Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az anya macska tudja a kölykér...

Az anya macska tudja a kölykéről, hogy a sajátja akkor is ha az már felnőtt?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves cicánk és egy 2 éves, aki az idősebbnek a kölyke. Sokszor már morog rá és nem is ülnek egymás mellé. Olyan mintha nem is tudná már hogy az övé. Szerintetek?

2021. nov. 12. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem jegyzik meg. Nálunk 2 hét után morog a kicsire, nem merjük letenni. A kicsi 9 hetes
2021. nov. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Igen. Csak az állatnál az ösztön az első. Pl a hím oroszlán simán kinyírja a saját kölykét hogy pározhasson újra
2021. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Mivel a macskák territoriális állatok, ha a kölykök elég idősek, az anyjuk morgással és fújással próbálja őket elzavarni, hogy keressenek maguknak saját területet. Egy időben a miénk is ezt csinálta a kölykeivel, most már elvannak egymás mellett, néha játszanak, de úgy összebújni meg együtt aludni nem szoktak. (5 éves az anya, 3 évesek a kölykei).
2021. nov. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Elvalasztja magatol a kolykoket, 9-12 hetes korban, majd utana, ha ivarerettek, parosodnak is. Ebben nem szabad keresni a tudatossagot, mert nincs. Oszton.

Es attol meg, hogy egyutt nottek fel, vagy epp a kolyke, nem feltetlenul jonnek ki egymassal.

2021. nov. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

2!


A sajátját NEM nyírja ki! Csak ha az asszony félrekefélt, és nem az ő vérvonala.

2021. nov. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

5

Na menjél olvasgatni aztán gyere vissza

2021. nov. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

6!

Azt hiszem, elég világosan elmondták ezt annak idején a David Attenborough filmekben.


Ha felismeri a hím oroszlán az ismerős, rokoni vonásokat a kicsiken, akkor nem bántja őket.


Szóval köszi, de nem megyek olvasgatni.

Azt hiszem, elég biológiát tanultam már életemben, és elég természetfilmet láttam 6 éves koromtól folyamatosan. (38 vagyok).


Nem tagadom, hogy soha az életben ilyen nem fordulhat elő, mert lehet, hogy 1x megtörtént, és te pont azt láttad a tv-ben. De tudd, hogy manapság az amerikai gyártású természetfilmekben rengeteg bődületes marhaságot mondanak!!! Nem kell mindent elhinni!

2021. nov. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha a betolakodónak a falkavezér elkergetésével sikerül felülkerekednie a harcban, átveszi a falka vezetését és az előző alomból minden kölyköt elpusztít, hiszen biológiailag nem állnak rokonságban, és nem akar energiát fordítani más egyedek génjeinek továbbörökítésére.
2021. nov. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Nálam felismeri. Nem csak a kölyeit, hanem akivel egy kolóniában él. Illetve akár hiszed, akár nem, a korábbi sérelmeiket is megjegyzik. Következetesen vannak jóban vagy rosszban egymással. A viszonyaik nagyonis emocionálisak. Igaz, én ezt azért tudtam felismerni, mert bentiek a cicák és így könnyen figyelem meg őket és a viselkedésüket.
2021. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

9!

Cukik lehetnek! :)


Nekem a kandúrom volt régen olyan, hogyha az utcán találkoztunk, mindig elfordult :). Burma sziámi házi keverék ezüstszürke kandúr volt. Direkt nem ismert meg :)

Persze otthon meg tudott bújni.

2021. nov. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!