Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a "menete" egy menhelyi...

Mi a "menete" egy menhelyi macska-örökbefogadásnak?

Figyelt kérdés
Majd hamarosan szeretnék menhelyről egy kiscicát örökbefogadni. Ez hogy zajlik? Csak bemegyek a menhelyre, kiválasztom a cicát és vihetem is haza? Vagy vannak formaiságok is?
2017. ápr. 4. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ honnan hoznál cicát.

Ha gyepiről, akkor tényleg, bemégy, megnézed a cicákat, kérdezel róluk, (sokat nem fognak tudni mondani) oltási könyv, szerződés aláírása, kihozatali díj (Illatoson pölö 2500 Ft azthiszem), és viheted a macseszt.


Menhelyen többet tudnak mondani a macskákról, viszont szigorúbbak is a feltételek, a kihozatali díj önkéntes, de illik adni valamennyit. A szigorúbb pesti vagy környéki menhelyeken előzetesen lecsekkolhatnak lakhelyileg, hogy minden kitételnek (abba most ne menjünk bele, hogy némelyik mennyire elrugaszkodott vagy nem) akkor többedik látogatás alkalmával viheted el.

2017. ápr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyire komolyan veszik a menhelyek a cicaörökbefogadást? Én azt hittem, örülnek is neki, ha elviszik végre a macskákat, mert így is sokan vannak.
2017. ápr. 4. 12:23
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ők nagyon komolyan veszik.
2017. ápr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan azt szeretnek, ha rendes helyre kerulne. Ha csak megszabadulni akarnanak tölük akkor akar szélnek is ereszthetnek öket. Plusz vannak beteg emberek akik kinozni akarjak oket. Pl halloweenkor amcsiknal a fekete allatokat nem adjak oda senkinek.
2017. ápr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És egy ilyen lakáslátogatás alkalmával mik a feltételek? És miért akarnak többször is jönni? Majd menhelyeken is körülkérdezek, de ha ez tényleg ilyen bonyolult procedúra, akkor lehet maradok a gyepinél (ami nem is tudom mi. Esetleg erről is kaphatnék egy kis infót?:'D)
2017. ápr. 4. 12:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Menhelye válogatja. Van, ahol nagyon komoly feltételek vannak, pl. a Noé-nál.

Nem annak örülnek, ha megszabadulnak tőlük, mert szívükön viselik a sorsukat, és a lehető legjobb életet akarják nekik. Annak örülnek, ha jó gazdit találnak a védenceiknek.

2017. ápr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyepi nem menhely, tehat ott egy x ido utan elaltatjak az allatokat ha senki sem veszi magahoz.

A menhelyen pedig elhetnek eletuk vegeig akkor is ha nem fogadja oket senki orokbe.


Szerintem a gyepivel(gyepmesteriteleppel) jobban jarsz. Konnyebb is kihozni es akkor tenyleg meg is mentesz egy eletet.

2017. ápr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyepi, az a gyepmesteri telep. Bp.-n az Illatos úti ebrendészeti telep, de cicák is vannak ott.

Nem minden menhely ilyen szigorú. Ami alap: örökbefogadási szerződés, melyben az ivartalanítást is vállalod, ha még nincs az állat, és valamennyi pénzbeli hozzájárulás.

2017. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Facebookon írtam egy nevelő szülőnek akinél kiscica volt. Írtam magamról, hogy ki vagyok, hova hoznám a cicát ilyesmi. Ő is egy menhely dolgozója, csak önkéntesen, nevel kiscicákat, hogy több esélyük legyen gazdisodni. Kellett írnom szerződést, hogy etetem, oltatom, ivartalanítom, és ezt bizonyítani is kellett. Lakásra nem jöttek, csak elmentem érte és elhoztam. Én folyamatosan fotóztam neki az oltási könyvét, abban benne volt. Meg küldtem neki a cicáról képet, hogy hogy van, hogy fejlődik. :) Mivel nálam egyértelműen látszik, hogy nem kínzom, és jó dolga van, nem ellenőrizgetnek, de sokan felelőtlenül viszik el a macskát, és fél évesen, mikor megunták vissza akarják adni. Ez a cicának meg elég rossz, mert kiesnek a "cuki" korszakukból, és hiába szoknak meg egy helyet, mehetnek is tovább... Ezt próbálják elkerülni.
2017. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ök az illatos uti gyepi jelenlegi "halálra itéltjei" 2 oldal csupán. Nincs sok cica, mert törvény szerint befogáshoz, vagy leadáshoz képest14 nap után el altathatják őket. Én innen választanék. Neked lenne egy szeretetgombócod, egy cicának meg lenne még egy esély élni. [link]
2017. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!