Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Kiscicát találtunk...

Mit tegyek? Kiscicát találtunk a padláson, bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ma reggel egy kiscicát találtunk a padláson, tudtunk róla hogy fennt kiscicák vannak mert leellett itt egy idegen macska. Ez a kiscica 1-2napja beszorult valahova a padláson és csak sírt. 1-2 hetes lehet már kivan nyílva a szeme és megette az ujjamról a macskakaját (nem tápot)van cumisüvegem és egy kis fecskendőm is amivel tejet adtam neki. Folyamatosan sír, van egy nagy cicám is (1 éves) már ellett egyszer és most megint vemhes, ő nem bántotta sőt még szoptatni is elkezdte csak nincs még teje. ha ő a kiscicával van nem sír de ahogy otthagyja egy kicsit megint rákezdi. Mit tegyek? Túléli? Mitől sír folyamatosan? sokkot kaphatott?
2010. szept. 4. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvostól. A macska sokkot kapott, amikor látta, hogy elmegy az anyja és a többi kölyök (ha van/volt), míg ő nem mehetett velük, mert mint mondtad beszorult. Kell neki aki szoptatja, felneveli. Az orvos biztos tud segíteni :)
2010. szept. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
fázik, éhes, fél. csinálj neki valami puha meleg fészket, etesd 3 óránként, pisiltesd és legyél vele sokat.
2010. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
vagy fáj neki valamilye, vagy amikor beszorult akkor megütötte magát. Igazából jó lenne ha megnézné egy állatorvos.
2010. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ujjadról lenyalogatja a macskakaját, akkor az nem 1-2 hetes cica, hanem legalább 3-4 hetes. Adjál neki pépes dolgokat (villával összetört macskakonzervet, májkrémet, tejfölt), és nem lesz vele semmi baj. Azért sír, ha egyedül van, mert egy ekkora cicának még kell a testmeleg, hogy biztonságban érezze magát. Nekem is volt ilyen cicusom, én úgy oldottam meg, hogy amíg ültem, addig mindig az ölemben tartottam, ha felálltam, akkor meg felvettem a fürdőköpenyem, és beletettem a zsebébe. Ott boldogan elvolt egész nap, tudtam tőle bármit csinálni. Ha nincs senki a családban, aki napközben otthon van, akkor meg szerezzetek neki valami puha szőröset (plüssállat, szőrös papucs, bármi), amihez odabújhat, amikor a másik cica épp nem vele akar foglalkozni.
2010. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A másik cica foglalkozik vele, most is vele van és ilyenkor nem sír. Megfogadom a tanácsot és elviszem orvoshoz.
2010. szept. 4. 14:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nyitva van a szeme akkor nem 1-2 hetes hanem legalább 3-4. És ha eteted, akkor túl fogja élni. Tartsd a nagy mellett és így azt fogja elfogadni anyjának. Addig is adj neki vizet meg alutasakos kaját (legalább whiskas junior minőségűt ha jobbra nincs pénzed). Szurkolok neked :)
2010. szept. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!:) Az lenne még a kérdésem ,hogy ha megszületnek a nagycica kölykei akkor őket nem fogja bántani? Habár tenyérnyi kiscica még ő is.
2010. szept. 4. 23:59
 8/10 A kérdező kommentje:
Illetve miért sír keservesen ha nincs vele senki? Amint odamegy a nagy abbahagyja, vagy ha felvesszük. Életben tudjuk tartani csak folyamatosan sír
2010. szept. 5. 00:05
 9/10 hell-ikon ***** válasza:

Feltehetőleg azért, mert fél, egyedül van és fázik.

Ahogy megtapasztalhattad már a saját cicáddal, több kis cica születik elléskor, ezek pedig összebújva melegítik egymást mikor a mama magára hagyja őket arra az időre míg eszik-iszik, dolgát intézi. Ott az ismerős -testvér- szag, ami nyugalomra inti őket.


Lévén, hogy egyedül van, nincs aki melegítse ha magára marad én bevinném valami meleg helyre elsődlegesen szegénykét. Ez sokat segíthet, ha plusz még magadhoz is veszed, mikor a cicád magára hagyja az még többet. Ha az ujjadról megette a macska kaját, akkor a továbbiakban is adhatsz neki, nem lesz nagy gond, hogy a Te cicádnak nincs teje.

Valami pépes vagy alutasakos kajcsi mehet neki.

2010. szept. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Meghalt:(:(:(:(:(:(
2010. szept. 12. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!