Kezdőoldal » Állatok » Macskák » És ezt mért nem olvassa el az...

Gerbilgirl kérdése:

És ezt mért nem olvassa el az akinek kellene?

Figyelt kérdés

[link]


Kedves mindenki! ( akinek nem inge ne vegye magára )

Hogy lehet hagyni ÍGY elfajulni a dolgokat??

( és most nem csak macskákra gondolok, hanem az összes állatra).

Lassan síró görcsökkel vagyok ( és sokan mások akik tényleg tesznek az állatokért), hogy senki nem figyel fel egy állatra!

A hirdető szavai nagyon is igazak! Rengeteg olyan ember van, aki hiába segít, még úgy is, hogy inkább Ő nem eszik, csak az a kis állat éljen!


2010. szept. 4. 07:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Csak elszeretném mondani, hogy az éhenhalok szó képletesen van! Nemtudom miért kell komolyan venni...

Mellesleg az első írónak mondanám, hogy nem azokra gondoltam akik javítani akarják ezt a gondot ( meg nem az állatvédő szervezetekre ), hanem azokra akik ujjukat se mozdítják! ( aztán a végén erre is megkaptam a választ, hogy azok le se sz*rják akármit mondasz ők állnak feljebb... )

Egyébként lehet igazad van, tényleg nemtudok semmit.... és mindenképp el kell mennem egy állatvédő/környezetvédőhöz...

Köszönöm azoknak akik engem oltanak le, mert mertem írni egy pár sort... ( de ezt mindenki úgy gondolja ahogy akarja, és ezért is lehet még +ba írni ).


Viszont aki írta, hogy a suliba kell elkezdeni tanítani, nagyon is igaza van. Csak egy a baj ezzel... aki tényleg meg is tenné az egyedül van, és nem mindig akad olyan aki támogatná...

2010. szept. 4. 11:30
 12/16 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 78%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:25


Na akkor én most elárulom neked, hogy személyesen ismerem azt, aki ezt a hirdetést feladta!! Ő egy cicabarát magánszemély, aki nagyon hosszú évek óta menti a cicákat az Illatos úti sintértelepről. Nem hasból beszél, nagyon sok keserves év tapasztalata fakadt ki belőle... Az, hogy az évi (nem túlzok) több mint száz (de esetleg mondhatom azt is, hogy több száz) illatos úti egy egyéb mentett cica mellett annak a sokszorosát kénytelen hagyni meghalni, ment nincsen hely és nincsen pénz.... Naponta hadakozik (gyakorlatilag hiábavalóan) a magukat állatszeretőknek tartó szaporodni hagyókkal... Azt írod, használhatatlanok az ilyen irományok.. Hát szerintem meg, ha csak 1 ember, aki elolvassa elgondolkodik rajta, akkor már megérte!!!

2010. szept. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: a hirdetéshez csatolt képeket személyesen készítette az Illatos úton akkor, amikor bent volt cicáért. Akkor amikor ott állt a ketrecek előtt és döntenie kellett, hogy ki éljen biztosan, és kit hagyjon a sorsára....
2010. szept. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
12:14 - Az a baj tudod, hogy az emberi természet "nem szereti a kritikát", vagyis pont azok, akik érintettek, belekezdenek és ki is lövik (jó esetben), de elgondolkodni nem nagyon fognak. Itt azoknak kéne megmozdulni, akik akarnak javítani, és nekik kéne olyan körülményeket teremteni, hogy a hozzá nem értőknek esélyük se legyen (vagy minimálisra csökkenjen) bajt csinálni. Erre lenne pl. hasznos, ha már eleve ivartalanítva kerülne az új (nem tenyésztő) gazdihoz a "kedvenc". Meg az, hogy rendszeresen szűrjék a szervezetek a magukat tenyésztőnek mondó emberek telepeit. Illetve akár még az internetes hirdetőket is, álruhába bújva "érdeklődőként" (a munkaügyi felügyelet ezt csinálja, ha hozzájuk bejelentés érkezik egy csalásgyanús cégről).
2010. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
86%

"És ahol nincs pénz az ivartalanításra és semmilyen ilyen alapítvány nincs ott mi a helyzet?"


Ott macska se legyen. Ha valaki ennyire csóró, hogy nem tud pár ezer forintot kifizetni ivartalanításra, az egyszerűen ne tartson macskát.

Etetni is kell, almot venni neki, oltásra vinni... Nagyon sok ember még mindig annyira gyenge elméjű, hogy azt hiszi a macska csak egy játékszer, és ha megunták eldobják.

Nagyon szomorú.

2010. szept. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Egyébként szokott lenni ivartalanítási akció, vagy ingyen vagy jelképes összegért, csak figyelni kell. De az a helyzet, hogy ezeket nem mindenhol terjesztik, az interneten persze mindig elérhető, de pl. túl a 70-en nagyanyáméknak nincs se számítógép se internet, azt se tudják, hogy kell bekapcsolni, ők nem ebben nőttek fel, és bár nekik nincs csak baromfi meg néha disznó, nekik ez nem is szempont, de pl. náluk a falu tele van hasonló idősekkel kutyával-macskával, de tájékozódási lehetőség nélkül.
2010. szept. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!