Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 hónap körüli kiscica? (lent)

4 hónap körüli kiscica? (lent)

Figyelt kérdés

1. Naponta hányszor adjak neki enni? 2x kevés?

Reggel 9 körül kap tejet + konzervet, és délután 4 körül megint. Ez kevés? (A száraz kaját nem nagyon eszi, mindig van előtte.)

.

2. Féreghajtót 2 napja kapott, hogy biztosan ne legyen férges pár nap múlva adhatok neki mégegyet? Vagy nem kell?


2012. nov. 22. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
kutyáknál 2 hét múlva kell újra adni neki féregtelenítőt, macskáknál nem tudom mikor, de 2 nap után biztos nincs még értelme.
2012. nov. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia, először is tejet ne adj neki, mert a macskák nagy része laktózérzékeny. Ha laktózmenteset adsz neki vagy kifejezetten macskáknak gyártott tejet, az oké. Ha otthon vagy, szerintem - mivel pici cica - adj neki legalább háromszor enni, bár ha a száraztáp ott van előtte, úgyis eszik, ha éhes. A macskák egyébként - életkortól függetlenül - jobban szeretnek többször kevesebbet enni; ellentétben a kutyákkal, akiknek az a jobb, ha napi egyszer esznek (lehetőleg ugyanabban az időben).


A féreghajtó bőven elég egyszer, ha esetleg puffadtnak látod a hasát (ne evés után nézd, mert az után biztosan nagy a pocija), akkor megismételheted, de egy hónapon belül semmiképp. Sok boldogságot a cicához!

2012. nov. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kiscicàm anno napi 4-szer is evett. Mindig nyàvogott a tànyér mellett, ha éhes volt. Ez az adag nőtt felnőtt koràra. Nem eszik sokat, csak sokszor.
2012. nov. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg a féregtelenítő betegtájékoztatóját neten. De szerintem egy hét múlva kell ismételni. És azt is nézd meg, hogy hány dekás a macska és akkora macskának mennyi kell, mert ha 2.1kg, akkor egy egész tabletta kell.


Kétszer adhatsz neki nedves tápot, száraz meg mindig legyen előtte. A reggel és délutáni időpont jó. Reggel akkor adj neki, mikor kelsz.

Tejet ne adj neki, legfeljebb cicatejet.

2012. nov. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szintén 4 hónapos a cicám. Ő még 4x-5x is eszik egy nap, így mindig le van téve elé az étel. Igaz, nálunk a száraztáp nagyon megy. Ha megengedheted magadnak, próbálj meg adni neki kicsit jobb minőségű száraztápot, hátha elfogadja. (Ha próbáltad és nem jött be akkor bocs.)

Enyém szívesen iszik tejet, bírja a gyomra is, de inkább vízpárti vagyok.

A féreghajtást 2 hét múlva ismételd meg.

2012. nov. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A cicát 6 hónapos korig napi 3-4 alkalommal kell megetetni,utána le lehet csökkenteni 2 alkalomra.Tejet ne adj neki,hasmenése lehet tőle.Én tejfölt,joghurtot adok néha a cicáimnak,nagyon szeretik.Az úgy jó,ha mindig van előtte szárazeledel.

A féreghajtást nem kell pár naponta ismételni.Elég,ha pár hét múlva adsz neki még egyet.

2012. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!