Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hányt a macskám? Ugyan...

Miért hányt a macskám? Ugyan azt ette mint mindig! 5 hónapos! Szobacica!

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 07:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy teleette magát, a mi régi macskánkkal is előfordult.
2010. szept. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a macskáknál váltogatni kell az eledelüket.
2010. szept. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
túl gyorsan vagy túl sokat evett hirtelen.
2010. szept. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ritkán (havonta egyszer vagy kéthetente egyszer) hány, akkor az nem biztos hogy baj. Nézd meg mit hányt, ha szőrcsomót, akkor az normális. Füvet kell neki ültetni hogy rágcsálja.


Ha gyakran hány, annak több oka is lehet, az mindenképpen állatorvosi téma. Az enyém is hányt majdnem minden nap mikor befogadtam. De aztán 1 hét múlva elvittem állatorvoshoz (ő mondta az egy hét karantént), adott féreghajtót, az megoldotta a hányást. Rendszeresen féreghajtom, szerencsére azóta nem kakilt "sünöket".


Néha (havonta) kihányja a szőrcsomót az alomtálcája mellé. Érdekes, hogy előtte odajön hozzám és egy speciális, mással össze nem téveszthető nyávogással közli hogy most akkor ő hányni fog. Én meg csak elhívom az alomtálcája mellé, hogy kérlek, cicus, ide csináld :)

2010. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hernyó9 ***** válasza:
szőrcsomó...
2010. szept. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hernyó9 ***** válasza:
amúgy a macskámnak amikor vettünk macskafüvet akkor nem nagyon rágcsálta...:/ de ha kimegy akkor néha eszik füvet...:D
2010. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is szőrcsomó.
2010. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a mi macskánk naponta hányt, akkor kiderítettem, hogy lehet kapni ANTI HAIRBALL nevű száraz kaját. Ebből adok neki naponta 4-5 szemet és így rendben van.
2010. szept. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A féreghajtó egyes állatorvosok "jolly jokere", akkor is adják, ha nincs rá szükség, aztán a macska meg hány tőle :(

Ne erőltesd, ha az ürülékén nem látszik, hogy férges.

Tisztálkodás közben benyeli a szőrszálakat, ha van lehetősége füvet rágni, akkor az segít neki visszaöklendezni. Ha nincs akkor adj neki anti-hairball étrendkiegészítőt, vagy macskafüvet.

Az enyém is benti macska, néha kiviszem hámmal és pórázzal hadd válogasson magának füvet a ház körül.

2010. szept. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!