Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felszerelesék? Játékok? Táp?...

Felszerelesék? Játékok? Táp? Alom? Egyéb dolgok? Kozmetika?

Figyelt kérdés

Ez a cicás kérdésem, amit említettem.


Itt egy Brit cicáról lesz szó, itt is azért írok méreteket mert a Brit macskák is 10kg-osak is lehetnek.


Felszerelések:

- tálalátét 48×30, 3 db tál 300ml, fekhely 50 cm, szállítóbox 55×37×34, sarok zárt macskawc 40×56, kilépőszőnyeg 40×60, macskabútor 260 cm, Furminator Short Hair, kétoldalas szőrápoló kefe


Játékok:

- plüssalagút 60×22, 3 labdás macskajáték, többágú rugós játék 30 cm, LED macskajáték, zsinórós játék 20 cm, macskamentás plüss 10 cm, habszivacs labda 4db, műanyag labdák 4db, macskapeca 65 cm, csipogó, tollas labda egérrel 15 cm


Táp/konzerv/kiegészítők:

- Brit Premium száraztáp, Brit Prémium alutasakos eledel, Brit Care lazacolaj, Maláta szőroldó paszta


Egyéb dolgok:

- Frontline Combo bolhacsepp, Drontal féreghajtó, szénszűrő betét macskawc-be


Alom:

- GimCat Biokats Fresh Bianco macskaalom


Kozmetika:

- 3 havonta, karomvágás, fültisztítás, eü-nyírás ( pl.: tappancsok közötti szőr eltávolítása)


Itt is arra lennék kíváncsi, hogy a méretek megfelelőek-e, esetleg kihagytam-e valamit.?


2021. okt. 24. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Bolhairtó minek, ha benti volt és benti lesz?

Macskaalom Aldi Shah olcsó és jó. Macskawc inkább nyitott, kozmetika fölösleges: karomvágás otthon, fültisztítás fölösleges de az is otthon -hamár. Játékok is hülyeségek. Alagút paplanból, botos játék, hajgumi, gyorskötöző, a gazdi kreativitásán múlik. -inkább időközönként legyen újféle, mert megunja.

2021. okt. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1. Bolhaírtó kell, mivel kutya is lesz ami behozhatja még ha kezelve lesz ő is.

2. Én ezt az almot néztem, ha nem válik be, megnézem amit említettél.

3. Macskawc-ből én úgy hallottam jobb, mert a szagokat sem engedi ki és a cica is jobban szereti, mert "magánügy" neki is a wc-zés.

4. Otthon nem merném levágni a karmát, kitisztítani a fülét, ezért szeretném kozmetikusra bízni.

5. Játékokat nem szeretném otthon csinálni, nincs bennem annyi kreativitás. + ez lehet baj, de én szeretek a látványra is adni, jobb ha a "macska területén" rendes játékok vannak "szétdobálva", mint hajgumik meg botok.

2021. okt. 24. 15:25
 3/6 anonim ***** válasza:
18%

A macska wczési rituáléját figyelembe véve szerintem a legrosszabb megoldás a zárt doboz. Ha nagy is szűk mert forog és kapirgál. A nyugalom akkor lesz meg, ha nyugalmas, csendes helyre teszed (pl. fürdőszoba, ill. ahol keveset jártok). A szagokat nem kell szűrni, ha prémium táppal eteted nem büdös a kaki, ha ivartalanítva van nem büdös a pisi.

A karomvágás annyi, hogy kb. a felénél levágod, ahol átlátszó. Kérd meg az állatorvost mutassa meg, utána tudod csinálni. Cserébe nem teszed ki fölösleges stressznek, a macska nem kutya! Három havonta egyébként sem elég, én 2-3 hetente vágom. Fültisztítás méginkább -főleg, ha szükségtelen, a szőrt meg nem kell kinyírni a talpán. Pláne rövidszőrűnél.

2021. okt. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

A kozmetikás részét mondjuk én is full feleslegesnek gondolom. Karomvágást meg tudja mutatni a doki neked, hozzá úgyis elmész az elején, gondolom, de egyébként sem kell feltétlen egyáltalán, ha van elég felület, ahol koptathatja. Vagy az orvosi viziteknél megkéred, hogy vágja le neki. Fültisztítás is baromi egyszerű, de nem kell állandó jelleggel, csak ha pl atkás neki. Szőrt lenyírni a talpánál, ezt nem is értem igazából, hogy minek, főleg rövidszőrűnél, nem fog neki összetapadni. Kozmetikushoz pl egy Maine coont éri meg hordani, ha mondjuk kiállításokra viszed és speciális kezelés kell a bundájának.


A hajgumijaidat, ilyesmiket úgyis lopkodni fogja, csak szólok...De egyébként ennyi játékot előre bevásárolni szerintem nem célszerű, inkább pár dologból 1-1 db-ot, hogy kitapasztald, mi érdekli. Az enyémet pl csak a labdák és a lézer, a lelkesen megvett csörgős takaró, plüssegér, henger egyáltalán nem.

A zárt wc szerintem kifejezetten jó ötlet, semmi baja nem lesz tőle a macskának, csak rá kell szoktatni. Britnek legalább M-es méret kell. Egy kölyöknél ez sokkal könnyebb, ha felnőtt, akkor már lehet, bajosabb lesz. Szőnyeget mi is vettünk, de pont ugyanazt tudja csak 3-4 ezerért, mint amit egy párszáz Ft-os lábtörlő hozott.

Alomból tényleg jó az aldis és a sparos is, persze rendszeres takarítás mellett. Szerintem sokkal logikusabb az olcsóbbal kezdeni és ha nem tetszik neki, akkor váltani a drágábbra.

Tálból mindegy, milyet kap, csak ne legyen túl kicsi.

Fekhely nálunk mondjuk megint egy felesleges kiadás volt, mert alig alszik rajta, ellenben minden máshol igen. Drágát venni szerintem nem éri meg.

Tápból a Brit olyan közepes minőség, van jobb és rosszabb is.

2021. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

Ezt mar mind megvetted? Csak mert se macskabutort se ennyi felesleges jatekot nem kellett volna, elobb ki kene tapasztalni mit szeret. De altalaban kb csak a helyet foglaljak, egy doboz, alufolia, hajgumi sokkal szorakoztatobb nekik. Hiaba neznek ki jol, ha le fogja szarni a macska, akkor le. Nem te dontod el :D Egyedul talan a lezer az, amire ugy a macskak nagy atlagban nagyon rakapnak, de a tobbi jellem kerdese.

A tanyer alatet viszont pont, hogy kicsi, nekunk egy rohadt nagy talca van, de igyis mindig minden koszos korulotte, ugy eszik a macskam, mint egy diszno 🙈

Kozmetika halal felesleges stressz a macskanak, karomvagast (ha kell, az enyem mondjuk koptatja a kaparofajan, annal rovidebbre meg nem akarom vagni ) pedig egyedul is meg tudod csinalni. Fultisztitas egyaltalan nem szukseges szerintem, csak ha indokolt, legalabbis mi 10 ev alatt nem csinaltuk es gyonyoru szep tiszta a fule,soha nem volt vele gond. Furdeni is csak 2x furdott eleteben, mert belemaszott valami olajos talba a konyhaban (onnan amugy ki van tiltva, de mindegy :D).

A zart macska wc pedig a legjobb talalmany szerintem a vilagon, arra ne hallgass, aki azt irta, hogy baromsag. Mondjuk nekunk sima van, nincs benne semmi szuro, de jol mukodik, a macska is szereti.

2021. okt. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat tanultam belőlük.
2021. okt. 24. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!