Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a pontos menete annak,...

Mi a pontos menete annak, hogy nekem legyen egy macskám?

Figyelt kérdés
2021. szept. 21. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Nulladik lépés: végiggondolod, hogy pontosan miért szeretnél macskát, és mit tudsz neki nyújtani gazdiként.

Tetszik, hogy a kiscicák cukik? De fogod szeretni felnőtt korában is? Akkor is, ha esetleg másmilyen természetű lesz, mint amilyet elképzeltél?

Tudsz neki biztonságos otthont biztosítani? Ahonnan nem szökhet el, nincsenek számára mérgező növények? Lesz pénzed jó minőségű tápra és alomra, betegség esetén kezelésre? Van negbízható állatorvos a közeletekben, akit könnyen, gyorsan elértek, ha szükséges? Amikor elutaznál nyaralni, meg tudnád oldani, hogy a cica el legyen látva?

Satöbbi, hosszan lehetne ezeket még sorolni.

2021. szept. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
És a cicák egy-másfél éves korukig serdülnek, addig karmolva ugrálnak, harapva játszanak, sok sebet ejtve, ha ez zavar, ha nem bírod ki, ne legyen macskád. A macska nem kutya, nem idomítható.
2021. szept. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem értek hozzá, de tutira kell hozzá minimum 1 darab macska. Ló, csirke, kutya nem jó.
2021. szept. 21. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Kérsz egyet a szomszédtól, mikor leelik neki.
2021. szept. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk így volt:

Munkahelynél kidobta valaki az ivartalanított kandúrunkat. Megsajnaltuk elvittuk orvoshoz chip nem volt benne, befogadtuk. Egy hihetetlen bújós dorombolós de ugyanakkor játékos 5 évest szereztünk.

Valakinek a macskája leellet a fészerben. Valószínűleg azért jött ide mert korábban megsajnaltam hogy milyen sovány és adtam neki enni. 4 kicsi született abból kettő ajándékba, kettő ittmaradt. Ha szeretnéd adok neked egyet, bár rém elevenek: mindenre felmásznak és mindent el akarnak kapni.

Van meg egy verzió elmész egy menhelyre és örökbefogadsz. Vagy veszel fajtatisztát.

2021. szept. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk Facebook csoportból volt. Meg lettek hirdetve, írtunk hogy melyiket szeretnénk és megbeszéltük mikor megyünk érte.
2021. szept. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

Veszel startapróról, vagy jófogásról hozol egy házit ingyen.

Én a facebookos csoportokat nem javaslom. Csak az okoskodás, beszólogatás megy. Általában ha valaki kiír egy cicakereső posztot addig szekálják az embert míg törli a kiírást.

2021. szept. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Mármint cica örökbefogadó csoportokban megy ez.

Helyi csoportokban pl bivalybasznádi adok-veszek biztos nem szólnak be

2021. szept. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerezni bárhol tudsz, kétszer is előfordult hogy párom meló után ment a kocsihoz és ott ült egy kiscica, nézett rá, nyávogott, úgyhogy bedobozolta és elhozta, mindkettőt átvette egy cicamentő szervezet. A macskánk is egy egyesülettől van, ha alapból benti tartás, ivartalanítás a terv kb bárhonnan adnak kinti/kinti-benti cicának már kevesebben de így is sok opciód van. Szerintem ha munkahelyen megemlíted hogy akarsz cicát minden második embernek lesz egy ismerőse akinél van gazdikereső macska.
2021. szept. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

Nálam ez úgy működött, hogy nem akartam macskát. Aztán egyszer egy nagy viharban kocsikáztam hazafelé és az út szélén láttam valamit reszketni. Félreálltam és beraktam a kocsiba a tenyérnyi macskát, aki a doki szerint akkor 3 hetes lehetett.


Mondtam akkor, hogy nem tudom megtartani, de az orvosi kezeléseit állom. Akkor a doki berakta egy kis ketrecbe, hogy majd valamelyik menhely értemegy. Én aznap este álmatlanul forgolódtam és másnap reggel visszamentem a macskáért. Szóval lett egy macskám.


Ha kimész az utcára vagy falura, akkor kb 100 macska fog veled szembejönni (de a közösségi média is tele van gazdikeresőkkel)


Utána az a menet, hogy elviszed dokihoz. Veszel neki kajástálat, vizestálat, almostálat, almot, kaparófát, játékokat stb.


Megkapja az oltásait, fél éves kora körül ivartalaníttatod, rendszeresen féreghajtod.

2021. szept. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!