Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a konvektorra?

Mit tegyek a konvektorra?

Figyelt kérdés

Konvektorok vannak a lakásban, eljött az az idő, hogy fűteni kell. Viszont félünk, hogy megégeti a mancsait a macskánk ha ráugrik (nyáron került hozzánk, nem volt még fűtés szezonunk együtt).

Mi egy plédre gondoltunk, ami átmelegszik ugyan de nem égeti meg.



2021. okt. 3. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Ne tegyél rá semmit. Ha ráugrik, akkor egy életre megtanulja, hogy az meleg. A radiátorok amúgy sem izzanak annyira, mint a konvektorok.
2021. okt. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Kérdés:

Mit tegyek a konvektorra?


Válasz:

A radiátorok amúgy sem izzanak annyira, mint a konvektorok.


:D

2021. okt. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, tényleg. Előtte egy radiátoros kérdést olvastam, azzal mostam össze.
2021. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

A macska nem hülye, ha érzi, hogy túl forró, nem fog ráugrani.

Amúgy igaz, nálunk radiátor van, de annak a felső rácsán simán végiggyalogolnak fűtésszezonban is.


Egyébként én nem pléddel takarnám le, ha mindenáron le akarod valamivel fedni (az amúgy is tűzveszélyes), hanem alufóliával. Fűtőtesttől függetlenül szokták ajánlani cica távoltartásra, mert fényes meg csúszós meg zörgős, nem jó neki azon járni.

2021. okt. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk évek óta nyáron felmászik a macska és a radiátorokon alszik.

Télen még sosem láttam,hogy egyáltalán eszébe jutott volna felugrani.

Szerintem feltűnik neki,hogy meleg hiszen ahogy közeledik úgy forrosósik körülötte minden..:D

Plusz,ha egyszer fel is ugrik azzal a lendülettel megy is le,nem égeti meg magát.Onnantól mindig meg fogja nézni,hogy be van-e kapcsolva.

2021. okt. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Plusz fel is gyújthatod a lakást ha a forró cuccra ráteszel valamit,felesleges :D
2021. okt. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Alap, hogy konvektort nem fedunk le semmivel, nem teszünk a kozelébe éghető anyagot.

A macska nem fog rámenni, erezni fogja magától is, hogy forró, nem jó az neki. Nekem is van egy befogadott cicám, nem volt gond egyszer se a konvektorral.

2021. okt. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem szabad SEMMIT rátenni!!
2021. okt. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
A mi macskánkból kiindulva.. Rettenetesen óvatos. Télen párszor rátettük a langyos radiátorra (tudom hogy nem konvektor) és megmutattuk neki. Télen a nagyobb hidegekben, amikor forró volt a radiátor, akkor kapott egy pokrócot a radiátor elé, illetve egy olyan kaparófát, aminek a teteje lapos és rá tud feküdni. Oda felugrik, át a párkányra és tud mozizni az ablakban. Szerintem nagyon óvatos és okos állatok. Érezni fogja, hogy meleg.
2021. okt. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
89%

A mi cicánk még alszik is az enyhén meleg konvektoron. Ha közben felizzik és forró lesz, akkor időben távozik róla. :D

A lényeg, hogy nem kell aggódni, kitapasztalják. :)

2021. okt. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!