Anno valóban működött a szelekció, ennek ellenére azonban a macskák szaporulata borzalmasan nagy. Ma már elvesztették a szerepüket, s sajnos nagyon kártékony, kegyetlen kisragadozók, mindent megölnek, ami mozog. Nem véletlenül államilag gyilkolják, mérgezikk, kilövik a kóbor cicákat Ausztráliában, hisz miattuk kihalt egy-két talajszinten élő faj, s a többi is veszélyben forog.

Nagyon ügyes ragadozó, gondoljunk arra, h egy kis vékony macs is képes lehet elejteni egy megtermett nyulat.

Az is probléma pl. itthon, h a házimacskák tönkreteszik a vadmacskaállományt, mert keverednek velük, átadva a fertőző betegségeiket, gyengítve a genetikájukat.

Sztem is hangsúlyt kellene fektetni az ivartalanításra, hatósági úton vagy állatorvosok felajánlásával, pro bono a kolóniák ivartalanításával.

A másik szómorú tény még, h manapság is babonás félelem veszi körül őket, főleg a fekete macskákat, s nagyon sok esik áldozatul kegyetlen kínzásoknak, elkeseredett, céltalan, szadista emberek gonkszságának, akár a középkorban.

Kutyás oltam, kifejezetten benti és ivartalanítás párti macskàs lettem. Csodás egyéniségek, az újabb etológiai kutatások bizonyítják, ha szeretik, tisztelik őket, törődik velük az ember, pont úgy kötődnek, mint a kutyák, s kb. egy hároméves gyerek intelligenciájával bírnak.

De túl szaporák, s ez ellen tenni kell, nem pedig kifogásokat találni, h jaj! Nincs jogunk elvenni egy kandúr férfiasságát (de jogunk van bántani, elütni, megmérgezni a szomszédét, mert átjár a dög kakilni meg jelölni pl.), meg hagy legyen anya a nőstény, hagy szülessenek kiscicák, mert olya cukiiik (igaz, a párzási hangos rituálé alatt meg agyonütjük őket)...

2021. szept. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Mézga Krisztina ***** válasza:
2021. szept. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
51%

Mi társasházban laktunk, és lakott ott egy idióta vén f.asz, aki etette a kóbor macskákat.. azok odaszoktak, és tele volt kóbor macskával a környék.

Belesz.artak a gyerekek homokozójába, kikaparták a kiskertből a virágokat, tavasszal hangosan óbégattak bagzási időszakban, meg felugrottak a parkoló kocsik motorháztetejére. (klasszul végigkarmolva).

Szerintem EZ a városi állattartás problémája, hogy valaki Megváltó Krisztusnak hiszi magát mert eteti a kóbor állatokat, és ezzel sokkal nagyobb kárt okoz.

MÁSOKNAK.

És ezek a "mások" persze "állatgyűlölők".

2021. szept. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!