Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 hónap körüli kiscica meg...

4 hónap körüli kiscica meg tudja szokni a csak bentlétet, ha előtte kint élt?

Figyelt kérdés

Csak segítő szándékú hozzászólásokat kérek, okoskodó unatkozók nem érdekelnek (akinek nem inge, úgyse veszi magára). Ha valaki állatbarát és segíteni akar, valamint van ebben tapasztalata, na azok válasza viszont érdekel.

A történet:

Befogadtam egy kiscicát, akinek annyit tudok az előéletéről, hogy egy idősebb hölgy szomszédjában született, és mivel a szomszéd nem etette, a hölgynél kötöttek ki a cicák, és Ő etetgette őket. Nem tudom, kivel mi történt később, de 2 cicát már ősszel elkezdett sajnálni a hidegben, és a garázsba beengedte őket, szval emberhez is szoktak kiskoruktól, főleg a hölgyhöz, de más emberrel is találkoztak, családtag, kisgyerek stb. simogatni is és ölbe is tudta venni őket. Kutyájával is jóba lettek. De a lakásba nem engedte be, mert már van több benti cicája és a lényeg, hogy csak etette, éjjeli szállást adott, és én elhoztam, örökbe fogadtam. A boxban meg lehetett fogni, egyból spotont tettünk rá. De amióta elengedtük a lakásban, elbújik. Ez a 2. nap még csak, nyilván tudom, hogy ez nagyon kevés nap és erre is számítottam. Viszont azt veszem észre, hogy mindenáron keresi a bukóablakot, nyivákol, ki akar menni. Természetesen eszem ágában sincs később sem kiengedni, de akinek van ebben gyakorlata/tapasztalata, ugye ennyi idősen még bele tud törődni, ha többet nem mehet ki???? Van még másik 2 macskánk is, akikkel még nem akarjuk össze engedni, mert előbb minket szokjon meg kicsit. Ez is haladt tegnap óta, mert pl kajára elő lehet csalogatni, meg is szagolta a kezem, amikor odanyúltam, és nem volt benne a kaja még akkor, tehát nem a kaját szagolta. De látni, hogy fél tőlünk, viszont már mászkálgat a jelenlétünkben, közben folyton figyel, hogy én ugye nem vagyok-e veszélyes rá, de közben meg keresi a kijáratot... az almot használta már éjjel (este érkezett), illetve amikor tudta, hogy ott ülök a kanapén, elkezdte ropogtatni a száraz tápot, szóval annyira nem retteg! Mit gondoltok az egészről, akinek van tapasztalata? Megszokja-e a csak bentlétet, illetve az elmondottak alapján teljesen meg fog-e bennünk bízni? Idővel....


2021. dec. 13. 14:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Persze, nem nyitom ki, bár a mi ablakunkon bukón sem fér ki, mert nem olyan, mint a többi, állatvédő nézte meg és mondta, hogy ez TENYLEG az a ritka ablak, amin nem fér ki.
2021. dec. 13. 15:56
 12/17 anonim ***** válasza:
Négy hónapos, pici még, biztosan jó lesz ez:-) Én mondjuk 2-3 nap múlva ha nem változnak a dolgok bebasznám magam mellé a paplan alá és mozdulatlanul kivárnék 1-2 órát. Néha benéznék, hogy sikerül-e eléggé rettegni? De én egy állat vagyok, imádom a macskát, kockáztatnék, hogy vagy bejön vagy nem. Rövid az élet a fölösleges plusz körökhöz, annyi nappal kevesebbet dögönyözhetem. Hát nem :-)!
2021. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi tenyésztőtől hoztunk el kizárólag bent tartott, jól szocializált kiscicát, de még neki is kellett egy hét kb, maga a tenyésztő pedig 3-at mondott sztenderd beszoktatási időnek, pláne másik állat mellé. Szóval nem vagy elkésve semmivel sem, 2 nap az nagyon kevés. Az pozitív, ha nem fúj és magától megszagol.

4 hónapos pedig picike, simán megszokja a benti életet. Ez inkább a már legalább 2-3 vagy még több évet kint élt macskáknál szokott komoly gond lenni.


6-os, a kérdésre kéne válaszolni, a kérdező külön le is írta, hogy nem az okoskodásból kér.

Az elütött, megmérgezett, kutya vagy másik macska által széttépett kinti cicákat is sajnálod legalább ennyire vagy csak a felelős állattartókat szidod burkoltan?

Mellesleg lehet, nincs is udvaruk, nem írta, hogy lenne.

Sétáltatásra meg az égvilágon semmi szüksége a legtöbb macskának, nagy részük alkalmatlan is rá, pláne a házik. Nem kutyák.

2021. dec. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Én csak a saját tapasztalatom írom le, hogy nálunk mi volt:


8 hetesen került hozzám a cicám, aki rögtön bentire lett szoktatva, Igazából nem volt vele gondja, de egyszer 4 hónaposan kiszabadult véletlenül, és onnantól kezdve meg volt őrülve, hogy kint akar lenni. Nem lett kinti, de rendszeresen vinnem kell sétáltatni.


Ebből kiindulva, nem tudom, hogy egy kintre szocializálódott cica mennyire fogja tudni megszokni a benti létet, ha eddig mindig csak kint élt, és szabadon nem bezárva töltötte az eddigi élete 100%-át.


Természetesen biztosan hozzá fog szokni, de szerintem ebben az időszakban én megpróbálnék vele rengeteg időt tölteni, hogy tudja, hogy te ott vagy neki és nem kell félnie bent és rájöjjön, hogy a benti világ is lehet olyan klassz, mint a kinti. :-)

2021. dec. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Voltunk dokinál, azt mondta, 3-4 hónapos. Kislány (és tök vörös). Ma már 2* ölbe vettem, egyszer muszajbol, hogy a boxba tehessem, de akkor már előtte kicsit ölben tartottam és simogattam még. Szegényke reszketett. Másodszor meg csak úgy felvettem, mert "rossz helyre" bujt és elértem. Utána az ágyra tettem és nem rohant el azonnal. Szaglaszta az ágyat. Szóval haladunk.
2021. dec. 13. 21:35
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia! A cicák nagyon érzékenyek a változásra. Ő eddig a garázsban lakott, most egy idegen helyen van. Pár nap alatt megszokja, felfedezi magának a helyet, aztán jobb lesz. Új szagok, új emberek.

Általában a cicák kiválasztanak egy helyet, ahová elbújnak, ott tényleg ne legyen bolygatva, ott maradjon nyugi, ha elbújik.


Az én cicáim fél évesen jöttek be a lakásba, két hét kellett ahhoz, hogy mindent feltérképezzenek. Figyeld meg azt, hogy mosdik-e szabadabb placcokon. A cicák csak ott mosdanak, ahol biztonságban érzik magukat, mert ilyenkor sebezhetőek.


Esetleg benne lehet a pakliban, hogy érzi a másik két cica szagát, de ezt is majd megszokja.

2021. dec. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi, már a 3. napon teljesen átment dorombolósba, azóta már játszik, lehet fésülni is, amit élvez, irtó cukker cica! Teljesen feloldódott!
2021. dec. 19. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!