Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz előjel ha a cicák...

Rossz előjel ha a cicák fújnak a kutyára?

Figyelt kérdés
Már fél méter távolságra is. A kutya egyenlőre csak figyeli őket, nem rohan rájuk, ha fekszik akkor elvannak mellette, közel persze nem mennek hozzá. Idővel hozzá fognak szokni?

2021. okt. 6. 08:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
A kutya nem is fog "rárohanni" egészen addig, amíg a macska egyszer csak neki nem ugrik a fújtatás mellé. A szar kutya-macska viszonyért a macska a felelős. A kutya egész addig csak érdeklődik iránta, amíg a másik neki nem támad. Onnantól viszont a kutya is pipa lesz rá.
2021. okt. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Ez hogy történt pontosan? Befogadtál kiscicákat?
2021. okt. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem feltétlenül. Nekünk is fújtatott a macska a kutyára amikor hazahoztuk, de aztán szép lassan összeszoktak(azt hiszem két hónap után már együtt is aludtak, de lehet nem kellett nekik annyi) Valószínűleg nem látott még kutyát korábban. Meg ugye az sem segít sokat hogy a kutyáknak/macskáknak ellentétes a testbeszéde. Farokcsóválás kutyák esetében inkább barátságos gesztus, macskák esetében viszont a támadás előjele.
2021. okt. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Most került hozzátok a cica? Első körben ők fújnak akár egy másik macskára is, de - legalábbis én azt tapasztaltam -, ez idővel elmúlik.

Türelem :)

2021. okt. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#1 ez miatt nem aggódok, a macska sem szemét elvből ha a kutya békén hagyja nem hiszem hogy megkapná csak úgy. A kutyámban bízok, tudom hogy nem bántaná őket, persze felügyelet nélkül nincsenek sosem együtt. Befogadott fiatal cicák.
2021. okt. 6. 08:48
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Minden macska fúj először a kutyákra, egészen kicsi koruktól tudják, hogy félni kell tőlük. Az én macskámat 3 hetesen talàltam, már akkor is olyan lett mint a wc kefe, ha meglátta ablakon keresztül a kutyàt.


Fokozatosan szoktattuk a kutyához, először csak ablakon keresztül, aztán beengedtem a kutyát az előszobába, hogy a macska tisztes távolból figyelje és megszokja.


Kb 2 hét után jutottunk el oda, hogy a kiscica a kutya fején aludt és játszottak egymással.


Most 8 éves a macska, ha bent van a kutya, a mai napig együtt alszanak.

2021. okt. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
szuper ezeket olvasni, remélem nálunk is barátság lesz a vége ^^
2021. okt. 6. 09:06
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy írják, akár egy másik macskára is fújnak, ha úgy érzik, hogy túl közel megy hozzájuk, ez nem jelent semmit.

#6 "Minden macska fúj először a kutyákra, egészen kicsi koruktól tudják, hogy félni kell tőlük." Ez nem igaz, sok macska nem is találkozik kutyával kiskorában. Amikor pár napra nálunk pecózott egy blöki a mi cicánk először fújt rá meg boxolt, aztán pár óra múlva már egymást kergették játékból.

2021. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

2 hónapos korukban kerültek hozzánk Kormos meg Fontos, 2 éve. Soha nem féltek az akkor 14 éves kutyáktól. Rajta mászkáltak meg karmolászták. Most már befekusznek a kutya helyére, ő még négy ugatni anyunak hogy zavarja el a macskát.

A most 7 éves Cica se félt soha a kutyáról és nem fújt rá. Akkor is meg most is doőrgölőzik Morzsihoz meg puszilózik vele.

2021. okt. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Szépen lassan szoktad őket hozzá a másik szagához. Pl ajtón át érezhetik a másikat, a ruhádon stb.


Aztán legyen felügyelt játszó idő amikor pár percre összeengeditek őket, de mindenképp figyeljétek mi lesz.

Adhatsz nekik jutalom falatot ha jól viselkednek.

2021. okt. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!