Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gallér, vagy kötés nem kellene?

Gallér, vagy kötés nem kellene?

Figyelt kérdés

Pár napja észrevettem, hogy a macskám sűrűn vakarja elől a nyakát, és már hiányzik a szőr is egy pénzérményi részen. Két napja elkezdtem betanyne-el kenni, mire véresre vakarta azt a részt.

Tegnap orvoshoz vittem, aki adott neki valami antibiotikumot, és azt mondta, kenegessem tovább betadyne-el. Kenegetem, de tovább vakarja. Nem kellene valami gallér, vagy kötés a nyakára, hogy ne vakargassa a sebet? Ezeket meg sem említette az orvos, csak azt, hogy 2 nap múlva vigyem vissza.

Szerintetek vegyek gallért, és szereljem rá? Hol lehet kapni? Esetleg kötést?


P.S.

Nem az első antibiotikum injekciója volt, a többit fel se vette, de ez most kiütötte: az este még minden rendben volt, törleszkedett, harcolt, ahogy kell, de éjjel már nem nyúlt a kajájához, reggel nem ő keltett, sőt, ki sem jött utánam a konyhába a szokásos reggeli simiért, de még a kedvenc játékával is alig lehetett előcsalogatni a vackából. Valahogy tétova, erőtlen, és ha fel akarom venni, dühösen nyávog, a fiamra meg fújt, amikor közelített hozzá. Ez természetes reakció egy antibiotikum injekció után?


2010. szept. 1. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:

kiderült az ok, amiért vakarja?

Azt mondod adott az orvos antibiotikumot. Csak azt nem értem, hogy mire? Elvileg miután az antibiotikum célzott kellene tenyésztést venni, vagy bőrkaparék vizsgálat kellene. Különben a humán orvosok is ilyenek. Felírják úgy az antibiotikumot, hogy nem is tudják milyen baktériummal állnak szembe.

2010. szept. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Nálunk a kutya kapott mert volt egy mütéte és kapott antibiotikumot de nála nem voltak ilyen reakciók. Szerintem vidd egy másik orvoshoz mert ahogy nézem ez joformán leszarta h mivan vele csak beadta neki és kész. lehet sokkal nagyobb gond van
2010. szept. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazság szerint említette, hogy ha ettől nem gyógyul, akkor kellene labor vizsgálat, ami több tízezer forint.

Nem tudom, szerintem ugyanazt adta neki, mint pár hónapja, amikor az egyik hátsó lábán, meg a fülein volt ilyesmi. Akkor használt az antibiotikum, meg a betadyne, mára nyoma sem maradt az akkori foltoknak. Lehet, hogy most ugyanazt adta, csak nagyobb adagban, mert ez mostmár szinte nyílt seb?

2010. szept. 1. 09:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok, de eleve ha már volt egyszer ilyen más helyen akkor nem csak felületi kezelés kéne neki, hanem kikéne deriteni hogy ez mitől van mitol fordult már elo. Az okot kell megszuntetni nem csak a tuneteket. SZoval én biztos másikhoz vinném.
2010. szept. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Allergiára (is) gyanakszik, emlegette a hypoallergén tápot, meg a több tízezres kivizsgálást is mintha azzal kapcsolatban hozta volna szóba, nem az antibiotikummal. Amin meg lehet, hogy csak egy sima tetanuszt értett, és a gyógyulást a betadyne-re bízza? De hogy, ha mindig kivakarja? Azt hiszem, este teszek rá kötést.


Az orvosváltás szóba jöhet, mert a szomszédunk kiskutyáját, mint közben kiderült, teljesen félrekezelte. Mire elvitték másik orvoshoz, már kihullott az összes szőre, és olyan büdös lett, hogy még fél óra múlva is megérezni a liftben a szagát...

2010. szept. 1. 09:44
 6/10 anonim ***** válasza:

valójában a betadine az elfertőződést előzi meg. Van az aloe verának valami nagyon szuper sebgyógyító terméke, de a nevét nem tudom. Budapesten a XVII. kerületben van egy rendelő, ahol cukorterápiával gyógyítanak nagyon sok sikerrel.

A te állatorvosod, csak feltételez? Már rég kellett volna egy vérvizsgálat, ami valóban drága, (= külső laborban vizsgálják meg) de ha nem ad antibiotikumot feleslegesen akkor annyival már kevesebb lenne.

Most olyasmi kellene neki, ami megnyugtatja a bőrét.

2010. szept. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet talyog, daganat a nyakan, nyakaban, akarmi... A levertseg-fujas, egyebek azt jelzik, hogy faj neki valami. Ez nem egyszeru borproblema. Nezesd meg egy olyan allatorvossal, aki meg is nezi azt a szerencsetlen macskat, es nem annyit ert hozza, mint en. -_-!
2010. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
van bolhanyakörve? Az én macskám az egyik bolhanyakörvre allergiás és véresre vakarta a sebét a nyakán.
2010. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nyakörve nem volt.

Két hete kapott frontline cseppet, de azt is éppen azért, mert akkor már sokat vakargatta a nyaka alatti részt.

2010. szept. 1. 14:31
 10/10 krisztinav válasza:
vidd el feltétlen egy másik állatorvoshoz, addig pedig kend neki körömvirágkrémmel, jó viszketés ellen!
2010. szept. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!