Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lekiismeret furdalásom van,...

Lekiismeret furdalásom van, mert benti cicát szeretnék faragni a macskánkból. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Behálóztuk a teraszt, majd az eddigi kinti-benti cicánkat "lakásfogságra" ítéltük. Szegényemnek este volt az első bevetése, majd' 12 óráig se pisi, se kaki, reggel végre rászánta magát, hogy letisztelje a virágágyást aztán gyors egymásután bement az alomba is.


Szóval alakulunk, de most kimehetne a teraszra napozni, amit imádott ebben az időben, de csak fekszik aranyom, néha felkel, kis játék, aztán megint alszik.


Ételt elfogadja, inni iszik, harsányan követeli a tányérunkról a falatot, de mégis... Úgy begubódzott. Fáj a szívem aranyomért, pedig tudom, hogy az ő érdeke, meg ilyenkor napközben is inkább aludt a bokrok tövében, este aktív, de nekem akkor aludnom kell. Próbálok vele sokat játszani, de úgy érzem a kinti nagyvilághoz képest én unalmas vagyok neki egy kicsit.


2021. okt. 3. 12:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a cica? Azért az sem mindegy, hogy 1-2 vagy idősebb, netán kifejezetten öreg, aki az egész életét kint élte.

Ne érts félre, egyáltalán nem a benti tartás ellenzője vagyok, az enyém sem mehet ki, de ő a kezdetektől így lett szoktatva, nem is érdekli a kinti világ (még az erkélyre se nagyon megy ki, bentről fekve nézelődik). Egy hosszú ideig kijárós macskának ez tényleg nagy törés, és vannak, akik soha nem fogják megszokni a bentlétet. Ennek ellenére nem arra biztatlak, hogy azonnal add fel, pár hetet mindenképp adj a dolognak, az teljesen normális, hogy az első nap még nem tudja, mi a helyzet.

Egyébként a leírás alapján szerintem egyáltalán nem tűnik (most) olyan drámainak a helyzet, a cicád eszik, iszik, alszik, elvan. Aki ki akar menni, az nyávog, toporzékol, kaparja az ajtót, kb ugrál a fejeden, hogy engedd ki. Az alomra mindenképp próbáld rászoktatni.

2021. okt. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
28%

akkor üssük agyon rögtön, úgyse él örökké

meg minek jól érezni magát az életben? nem arra való az!

2021. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Van minden ajtón (terasz és szúnyoghálós ajtón) macskaajtó, mindegyiket igénybe vette, így volt kinti-benti, akkor jött ment, amikor neki jól esett.


Amúgy 2 éves, nem olyan idős és világ életében kinti-benti volt.


A lakásba azért szorítottuk be, mert 2 cicát elütöttek csak az első fél évben, egy meg eltűnt tisztázatlan körülmények közt. Eddig ez egy jó környék volt, lakó-pihenő, de annyira felhígult a környék, nyomják neki, mint az állat, nem foglalkoznak a 20km/h korláttal. Akkora az átmenő forgalom, hogy már engem zavar. :( Egy év múlva költöznénk is el, akkor kapna egy füves kifutót, szóval nem élete végéig "rabságban" élne.


És ma vettem neki pórázt, kicsit tiltakozott eleinte, de kimentünk egy körre az udvarra :) Azt hiszem élvezte, csak még szokatlan neki. Majd kimegyünk az utcára is, ha már magabiztosabban mozog.

2021. okt. 3. 16:50
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
bocsánat, kérdező. 12 vagyok. kiakadtam:( akkor viszont nem technikailag nem tud kimenni, hanem csak nem engeditek ki.
2021. okt. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mi most fogjuk majd a 6 éves kinti-benti macskákat bentivé nevelni, illetve rendeltünk kifutót.


Nekünk is van lelkifurdalásunk, de egyszerűen muszáj, mert hiába a jó környék, 4-5 évesnél idősebb macskáról nem nagyon tudok. A kandúr már volt, hogy 1-2 napokra eltűnt, úgy tűnt, mint ha bezárták volna.

2022. júl. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!