Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért fekszik rá a cicám a...

Miért fekszik rá a cicám a hasamra?

Figyelt kérdés
3 éves cica, eddig nem csinálta ezt, csak 1-2 hete. Amikor háton fekszem az ágyon, akkor ő ráül a pocakomra, helyezkedik kicsit, utána összekucorodik, lefekszik, behunyja a szemét és dorombol. Utána el is nyújtózkodik rajtam, a fejét a mellemre teszi és úgy alszik el. Én arra tippelnék, hogy ugye már hidegebb van, a testhővel van összefüggésben, hogy melegítem őt és azt szeretik a cicák. Csak azért fura, mert eddig sosem csinálta, tavaly+tavalyelőtt télen se. Jelenthet mást is?

2021. okt. 15. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elveszi a szeretetet amire szüksége van :)

Talán ad is valamennyit érte :)


Kell neki az aurád, meg hát a gazdája vagy. Illetve ez a bizalom jele is...

2021. okt. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
82%
Ebből arra következtetsz, hogy babát vársz esetleg?
2021. okt. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt igazad van, szeretik a meleget, például a laptopra is ezért szeretnék feküdni. Olvastam egyszer olyat is, hogy náluk a dominancia kimutatása is, hogy ráfekszenek ami az övék, vagy megmutatja ki van felül, de ez csak érdekesképp mondom, én jót nevettem rajta. Az én cicám minden egyes alkalommal rám feküdt, mikor letelepedtem valahova, mással nem csinált ilyet. Lehet egyfajta bizalom kimutatása is lehet :)

Nagyon megnyugtató a dorombolása olyankor.

2021. okt. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Babaprojekt folyamatban van már néhány hónapja, de egyelőre negatív eredménnyel. Igen, amúgy nagyon jó érzés, amikor a hasamon dorombol, imádom amikor ezt csinálja, megnyugtató. :)
2021. okt. 15. 10:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nő vagy és babatervezésben vagy, akkor jelentheti azt is, hogy történik bent valami... :)

Ők sokkal hamarabb megérzik a hormonok változását.

2021. okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a macska "vette észre" a babát. Egyszercsak benőtt a feje lágya az addig habókos vadócnak, hirtelen elvolt azzal, hogy ölben van, nem kezdett azonnal karmolászni, harapdálni. Sokat dorombolt a hasamnak is ahogy nőtt, a gyerek meg odanyomult, ahol a macsek volt. Jól elvoltak, meg én is a kettő közt:)


A bújósságát megtartott a cicám, azonnal az ölembe ül vagy rám fekszik: ha hasalok, akkor a derekamra, és képes úgy elaludni. Szerintem fizikailag kellemes neki a meleg, és biztonságban is érzi magát.

2021. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szokatlanul sokat fekszik a hasadra akkor figyeld nehogy beteg legyen, például lázas mert a macskák ügyesen titkolják a bajukat.
2021. okt. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!