Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyugodtabb lesz a cica ivartal...

Nyugodtabb lesz a cica ivartalanitas utan?

Figyelt kérdés
marmint most eleg vadoc...igy is hivjak mondjuk :)) na es azt hallottam h a kandurok az ivartalanitas utan egy kicsit lenyugodnak.ez igaz?amugy mikortol lehet ivartalanitani??
2012. jan. 7. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, h ez így van.

6-7 hónapos kor az ideális amúgy. De ha ilyen vad, akkor hogy tudjátok elvinni dokihoz?

2012. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!Igen,tényleg lenyugszanak egy kicsit.6 hónapos kortól lehet ivartalaníttatni.Mennyi idős a cicád?Nekem is kandúrom van,3 hónapos és ő is elég vadóc.Lakásban tartjuk,és mi is ivartalaníttatni fogjuk.
2012. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hat vad abbol a szempontbol h nem szeret olbe lenni es h naponta 2-3x van a "bolond ora" amikor meg van kergulve es rohangal es karmolaszik :P amugy 4 honapos
2012. jan. 7. 19:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért "bolond" mert még pici, játékos.Ilyenkor fejlődik a csontozata, izomzata.Az én cicám reggel és este kergül meg......, szó szerint :-) Rohangál(ez még enyhe szó rá :-) ) össze-vissza, megrágdossa az útjában lévő dolgokat, meg hasonló dolgokat követ el csak hogy játszam vele. Ő is 4 hónapos, de ő nőstény.Az ivartalanítás 6 hónapos kórtól (ivarérettség előtt) már ajánlott. Érdemes megcsinálni, mert sok olyan betegség van ami halálos kimenetelű. Ha ivartalanítva van a kandúr, nem fog elmenni és így nem fog idegen macskákkal érintkezni. És játszál vele nagyon sokat, örülni fog neki!
2012. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
koszi szepen a kommenteket :)
2012. jan. 9. 13:16
 6/8 adamkak ***** válasza:
én is ivartalanitattam és jobb lett. de neki is szokott lenni ilyen őrült órája reggel és este és mindent felborít.még engem is az 50-ven kilómmal.
2012. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:)) ja ja ismeros
2012. jan. 10. 13:44
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A napi bolond órát nem szünteti meg, mert az a cica fiatal kora miatt van. Nekem hét hónapos a lánykám, Ő is ilyen.

Az ivartalanításra azért mondják hogy lenyugtatja az állatokat, mert ugye a hormonok indikálják a cicákban az agresszív viselkedést. Területi viták, nőstények miatti. Ezek sokszor véresen komolyak. Egy ismerősöm most ivartalanítatott két verekedős kandúrt, mert folyamatosan belekötöttek az Ő otthoni cicájába. Azóta nem piszkálják, és nyugi van.

2012. jan. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!