Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszi meg a cica a...

Miért nem eszi meg a cica a tápot?

Figyelt kérdés

Ugyanaz a Purizon van neki kirakva, mint eddig. Nem új zacskó, nincs rossz szaga, saját zacskójában volt zárva így nem szennyeződhetett, elmostam a tálat már vagy 10x. Inni iszik, alutasakost-sajtot-főtt húst-levest elfogadta a napokban, de ezt nem eszi meg szárazon 3 napja. Képes lenne inkább éhen halni, ha ez és így van ott. Nem jön simiztetni sem. Megszagolja a tápot, majd iszik. Ha beáztatom, azonnal odarohan és jóízűen befalja.

Nem büdös a szája, nem piros az ínye, megvannak a fogai, nincs pukli, nem esett le sehonnan, nem érte hideg, nem tüsszög, nem néz ki rosszul. Játszik is magától, de mivel nem eszik eleget, így csak kevesebbet, utána alszik. Ma eddig 50g helyett kb. 20at evett meg, azt is most, mert puha.



2021. dec. 17. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez fogproblémára utal, vagy nyelési nehézségre.
2021. dec. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ami még eszembe jutott: masszívan lelegelte néhány napja a sárkányfámat, de azt ki is hányta mire bejöttem a főzésből! Aznap figyeltem, hogy bármi tünete lesz-e, de nem volt. Se tántorgás, se hányás, semmi furcsa!
2021. dec. 17. 15:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól még kárt tehetett benne hogy súlyosabb tüneteket nem produkált. Nem is csoda hogy mérgezés után nem eszik rendesen.
2021. dec. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Még biztos rossz a hasa a sárkányfa kaland óta, biztosan a nehezebben emészthető szárazat most nem kívánja. Ha más ételt megeszik, akkor nincs nagy gond, csak diétázik.
2021. dec. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ma megevett 2-3 szemet a tápból, de kihányta. Szerintem megromlott a táp! Egyértelműen semmi baja nincs másik ételtől, elfogad minden mást, megeszi, jól van tőle! Többször elásó mozdulatokat csinált a táphoz, majd ivott rá sokat és keservesen nyávogott néhányat, majd kihányta. Adtam neki husikát, azt szívesen fogadta, benne maradt! Csak hát abból így hirtelen nem tudok jó minőséget venne. De ezt eszi, körbe nyalta magát és már vígan focizik! Gyorsan rendelek valami másikat, ezt meg bejelentem a zooplusnak!! Már a zsák kibontásakor más színe volt, mint évekig, de eddig ette. 2/3-a elfogyott! Hozatok neki Greenwoodst vagy Applawst!
2021. dec. 18. 10:50
 6/12 anonim ***** válasza:
A táp nem igazán romlik ha nem vizezed. Állatorvos látta a cicát? károsodhatott a gyomra a mérgezéstől hogy csak a könnyen emészthetőket képes megenni.
2021. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most csak idegent tudtam felhívni. Nincsenek mérgezéses tünetei, felsorolta mire figyeljek oda! Ha csak a táp okoz tüneteket, akkor romlott vagy más minőségi baja van. Márpedig itt a napokban kipróbált nyers és főtt csirke, különböző állatból készült nedves eledelek, mozzarella, üres húsleves, tej, burgonya és a 2 szem gránátalma nem okozott. Csak a táp. Jókedvű, csillog a szőre, nincs hasmenése, nem hányt, játékos és mozgékony mióta jót evett!
2021. dec. 18. 11:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha károsodott a gyomra, attól nem produkál mérgezéses tüneteket. Ami a romlott tápot illeti: érdekes hogy pont onnantól romlott meg, vagy romlott le hirtelen a minősége hogy a macskád mérgező növényt evett..
2021. dec. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Eddig is hányogatott közvetlenül evés után és kevesebb táp fogyott ennél a zsáknál, mint előtte. Azt hittem a hányás szőr probléma, kaját adtam neki mást is nemcsak ezt, hátha unja. Kapott Gimcat pasztát és fűtablettát is a szőr miatt. Hoztam neki vitamin pasztát hogy egyen, plusz nasikat is vettem belekeverni a tápba. Lelegelte a növényt, de kijöttek belőle a darabjai, nem dülöngélt, nem volt álmosabb, nem viselkedett gyanúsan, nem volt hasmenése, nem nyálzott, nem volt tág a pupillája, nem csinált random fura dolgokat, nem sérült vagy puklis a szája belül, nem piros a torka, nem fájlalja semmijét, nincs rossz kedve csak míg nem evett nem volt energiája tisztességesen bokán harapni. Nyers húst tud emészteni, tápot nem. Így, hogy a doki is a tápot mondta, már eszembe jutott minden, hogy amióta ez van véve, azóta nem eszik annyit és azóta hányogat sűrűbben! És én nem vettem észre, hogy a fűnek azonosított virággal próbál magának segíteni, mert szeméttel etetem! Megrendeltem az újat, kedden hozzák, addig elleszünk itt más kajával, főzök husit kis krumplival, répával! :)
2021. dec. 18. 12:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Ó szegénykém! Hát igen, a száraz eledel is lehet romlott és/vagy alapból nem megfelelő minőségű...
2021. dec. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!