Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám minden előjel nélkül...

Macskám minden előjel nélkül elpusztult, mérgezésre gyanakszom. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Délelőtt még megetettem semmi baja nem volt, olyan 9 óra körül, elmentem itthonról és mire hazaértem olyan 3- fél 4 körül elpusztult a kismacskám. Másnap a másik macskánk patkányméreggel játszott, ezért arra gondoltam, hogy lehet, hogy a picike is abba pusztult el. Még van 4 macskánk és félek, hogy megint hazahoznak mérget vagy olyan egeret esznek, amit lemérgeztek. Mi nem mérgezzük az egereket, szóval valahonnan úgy hozhatták a mérget vagy bedobhatták (de ezt nem hiszem, mert normális szomszédok vannak). Mit tudnék tenni, ha mérgezett egeret esznek vagy mérget, mert elég sok egeret találok elpusztulva az udvarba, félek, hogy a macskák előbb veszik észre és megeszik. Van valami olyan szer, amit ki lehetne nekik tenni kajába belekeverve, ami semlegesíti a mérget? Ha észreveszem természetesen elviszem orvoshoz, de most is úgy történt, hogy itthon sem voltunk.
2012. nov. 16. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

A mérgezés megakadályozását ,ha kijárós cicáid vannak,sajnos nem tudsz ellen tenni semmit.

Nem eszi meg a cica a döglött egeret!Ha meg is eszi azt szokták meg enni amit ő fog meg (vadássza).Játszik vele és végén meg eszi,,de ez sem minden cica eszi meg.

A méreg elfogyasztására nagyobb az esély,mert direkt olyan az íze illata, amit a cica szívesen meg eszik.

Sajnos az egér-patkány mérgek ellen nincs semmi ellenszer.

Másrészről ne lesz tőle beteg hanem néhány órán belül elpusztul amelyik állat meg ette,ezért szinte nagyon ritka esetben lehet észre venni,hogy baj van és mire dokihoz érsz vele,már késő a méreg hatni kezdett.

Sajnálom a cicát. :(

2012. nov. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
67%

A patkányméreg nagyon lassan öl. A patkányok nem esznek abból az anyagból, amiből nem sokkal korábban egy olyan társuk evett, amelyik megbetegedett vagy elpusztult. Ezért olyan mérgeket találtak ki, amik hosszú idő után hatnak, és az egerek ellen is ugyanezt szokták használni.

Ha az volt a gond, akkor már napok óta fogyasztja a mérget, csak tünetei nem voltak.

Az ilyen mérgek ellen hatásos a K-vitamin, beszéld meg az állatorvosoddal, hogyan lehet adagolni.

Ha a méreg nem ilyen, akkor tényleg nem sokat tehetsz, azon kívül, hogy a szomszédokkal megpróbálod megbeszélni a problémát és megkérni őket, irtsák máshogy a kártevőket.

2012. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Épp ezt nem értem, hogy ki mérgezheti az egereket, mert mindenki tart itt a szomszédságban különféle állatokat és elég nagy felelőtlenségnek érzem úgy kitenni, hogy más állat is hozzá férhessen. Azért gondolok méregre, mert egyrészt hozott is haza a macska, másrészt meg nagyon sok elpusztult egér van most az udvarban. K-vitamin meg van is itthon, majd megkérdezem az állatorvost róla.
2012. nov. 16. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!