Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tegyem a macskámat...

Hogy tegyem a macskámat szobatisztává?És megtanulja azokat a szavakat amiket a kutyák tudnak (ül,fekszik...)?

Figyelt kérdés
2021. jan. 31. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
nem tanulja meg. szobatisztává pedig maguktól lesznek, tegyél ki neki almot. meg fogja találni
2021. jan. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

A macska nem kutya, nagyon-nagyon ritka esetben lehet csak oket megtanitani parancsra ulni peldaul, eddig ilyet is csak youtube videokban lattam, a kornyezetemben meg nem.

Szobatisztasagra pedig szinte maguktol szoknak, az elejen en ugy csinaltam, hogy a mancsaval belakapartam az alomba, hogy erezze, ide lehet asni, de lehet ez is felesleges volt, szinte rogton hasznalta az almot, amint hozzank kerult. Azonban balesetek elofordulhatnak az elejen, foleg ha kolyok, erre erdemes felkeszulni, mert nem mindenkinel megy ilyen gyorsan.

A nevukre talan hallgatnak, foleg ha ugy mondod, hogy megzorgeted a kajas zacskot, bar az en macskam egyaltalan nem is reagal a nevere, hiaba probalkozom ezzel evek ota :D

2021. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán megtanulja, de nem érdekli.
2021. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is megtanulják a nevüket, de az is tény, hogy erősen szelektív a hallásuk :-D
2021. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem", "gyere ide" - Az enyém ezeket érti, hallgat is rá.

Szobatisztaságra egy-két nap alatt rászoknak a kölykök, egyszer megmutatod, hol az alom, legközelebb már tudják.

2021. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kifigyeltük, hogy evés után "produkál" és akkor a kezünkben vittük az alomra egy hétig. Hârom hónapos volt, mikor hozzánk került. Azóta egyedül megy, semmi baleset.
2021. jan. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A szobatisztaságra nem igazán kell tanítani őket. Megmutatod az almot, kicsit kaparsz benne a mancsaival és rövid időn belül rá fog jönni, hogy hova kell végeznie a dolgát.

Ha azt akarod, hogy a macskád tudjon pár trükköt, ne szavakat használj elsődlegesen, hanem kézjeleket. Míg a kutyák szavakból is értenek, a macskáknak inkább a testbeszéd számít. Az én macskám tud kézjelre hozzám jönni, ülni, feküdni, pacsit adni, ölbe ugrani, illetve tudja a "nem szabad"-ot is. A simogatás sokkal nagyobb motiváció tud lenni számukra, mint a kaja és hozzá teszem, nem minden macska vevő arra, hogy ezeket megtegye a kedvedért. Minél ragaszkodóbb, annál nagyobb az esély rá, hogy sikerül pár dolgot megtanítani neki.

2021. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jutalomfalatert tanul, de csak ugy engedelmesseget ne varj.

Testverem macskaja ad pacsit es az ül parancsot is tudja. De ha nem erzi a falatka illatat akkor nem csinalja😁

2021. jan. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonymousreview60 ***** válasza:
80%
A közhittel ellentétben a macska nincs megszelídítve, hanem önháziasított. Az emberhez társult a magtárak körüli egerek és egyéb kedvezmények miatt, annyira alkalmazkodott az emberhez, amennyire megfelelt neki (pl. gesztusok leolvasása). Nem fogja megtanulni az utasításokat.
2021. jan. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ért pár szót, de van olyan, amire csak akkor hallgat, ha olyan kedve van.

Ha azt mondom "kaja", akkor tudja, hogy enni kap. Ha azt mondom "játszunk", akkor teljesen bepörög, mert tudja hogy akkor előveszem a játékát és tényleg játszunk :D Ha olyanja van, akkor a "Gazdihoz" szóra is hallgat és fut felém. Leginkáb akkor, ha kint van az udvaron, és oda akarom hívni magamhoz. Ugyanígy ismeri a nevét és a beceneveit.

A poén meg az, hogy csak akkor érti meg ezeket, ha suttogod neki. Ha normál hangnemben beszélsz hozzá, akkor nem igazán figyel, de a suttogásra folyton felkapja a fejét.

2021. febr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!