Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska + kisbaba kérdés?

Macska + kisbaba kérdés?

Figyelt kérdés

Van egy benti, ivartalanított nőstény macskám, aki már 3 éve része a családunknak. A kötődésem nagyon erős iránta, és ő is mindig a közelemben van, bújik, dorombol. Viszont a helyzet megváltozott, mikor 1 hónapja megszületett a kislányunk. A macska barátságtalanná vált, nem közeledik felénk, simogatni se hagyja magát. A páromat megharapta, amikor meg akarta simogatni (nem erősen, de jelzésértékűen). Amikor a babám sír, a cica hátracsapja a füleit, mozgatja a farkát és morog (sosem hallottam még ilyet), majd elbújik a lakás legtávolabbi zugába.


Pont szoptattam a babát, amikor bejött a cica a szobába, és minden ok nélkül fújni kezdett, felborzolta a farkát. Felugrott, a körmét bele akasztotta kislányom ruhájába (szerencsére nem kaparta meg a bőrét) és elszaladt. Kérdésem, hogy mennyire normális ez a viselkedés? Féltékeny lenne, vagy egyszerűen nem bírja elviselni a kisgyerekeket? (hallottam már ilyenről, hogy egy macska utálja a gyerekeket). Hogyan tudnék változtatni ezen? Hozzászokik a gyerekhez magától, vagy továbbra is így fog viselkedni?



2021. dec. 20. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem féltékeny. Eddig csak ő volt nektek, minden figyelmet ő kapott, de most ott a baba aki több figyelmet igényel, és ez zavarja. Nem tudom mit lehetne tenni ebben a helyzetben, én azt tenném, hogy amikor szépen viselkedik, akkor szeretgeni, de ha elkezd morogni fújni, akkor ott hagyni, vissza "fújni", rá szólni erélyesen, de nem tudom mennyire használ, ugyanis a macska nem arról híres hogy a gazdi kedvében szeretne járni, így lehet nem hatja meg az, hogy jelzed felé hogy ne viselkedjen így.
2021. dec. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ido kell meg neki. Biztosan zavaro szamara a sok “zaj”, amivel egy kisbaba jar, az allatok nagyon erzekenyek erre, raadasul sok macska egyaltalan nem szereti es rosszul viseli a valtozast, legyen az barmi.

Esetleg ezt a feliway parologtatot (vagy mas markat, asszem tobb is van) kiprobalhatnatok, hatha bevalik. Babakra sem veszelyes.

2021. dec. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Féltékeny szegény, gondolj bele. Szeretitek, bújtok, együtt vagytok 3 éve, aztán először eltűnsz napokra, utána meg hazajössz egy hangos, fura szagú valamivel, amire teljesen rá vagy gyógyulva, alig teszed le, ráadásul neked is fura szagod van az anyatej miatt.


4 pici gyerekem van, imádom őket, ne érts félre, csak próbálom cica-szempontból megközelíteni a dolgot. 😊 Adj időt neki és ha a férjed elvan a babával, akkor igyekezz alaposan megszeretgetni a cicát, hogy érezze, ugyanolyan fontos ő is. Ha van valami rutinotok (játék, tanulás, esti bújás, ilyesmi), arra térjetek vissza.

2021. dec. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem féltékeny,hanem fogalma sincs,hogy mi az a baba.Megijed tőle és a hangtól is.Ha nagyon magas a baba hangja mikor sír zavarja is.

Amikor a közeledben van nem megy oda,mert ő is ott van,és nem érzi biztonságosnak a közeledést,amikor nincs ott akkor ha oda is megy baba illatod van.Anyatej,tápszer,maga a baba jellegzetes illata is rajtatok van,popsi krém illata..

Ezek neki idegen dolgok,te pedig azthiszem túlzottan is azt gondolod,hogy a macskád felfogta a helyzetet.

A terhességed sem egyértelmű minden állatnak,ritka az amelyik konkrétan fel is fogja,hogy mi történik akár terhesség akár baba haza hozatal alatt.Megkockáztatom,hogy saját magukkal sem tudják,hogy konkrétan mi történik amikor vemhesek lesznek,minden ösztön szerű,hiszen a fialáskor is rémesen meg tudnak ijedni az állatok,azt se tudják mi van amellett hogy fájdalmat éreznek.De napokkal előtte ösztönösen helyet keresnek..


Mivel a macska ilyen rosszul reagál rossz ötlet lenne közvetlenül a babával szoktatni,ne is engedd a közelébe mert még maradandó sérüléseket tud neki okozni,előbb legalább a jelenlétét had szokja meg,egy hónap nem olyan hosszú idő,főleg ha stresszel a macska.Nagyon nehéz egy indulatos,stresszes macskával,ők nem olyan alkalmazkodóak mint mondjuk egy kutya (bár abból se mind az..).Tegyetek minél több baba holmit minden felé,had szagolja őket amikor a közelébe mer menni a jelenléteteken kívül.

2021. dec. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
23%
Semmi esetre se hagyd a babát őrizetlenül!!!!! Ha alszik csukd rá a szoba ajtót nehogy a dög kárt tegyen az apró bébiben!!!!! Nem adnék neki sok időt én röptetném a macskát. Lehet lepontozni 😃😃😃😃
2021. dec. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a macskánál hogy megy, de olyan bemutatást szoktak csinálni, mint amit a kutyákkal? Lehet a kérdező elkéste, de hátha valakinek jól jön majd.
2021. dec. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

A macskák átlag nagyon érzékenyek a változásra. Amit leírsz, elég tipikus reakció arra, hogy túl hirtelen változott valami az addig megszokott életében.

Érdemes lett volna utánaolvasni, mielőtt "összeengeded" őket, így kicsit nehezebb lesz a folyamat.

Szoktatni kell a macskát a változáshoz. Előny lenne, ha nem engednék a baba szobájába (ha ez a ti hálótok, akkor oda) egy darabig. Szokja meg ajtón keresztül, hogy van egy új tagja a családnak, szokja meg a hangját, a szagát, a tényt, hogy ott van. A macskát ettől még az életetekből ne rekesszétek ki, foglalkozzatok vele is!

Amikor már nem lesz ideges, apránként lehet szoktatni őket egymáshoz. Erre jó szolgálatot tehet egy "szaghordozó-eszköz". Ezt használjuk problémás macska-macska, kutya-macska párosoknál is, itt is működni fog. Vegyél egy új rongyit/plüsst, és tedd a babához pár napra. Ezután add oda a macskának (mielőtt valaki a higiénián kezdene pampogni: ez egyirányú folyamat). A macska így közelről ismerkedhet az új jövevény szagával, anélkül, hogy veszélyben érezné magát az "idegen" közelében. Ha a földre lerakott plüssnek már nem tulajdonít nagy figyelmet, berakhatod a macska alvóhelyének közelébe is, így növelve a pozitív összekapcsolást. Adhatsz jutalomfalatot is, mikor a plüss odaadod, ez is elősegíti a folyamatot.

Idővel ez enyhülni fog és el fog múlni a probléma.

Olyan nincs, hogy a macska "utálja a gyerekeket",egyébként. Ez egy remek kifogás szokott lenni, hogy ne kelljen összeszoktatni a család tagjait és ki lehessen penderíteni az állatot. Nem szeretik a változást, és vannak, akik bizonyos hangokra és szagokra is érzékenyen reagálnak. Illetve sok macska nem szereti, ha átlépik a határt (erőszakos simogatás, farokhúzgálás, személyes tér megsértése). Ezekre meg kell tanítani a gyereket, meg kell húzni a határokat. Ezt már most elkezdheted gyakorolni a férjeden, mert ha odakapott neki a macska, az nem történik meg a semmiből, annak bizony voltak előjelei, csak nem törődtetek vele! Ha a macska nem akarja a közeledést, akkor nem erőszakoljuk rá, és pont.

Aki lemond egy állatról ennyi miatt, az a gyerekét sem fogja tudni normálisan felnevelni, csak mondom. Ezek pszichológiailag összeérnek, mind a felelősségvállalás témaköre.

Sok sikert és kitartást a kevésbé szerencsés kezdés után!

2021. dec. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is félt eleinte,bár nem morgott,fújt vagy kapott oda.Soha nem is láttam még ezt a macskát ilyet csinálni,nagyon jó természete van.

Nem is jött oda sokáig,csak ha éhes volt akkor se olyan magabiztosan.Én rá hagytam,és vártam hogy megszokja.Túl hirtelen érte,de nem lehet felkészíteni egy macskát arra,hogy lesz egy gyereked.Egyszerűen nem tudod neki semmivel elmagyarázni,hogy mi fog történni.

Meg is szokta.Eleinte szaladt még előle nagyon sokat,nem akarta hogy hozzá érjen.Most 2 éves most ő fut a macska elől mert amúgy nagyon kis pofátlan,ha simogatást akar vagy játszani akkor ő azt megszerzi így vagy úgy 😂

Alszik is néha a kiságyban a lába mellé gömbölyödve főleg mióta hidegebb van,bár ennek nem feltétlenül örülök főleg szőr szempontjából.

Plusz akkor is meg van még a félelmem,hogy rá fog lépni,vagy ráfekszik,az még sok lenne egy ilyen pici testnek.

Egy súlyban vannak,a macska is 11kg a fiam is.(nem kövér,csak nagy termetű macska.)


Adj időt a macskának,de semmiképp ne engedd oda ha fúj vagy látod,hogy feszült és nem vagy biztos a reakciójában.Ne is erőltesd rá a gyereket azzal,hogy oda nyújtogatod szaglászni.

2021. dec. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

A macska territoriális állat, utálja az új jövevényeket. És vannak olyan egyedek, akiknél ez fokozottan igaz.


Fokozatosan kellene szoktatni a gyerekhez. Azt is csinálhatod, hogy ha van már egy kinőtt body vagy rugdalózó, azt otthagyod ahol a macsek feküdni szokott, hogy szokja a közelében a gyerek illatát.


És valóban, ne hagyd őket felügyelet nélkül kettesben. Most nyilván rátok is haragszik és mindenkire, de meg fogja szokni. Fokozatosság és türelem!

2021. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!