Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor javasolt ivartalaníttatn...

Mikor javasolt ivartalaníttatni a cicát?

Figyelt kérdés

Két kiscicám van, 12 hetesek, testvérek, egy kisfiú, egy kislány. Úgy terveztem, hogy január közepén, pont 5 hónapos korukban szeretném egyszerre vinni őket.


Ez jó időpont vagy túl késő/túl korai?



2021. nov. 16. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
1 hetenként
2021. nov. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

6-8 hónapos kor között/körül szokták javasolni, állatorvostól (is) függ, beszélj vele.

Ha nagyon bevállalós vagy, akkor vidd őket egyszerre. Két, altatástól támolygó cicára egyszerre odafigyelni - esetleg öklendeznek is, és az egyiknek hasi sebe is lesz -, szóval gondold ezt át.

2021. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 igen tudom, viszont iszonyat játékosak és félek attól, hogyha külön viszem, nem fogja a beteget békén hagyni a másik, mert általában annyira játszani akarnak mindig minden pillanatban, hogyha egyik lepihen, de a másik nem, akkor simán ráugrik és addig b*szogatha, amíg nemnjátszik vele
2021. nov. 16. 10:20
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 de persze elgondolkodom rajta, nem támadni akartam, csak nem tudom ilyen esetben is várjak-e
2021. nov. 16. 10:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb ha külön záród őket. Egyszerre ne vállad be.
2021. nov. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1,5 éves kor után lettek ivartalanítva, nem volt semmi gond :) a doki is azt mondta, hogy előbb had fejlődjön ki
2021. nov. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb. fél éves korukig ilyen kis vadócak, akkor kezdenek el "lecsengeni" :)

Persze ha a másik nem hagyja békén a frissen műtöttet, úgy célszerű őket arra az időre elkülöníteni.

A kandúr előbb fog talpra állni, mint a nőstény, akkor is, ha együtt viszed őket.

És nem vettem támadásnak, csak túl vagyunk már több ivartalanításon :)

2021. nov. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a dokitól meg a cicától is függ. Egy ismerősömék még ivarérés előtt ivartalaníttatták, mert vak a cica, és így volt biztonságosabb számára.
2021. nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

#6 1,5 éves korukra már párosodnak egymással és a nőstény 1 esetleg 2 almot hoz világra, ami jobb esetben fog egészséges kiscicákból állni. Csak szólok, nekik nem számít, hogy tesók.


Az orvost kell megkérdezni, hogy mikor vállalja be, illetve egyszerre viheted a kettőt, vagy különböző időpontokban, hogyan ér rá, ezt ő mondja meg. De én 6 hónapos koruk körül elvinném őket, mert utána sajnos baj lesz.


Simán be lehet vállalni egyszerre, sőt tényleg jobb is, bár a kandúr egy nap alatt kiheveri, a nősténynek 1 hét és gallér kell.

Egyébként én 4 kandúr tesót vittem egyszerre és semmi bj nem volt, aznap kábák, kótyagosak, olyankor bepisilhetnek, de másnap reggelre már azt se tudták hol vannak. A nősténnyel nyilván vigyázni kell jobban, a sebe miatt.

2021. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*hol voltak
2021. nov. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!