Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet abból bajunk, ha ivartal...

Lehet abból bajunk, ha ivartalaníttatjuk a szomszéd egyik kandúr macskáját?

Figyelt kérdés

Náluk a macska az csak egy macska, tömegtermék. Ha eltűnik majd lesz másik.

Van egy kandúrja, akivel eléggé összehaverkodtunk, gyakran vannálunk, csak az a baj, hogy mindent lespriccel és hiába mosom le, az ablakaink már ragadnak a pisitől és az egész terasz is, meg a kinti gyerekjátékok stb. Ez így tarthatatlan. A szomszéd szerint felesleges az ivartalanítás, ő nem fog macskára ennyi pénzt kidobni. Felajánlottuk, hogy mi kifizetjük, de azt mondta, ha ennyi felesleges pénzünk van adjuk neki, ő tud ennél jobb helyet is neki.

Ilyen esetben nagy baj lenne, ha ivartalaníttatnánk a cicát?


2021. máj. 17. 18:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Hát, szerintem fel sem tűnne neki, hogy ivartalanítva van, amilyen szuper gazdi.
2021. máj. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Meg kérne kérdeznetek, megtehetitek-e. De amilyen jó gazdi, szerintem le se sz*rja szóval mehetne felőle. Ha pedig nem egyezik bele, akkor mehet a feljelentés. Úgyhogy bele fog. Írjatok róla szerződést is, biztos, ami biztos.
2021. máj. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Csak tudnám, hogy az ilyen "embernek" minek állat...nem kötelező..

Egyébként egyet értek az elsővel, ha így áll a cicához...az ilyennek sajnos csak fogyóeszköz...valószínűleg fel sem tűnne neki..

2021. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Az a baj hogy bármilyen nem sürgősségi, nem életmentő beavatkozást csak a tulaj beleegyezésével végezhet el az állatorvos, és ha észre veszi a szomszéd akkor baja lehet belőle(nektek nem tudom mennyire). Viszont. Ha nem tartja a telkén az állatát, és tényleg nagyon zavar titeket, a jegyzőnél tehettek panaszt (törvény írja elő)
2021. máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Feljelenteni nem akarom, mert akkor valószínűleg csak eltűnne a cica és neki nem akarok ártani. Tényleg megszerettem, meg úgy néz ki ő is engem és a benti cicánkkal sem túl ellenséges.

Azt hiszem egyeztetek egy időpontot a dokinál.

2021. máj. 17. 19:06
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Nehéz kérdés. Főleg a "ha ennyi felesleges pénzünk van adjuk neki" kijelentése alapján, amely szerint egy született paraszt. Ez alapján ha szó nélkül ivartalaníttatod a cicáját, beléd fog kötni a "miért ne?" alapon, akkor is, ha nem érdekli. És mivel törvényileg nem lenne jogod megtenni a beleegyezése nélkül, te fogod a rövidebbet húzni. Szóval két lehetőséged van.

1. Az írásos engedélyét kéred egyértelmű aláírással, és ha megkapod, szabad a pálya.

2. Feljelentést teszel, hogy "a rühes macskája átjár a területedre, és odapiszkít". De ezzel a cicával is kitolsz (pedig alapvetően nem az ő hibája), meg magaddal is, mivel amúgy kedveled.

Szóval én az első opció mellett lennék.

2021. máj. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Én kérnék időpontot.

Nem fog neki feltünni, hogy 1-2 napra eltűnt a kandurja.

Hidd el.

Az állatorvos pedig semmivel nem tudja bizonyítani, hogy nem a tiéd, hisz gondolom nincs benne chip.

2021. máj. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
28%
Biztos lepontoztok. De szemétség a gazdi tudta nélkül ivartalanítani. Annak ellenére, hogy ivartalanítással érték egyet. Normalisan kell lekommunikalni vele! Nálatok pisil szét mindent,köszönje meg és fogadja el, a nagylelkű ajánlatokat, hogy álljatok a költségeket.
2021. máj. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Az én lelkem is lázad a gazdi engedélye nélküli ivartalanításért, de nem nagyon látok más kiutat. A macskamentősöket sem jelentette fel mikor a kóborok közé bekerült néhány az övéi közül is pedig nekik a fülükből is lecsíptek.

Hogy őszinte legyek, azt sem tudom, tudja-e, hogy melyik cicáról van szó, mert gyorsan cserélődik az állomány, nevük sincs és több cirmosa is van.

2021. máj. 17. 19:43
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Én is ivartalaníttattam 2 szomszéd macskát (lányokat). Mindig a kertemben tanyáztak, a tetű gazdáiknál nem is tartózkodtak szinte mert kutyájuk is volt. Ide is fialtak sajnos.

A kandúrok is ide jártak dugn1, verekedni, meg tele sz4rni a kertet.

Menhelyen keresztül intéztem.

Nem lett belőle semmi baj. A kedves gazdik észre se vették a műtéti sebeket.


Ha pofáznak, te jelenthetnéd fel őket. Kötelesek lennének a saját telkükön tartani az állataikat.

2021. máj. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!