Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lopják a macskám?

Lopják a macskám?

Figyelt kérdés
Sziasztok észre vettem mostanában hogy a macskám nem jön haza eddig is csavargott de volt hogy napokra nem jött haza olyankor próbáltam keresni de nem jártam sikerrel azt hittem elveszett vagy elütötték de hát mostánában 1-2 hetente haza jött és ahhoz képest hogy nem járt itthon jó súlyban volt Most egy 10-15perce hazajött és egy nyakörv volt rajta gondolkodtam ráírjam-e hogy van gazdája vagy levágjam egy filccel ráirtam Van gazdája a címünket és a nevét amúgy neki is volt nyakörv-e de amiútán eltünt a nyakörv is eltünt nem tudom de szerintem bezárják furcsa kérdés de mit tudok csinálni hogy tudják van gazdája és hogy ne lopják el?

2021. dec. 9. 18:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem biztos, hogy ellopták. Lehet, hogy azt hitték, hogy nincs gazdája, megetették, és tettek rá nyakörvet. Talán csak jót akartak.

Ha nem akarod, hogy leléceljen, tartsd bent.

2021. dec. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy az én cicám is átmászkált az idős szomszédbácsihoz, akiről később kiderült, hogy borjúhússal eteti :-D Hát persze, hogy oda mászkált kajálni.

Nem szóltam a bácsinak, mert a feleségét gyászolta, és nem akarta ellopni. Pusztán jól tartotta, és jól esett neki a magányos óráiban simogatni a

cicát.

2021. dec. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem akarod hogy másnál legyen, akkor ne üzengess a nyakörvvel, kijárós macskára amúgy sem kéne nyakörvet rakni mert bárhol fenn akadhat vele.

Ne engedd ki, vedd le a nyakörvét és csatold a kapura. Akié volt majd elviheti onnan, illetve ha felkérés megmondhatod neki hogy a tiéd a macska, nem gazdátlan.

2021. dec. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezzel nem üzengettem hanem annyit írtam hogy van gazdája hogy tudják. A cica nem marad meg bent. És nincs bajom azzal hogy másnál eszik vagy hogyha átjár csak ne sajátítsák ki teljesen az a baj nem tudom kinél van mert különben szóltam volna hogy van gazdája! :)
2021. dec. 9. 18:30
 5/14 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam hogy ellopják.

Hogyha én is találnák egy cicát én se hagynám csak úgy ott! Csak hogy tudnám tudatni hogy van gazdája?

2021. dec. 9. 18:33
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Rafkós ciculi!!!!! :))))
2021. dec. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

1998. évi XXVIII. törvény

az állatok védelméről és kíméletéről *



"5. § (1) * Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról."

2021. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
A nyakörvet mindenképp vedd le róla mert valóban baleset veszélyes. És ha kiakasztod a kapura ahogy korábban írták, esetleg akkor az, akié a nyakörv, megismeri, valószínűleg be fog csengetni és tudsz vele beszélni, meg tudod ki ő, és szólhatsz neki, hogy ne adjon rá nyakörvet.
2021. dec. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg testvériesen osztozkodhattok a cicán!
2021. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

7. Gondoskodom a cicáról különben nem érdekelne oltásait ugyanúgy megkapta enni inni kap vitaminokat veszek neki

vettem neki füthető kutyaházat ami a garázsban van ahol ugyanúgy van fűtés

amikor hideg van akkor ott van bent 62m2 van mozogni vannak játékai fésülöm vettem neki cica ajtót a garázs ajtóra az a baj hogy nem marad meg kinti cicát nem lehet benttartani nem fog ott maradni bezárni se lehet :)

2021. dec. 9. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!