Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy kezeljem a barátnőm...

Hogy kezeljem a barátnőm undok macskáját?

Figyelt kérdés

Szeretem az állatokat, általában jól ki is jövök velük. De ez a macska.... odabújuk a gazdája kezéhez, ő megsimogatja, majd a macska fél perc alatt megunja és megharapja. Nem jelzi ám a mancsával vagy valami, hogy elég volt, hanem egyből agresszív. Karmol is. A barátnőm ilyenkor határozottan rászól, de sose bántja.


Én mindent elkövetek, hogy jól kijöjjek vele - nem üldözöm, hogy megsimogassam, nem nézek hosszan a szemébe, próbálok vele elnéző lenni stb. Van, hogy odadörgölőzik a lábamhoz, felugrik mellém a kanapéra, tök barátságosnak tűnik, majd amikor meg akarom simogatni (nagyon szerényen, diszkréten közelítve, hogy véletlenül se vegye támadásnak) akkor meg rámtámad. Még sose féltem ennyire macskától.


Van jó praktikátok, hogy hogyan lehetne megszelídíteni?



2021. nov. 8. 02:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Mennyi idős?
2021. nov. 8. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Lehet meg kiskoru? Az en kis cicammal se konnyu birni. Bar mindig kandur macskaim voltak es ok nem voltak felnott korukban ilyenek, viszont talalkoztam par fura nosteny macskaval az utcan szoval lehet az az oka inkabb.
2021. nov. 8. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
81%
Több oka is lehet, sajnos ennyiből nem tudom Neked megállapítani. Én arra tippelek hogy kandúrról van szó, nincs ivartalanítva, és keveset van kiengedve. Általában ekkor mutatnak agressziót. De az is bosszanthatja ha egyfolytában körülötte vannak, akár más emberek, akár más állatok egy szűk térben, vagy egész nap szól a rádió, a tévé, stb. Apró dolgok összeadódnak.
2021. nov. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Szobacica (panel, nincs hova kijárni)

Lánycica

Felnőtt (talán 5-7 éves lehet)

2021. nov. 8. 04:15
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Biztos, hogy agresszív? Van olyan macska, amelyik így játszik. Előfordulhat, hogy beteg, és fáj valamije, ha régen nem volt ilyen.

Ha meg csak annyiról van szó, hogy utálja a simogatást, akkor ne tedd.

2021. nov. 8. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Hát egyértelműen jelezte, hogy nem szereti a simogatást.

Esetleg állatorvost kellene megkérdezni, hogy ivartalanítás segítene-e ezt megoldani. Plusz egy alapos kivizsgálás, hogy nincs-e szervi baja, ami miatt agresszív, bár ha mindig ilyen volt, akkor sajnos nincs több ötletem.

Esetleg macskamenta, talán az nyugtató hatású.

2021. nov. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem szamtalan cicam volt. Volt egy-ketto szeszelyes de oket az utcarol fogadtam be, felnottkent. Szoval vszinu hogy nem bantak veluk jol kiskorukban/megszoktak a kuzdelmes eletet az utcan, viszont nem volt veluk se tul sok gond.

Amugy ha szepen fel vannak nevelve, olyan gazdajuk van aki ert hozzajuk akkor nagyon aranyosak tudnak lenni.

2021. nov. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ha nem akar simit, minek jön oda és dörgölőzik?

Kicsi korától a barátnőmnél van, sose bántotta. Ő sem érti.

2021. nov. 8. 06:04
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

Elfoglaltad az ő területét, ezért támad. Tegyetek fel a falra polcot, magasabbra, amihez azért feljut, akár több polcot. Az csak az övé lesz, onnan hesszelhet.

Ha zsúfolt a szoba, az se jó.

2021. nov. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
az állatok sokszor nem szeretik (dominancia miatt) ha felülről nyúlnak hozzájuk, ha oldalról óvatosan ráteszed a kezed akkor is ideges? ha igen akkor nem szereti ha hozzáérnek
2021. nov. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!