Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskákba is szoktak chipet...

Macskákba is szoktak chipet rakni?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 órája mentettem meg egy cicát egy fő úton , az autók majdnem elütötték. Nekem nincs macskám és nem értek hozzájuk egyátalán. De a fajtákat azért ismerem és szerintem ez egy sziámi fajtájú cica , holnap elviszem állatorvoshoz de érdekelne hogy egy ilyen drága cicába lehet-e chip? Remélem mert ki tettem a facebookomra hogy keressük a gazdáját és több ember is állította hogy az övé.... esetleg milyen bizonyítékokat kellene kérnem a gazitól amivel tudja igazolni hogy az övé?


(Bocsi ha ostoba kérdéseket tettem fel , nem volt még soha állatom épp ezért kérdezem mert nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz)



2021. dec. 2. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a cicákat is szokták chippelni és ha tényleg sziámi akkor nagy valószínűséggel van benne chip, mert a tenyésztős cicákat kötelező chippelni.

Vidd el állatorvoshoz, ő megnézi hova van bejelentve a chip.

A facebookos érdeklődőd emberektől pedig kérd el az állatorvosi kiskönyvét a cicának.

2021. dec. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
+ képeket bizonyítéknak, hogy az övé volt a cica.
2021. dec. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosi kiskönyv + fajtatiszta állat esetén szerződés + fotók a cicáról.


Chip a macskákba nem kötelező, de felelős gazdi tetet bele (nekünk sima exkóborkáink is chippeltek, mert az ördög sosem alszik, elég, ha csak egyszer surran ki vagy akármi).

2021. dec. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem kötelező de szüleim sima fekete macskájában van, a mi fekete és cirmos utcagyőztes cicáinkban is van, nem drága cicák de a mi cicáink és ha egyszer neadj isten elszöknek (benti macskák) szeretnénk ha minél gyorsabban hazajutnának, a chip egy jó módszer ehhez, szóval egy sziámi macskában látok rá reális esélyt hogy van chip.
2021. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ritka, mert nem kötelező, de érdemes nézetni, hátha szerencséd van!


Gondolom azért van annyi jelentkező, mert sziámi, drága és kellene vagy mert sok hasonlít egymásra. Ismertető jelek, fotók, papírok. Meg megkérdezném merre laknak és lehet nem is a közelben, meg miért ment ki a cicájuk egy főútra...

2021. dec. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Linkelnéd a facebook-ot? Én is bejelentkeznék rá, hogy biztos az enyém :P

(Vicc volt)

Amugy igen. Szoktak, mert nem egy nagy összeg. A gazdi meg ha más nem, akkor oltási könyvvel tudja bizonyitani, hogy az övé, ha az sincs egy fajmacskánál (mármit oltva) akkor kb ne akarja visszakapni.

2021. dec. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szokott lenni, az enyéim is mind kaptak.


A gazdától pedig ezeket kérdezd és kérd:

- A macska neme, kora, jellegzetessége ha van.

- Mikor veszett el és honnan, lett-e jelentve az orvosánál, illetve visszamenőlegesen egy Facebook poszt arról, hogy kereste mielőtt felvette veled a kapcsolatot.


Nyilván nem biztos, hogy van benne chip, és, hogy Facebookon is hirdették az eltűnését, de a többi kérdésből azért lehet válogatni. Ja, és mindezt telefonon kérdezd, mert üzenetben sokkal könnyebb hazudni, hisz nem kell egyből válaszolni. Ha vonakodik a válaszadástól mert mi közöd hozzá, kérd meg az orvost akihez viszed, hogy beszéljen vele ő egy kis borravalóért cserébe. Ha neki se mond semmit, akkor rá lehet csapni a telefont.


Ha viszont van benne chip, akkor úgyis ki fog derülni kérdezősködés nélkül is.

2021. dec. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ma elvittem az orvoshoz , szerencsére volt benne chip . Már a gazdájánál van.
2021. dec. 3. 11:33
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gondolom nem azok, akik jelentkeztek... De jó!
2021. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!