Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lesz ideges a macskám,...

Miért lesz ideges a macskám, ha szagolgatom?

Figyelt kérdés
Ha elkezdem szagolgatni akkor egyértelműen jelzi, hogy ez neki nem tetszik. Hangosan nyávog, és ha nem hagyom abba a szagolgatását akkor karmol vagy megharap :D (persze nem túl erősen) Amúgy nem szoktam idegesíteni a macskámat csak néha hülyülök vele, de már nem fogok ilyesmit tenni. :D

2021. szept. 28. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Az enyém le se szarja.
2021. szept. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Mert belemászol az intim szférájába.
2021. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Mi vagy te, kutya?

Minek kell szagolgatni a macskát?

2021. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Most kiváncsiságból megszagoltam a feje búbját, még oda is nyomta az orromhoz, hogy még, még szagolgassam
2021. szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Én is ideges lennék, ha mások közelről szagolgatnának.
2021. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Te mit gondolnál, ha valaki a családodból csak úgy odamenne hozzád és elkedzene szagolgatni? (tegyük fel, hogy nem a párod az)

Na ugye :)

2021. szept. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
A cicáknak nagyon erős jellemük van, szigorú, kötött szabályokkal. Sokkal nagyobb igényük van a saját, suemélyes térre, mint pl a kutyáknak. Egy kutya nem fogja zokon venni, ha barmikor meg akarod simogatni, míg egy macskánál lehet, hogy pont nem lesz hozzá kedve. Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni, őket így kell szeretni :)
2021. szept. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
A macskáknak néha kell a magány. Nem olyanok mint a kutyák (lásd 7-es válaszát) Valamint ha izomból megszívod a macskád fejét azt fújtatásnak hallja ráadásul is akármilyen távolságról...
2021. szept. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden macskának más a természete, ahogy kutyáknak, embereknek is. A te macskád nem szereti, ha szagolgatod, zavarja. A miénk se tűri senki másnak, csak nekem szabad, de tőlem el is várja. Jön, nyújtja a nyakát, tartja a fejét, még dorombol is szuszogáskor. Senki másnak nem szabad, csak nekem. Ez a mi közös játékunk. 🙂

De mint említettem, nem minden macska ilyen, pl a tiéd sem szereti. Ezt érdemes tiszteletben tartani.

2021. szept. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően azért, mivel szándékod van, ha szagolgatod (az Ő " nyelvezetük " szerint) és nem mindegy, hogy csinálod.

Ha fej, nyak környéke, tuti azt hiszi meg akarod mászni, főleg hogy párzás van, vagy dominálni, ha fiú cica, mivel nyaknál " fenyítik meg " a legjobban egymást a kandúrok.

Ha be azonosítod, köszöntöd, óvatosan az arcát kell csak szimatolgatni, ha engedi és úgy is fog utána köszönteni.

De ezt lehet megelőzi a szemkontaktusos bizalom.

Mellesleg egy trükk, a szemben kezdődik a macskák bizalma.

Ha kicsi korukban alkalmazzátok a hosszas nézést majd lassú szem lecsukást és ezt viszonozza a cica, akkor sokkal erősebb köteléket tudtok Vele kialakítani.

Szemkontaktus bizalommal nagyon hamar lehet köteléket kötni felnőtt macska korban is.

2023. márc. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!