Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után tényleg...

Ivartalanítás után tényleg nyugodtabbak lesznek a macskák?

Figyelt kérdés

Van egy kandúr kismacskánk, kb 4 hónapos és nagyon be tud vadulni időnként.

Amint lehet ivartalaníttatjuk.

Érdekelne kinek mik a tapasztalatai.



2021. nov. 20. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Nekem nőstény cicám van, de vele pont fordítva volt. Előtte mindig is olyan kis nyugodt cica volt, ivartalanítás óta meg olyan mint egy rossz óvodás. Úgy fel tud pörögni, néha csak azt veszem észre hogy valamu elsprintelt mellettem.
2021. nov. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. nov. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

1 eves kor korul egyebkent is nyugodtabbak lesznek. Teljesen termeszetes, hogy kolyokkent aktivabb.


Persze az ivartalanitas ettol fuggetlenul is fontos, de egy jatekos cica nem feltetlenul lesz majd emiatt egesz nap sarokban ulo tipus.

2021. nov. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kismacskák kelekótyák alapból is, de egy idő után azért lenyugszanak. Az ivartalanítás is segít majd ezen, én legalábbis így tapasztaltam. És az ivartalanítás - ahogy fentebb is írták -, nem csak emiatt fontos.
2021. nov. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ő azért ilyen, mert kölyök. Az lenne a baj, ha nem játszana, mindennel, karmol, fára mászik, bekapja az ujjad stb.
2021. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez változó. Van amelyik nyugodt kezesbárány lesz, de ennek az ellentettje is előfordulhat. Nekem mindkettőhöz volt szerencsém.
2021. nov. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt fél évesen műtötték és mindketten 1 éves koruk körül nyugodtak le, én nem látok összefüggést, egyszerűen csak felnőttek. 😊 Viszont egészségügyi szempontból mindenképpen kell a műtét.
2021. nov. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
Az enyém megbolondult ivartalanítás után, megtámadta a lányom , tört zúzott.. el kellett altattatni
2021. nov. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos nem az ivarosság miatt olyan. Vagy csak hiperaktív mert még kölyök, vagy nem megfelelően játszotok vele.

Attól még az ivartalanítás nem fog ártani 7-8 hónaposan.

2021. nov. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az enyémek ugyanolyanok maradtak. Nálunk a ‘lenyugvás’ is később, inkább 1,5-2 éves korukra volt tehető.

De amelyik macska energikusabb, az valószínűleg felnőtt korában is olyan lesz, ha nem is akkora mértékben, mint kölyökként.

2021. nov. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!