Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon karmolós, harapós...

Nagyon karmolós, harapós kismacskának hogyan lehet beadni féreghajtó tablettát?

Figyelt kérdés

Egyedül az állatorvos injekciója vált be, de azt mondta, adjak itthon is... Egy tünemény, de ilyenkor megőrül, nem csak karmol, hanem harap és kérődzik, hiába fogod össze a száját és a nagyon így simán lenyelik. Ez harap, kaszabol, a kesztyűn is át. Nem az van, hogy idő után nyel, hanem okád, kérődzik, a nyelvével tolja ki, pluszban kaszabol, kiszedi a szemed, tényleg nem lehet neki beadni. Összetörve konzerve keverve pedig kiszagolja és otthagyja, de a nagyok is.


Odáig jutottam, hogy neki nem lehet, a gyógyszer is szarrá ment... Múltkor is egy hétig gyógyult a kezem, még sebtapaszok is kellettek... Esetleg pasztával megpróbálkozok. Hiába a törölközőbe csavarás stb., akkor harap és okád, meg kitör. Olyat harapott, hogy majdnem csontig ment..é.


2021. nov. 16. 15:55
1 2
 1/17 anonim válasza:
48%
A paszta jó. Egy videóban láttam, h az állatorvos azt javasolja, az orrára nyomjuk és onnan lenyalja. Illetve van olyan csepp, ami külső és belső paraziták ellen is jó. Nekem ez a két megoldás vált be, a tablettát a torkán lenyomni sose tudtam, összetörve kajába keverve pedig még az ízesített is esélytelen volt.
2021. nov. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

AztaQ..:-)

jó minőségű májkrémbe keverd bele összetörve és kend rá a karjára (mellső láb). Csinálhatod 2-3 adagban. Onnan "lemossa".

2021. nov. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Na en epp emiatt hagytam fel a tablettazassal. Pasztat veszek, draga, de nekem ennyit meger.

Siman lenyalja kanalrol az adagot, nem tudom mit raknak meg bele, de izlik neki.

2021. nov. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha előre tolja a nyelvével, akkor nem jól tetted a szájába. A doki is csipesszel csinálja.
2021. nov. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Mi lenne ha összetörnéd és beletennéd a kajájába?
2021. nov. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

Nekem ezzel soha nem volt gondom.

Vastag kesztyű arra a kézre, amit karmolni tud. A cicát az őledbe fekteteted. Mutató és hüvelyk újj végét kicsit levágni, mert azzal fogod a száját kinyitni. Figyelni kell arra, hogy egyik újjas se legyen a nyelvén, csak a fogainál. A gyógyszert a szájába teszed, de csak bele ejted. Ezután becsukod a száját, és összefogod, hogy ne tudja ki köpni. Közben a torkánál simized enyhén erősen, és slussz le csusszant.

2021. nov. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
A 2.válaszoló májkrémes verziója nálam is bevált.
2021. nov. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Kismacskát simán fölcsippentettem a grabancánál, és ment a negyed tabletta a szájába. Összecsuktam az állkapcsánál, egy kicsit megemeltem a fejét, és addig tartottam fogva, amíg le ne nyelte. Jöhetett a következő macska :)

Később már nálunk is a májkrémes trükk. Negyedbe, nem összeporítva. Úgy rohannak érte, hogy észre sem veszik a disznóságot :)

2021. nov. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
0%
Csúzlival.
2021. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Kolbászba vagy valami nagyon jó ételbe tenném.
2021. nov. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!