Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 hónap körüli kiscica meg...

4 hónap körüli kiscica meg tudja szokni a csak bentlétet, ha előtte kint élt?

Figyelt kérdés

Csak segítő szándékú hozzászólásokat kérek, okoskodó unatkozók nem érdekelnek (akinek nem inge, úgyse veszi magára). Ha valaki állatbarát és segíteni akar, valamint van ebben tapasztalata, na azok válasza viszont érdekel.

A történet:

Befogadtam egy kiscicát, akinek annyit tudok az előéletéről, hogy egy idősebb hölgy szomszédjában született, és mivel a szomszéd nem etette, a hölgynél kötöttek ki a cicák, és Ő etetgette őket. Nem tudom, kivel mi történt később, de 2 cicát már ősszel elkezdett sajnálni a hidegben, és a garázsba beengedte őket, szval emberhez is szoktak kiskoruktól, főleg a hölgyhöz, de más emberrel is találkoztak, családtag, kisgyerek stb. simogatni is és ölbe is tudta venni őket. Kutyájával is jóba lettek. De a lakásba nem engedte be, mert már van több benti cicája és a lényeg, hogy csak etette, éjjeli szállást adott, és én elhoztam, örökbe fogadtam. A boxban meg lehetett fogni, egyból spotont tettünk rá. De amióta elengedtük a lakásban, elbújik. Ez a 2. nap még csak, nyilván tudom, hogy ez nagyon kevés nap és erre is számítottam. Viszont azt veszem észre, hogy mindenáron keresi a bukóablakot, nyivákol, ki akar menni. Természetesen eszem ágában sincs később sem kiengedni, de akinek van ebben gyakorlata/tapasztalata, ugye ennyi idősen még bele tud törődni, ha többet nem mehet ki???? Van még másik 2 macskánk is, akikkel még nem akarjuk össze engedni, mert előbb minket szokjon meg kicsit. Ez is haladt tegnap óta, mert pl kajára elő lehet csalogatni, meg is szagolta a kezem, amikor odanyúltam, és nem volt benne a kaja még akkor, tehát nem a kaját szagolta. De látni, hogy fél tőlünk, viszont már mászkálgat a jelenlétünkben, közben folyton figyel, hogy én ugye nem vagyok-e veszélyes rá, de közben meg keresi a kijáratot... az almot használta már éjjel (este érkezett), illetve amikor tudta, hogy ott ülök a kanapén, elkezdte ropogtatni a száraz tápot, szóval annyira nem retteg! Mit gondoltok az egészről, akinek van tapasztalata? Megszokja-e a csak bentlétet, illetve az elmondottak alapján teljesen meg fog-e bennünk bízni? Idővel....


2021. dec. 13. 14:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Hamar meg fogja szokni csak kell neki pár nap.
2021. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Remélem, sajnálom, olyan riadt még a tekintete. Az egyik cicánk végtelenül barátságos, a másik is, de azért karakán. Szóval szerintetek a nagyon barátságos cicával össze engedhetem már most, vagy várjak, amíg velünk jobban lesz? Ez esetleg elősegíti, v hátráltatja az összeszokást velünk?
2021. dec. 13. 14:59
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Persze ebben a kórban könnyen szoktatható
2021. dec. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Az egyik macskám kb 4, a másik kb 5 hónapos volt mikor találtam őket. Azóta bentiek, simán megszokták, nem is akarnak kimenni. Az egyiket orvoshoz is alig lehet elvinni mert ha meglátja a szállítóboxot, már tudja hogy megyünk valahová, teljesen bestresszel és veszélyes mini-puma lesz belőle.

Az állatok remekül alkalmazkodnak bármihez.

Csak idő kell neki hogy megszokja az új környezetét és titeket.

Jól csinálod hogy nem vagy folyamatosan a nyakán, hanem leülsz a kanapéra és hagyod hogy megszokja a jelenlétedet.

2021. dec. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Persze, megszokja, már most látszik, hogy "puhul". Talán neki több időre lesz szüksége, de embereknél is ki lassan, ki gyorsan oldódik. Mostanában esetleg legyetek csöndesebben, olyan "takarékon" pár napig. Etesd meg úgy, hogy mellette ülsz. Aztán próbálj meg vele aludni félórácskát. Az összeeresztéssel is várj és fokozatosabb legyen mint az átlagos, ne vesszen kárba az addigi munka. Nagyon sok simogatás, akár csak 1-2 húzás is ahogy jössz-mész mellette. Holnap már pici játékot is próbálj meg, ne vadulósat, csak valami kis madzagot, tollpihét.

Az összeszoktatásra a Feliway Friends párologtatót érdemes lehet beszerezni, ha úgy látod gond lehet.

2021. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%
nem lehetne ilyen speciális kerítést rakni hogy ne tudjon kimászni? és akkor az udvarra kimehetne. Én úgy sajnálom ezeket a cicusokat. Képzeld el ha te nem mehetnél ki többet soha a házból... Meg el vihetnéd legalább sétáni
2021. dec. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
5-ös, elbújik, ha közelítek felé. Simogatást csak a sarokban enged (ijedtében), ha nem tud elmenekülni. De legalább nem fúj és nem morog. Olyankor szagolta meg a kezem. Később ugyanoda dobtam finom falatokat, akkor előrébb jött. Szóval egyelőre "csak úgy" nem tudom simogatni.
2021. dec. 13. 15:34
 8/17 A kérdező kommentje:
6-os, nem hiszem, hogy egy 4 hónapos kiscica ilyenkor jól jár, ha kint van. Meg még meg se szokott itt bent. Az más,ha később kifutója lenne, vagy macskahálós erkêly. De csakis, ha megszokott minket és tavasz van.
2021. dec. 13. 15:36
 9/17 anonim ***** válasza:
71%
Meg fogja szokni, barátomnak már bő egy éven felüli macskája volt és úgy lett lakásba szoktatva, egy pár nap után megszokja az új környezetet, az almot, keres magának kis kuckókat, ablakot, ahol nézelődhet ki és jól érzi majd magát. Neki kb. egy hétbe került, míg megszokta az új lakást.
2021. dec. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Több idő kell mint egy bent nevelt, kézhez szokott cicának. De meg fogja szokni és veled is megbarátkozik. Csak ne erőltess semmit. Jackson Galaxy my cat from hell sorozatában vannak jó tippek, azokat ajánlom. Az ablakra lehet kapni védőrácsot, a bukón is ki tud szökni, be tud szorulni, azt mindenképpen szereld fel!
2021. dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!