Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Volt már ilyen valakivel?...

Volt már ilyen valakivel? Milyen volt?

Figyelt kérdés
Van 3cicám és egy kutyám!De el kell menniük már keressük a leendő gazdikat!!És nem tudom hogy milyen lesz megválni tőlük!!!!!!Nem tudom fogok-e utánuk sirni vagy nem!Az egyik cica 2éve van nálunk nagyon a szivemhez nőlt!!De viszomt neki is mennie kell!!!A két testvér cicám 9hónapja van nálunk a kutyusom 15hónapja!!A 2éves cicámat szeretem a legjobban és ő van a legrégebb óta itt!!nem tudom hogy váluk meg tőlük!!!Valakivel volt már ilyen??Milyen volt??Rossz volt??Mert most úgy van hogyha elmennek azállatok kapok egy yorkshire terrier kis kutyát .....ne de ők nem pótolhatóak főleg a 2éves cica és a kutyusom!!Néha nekem is elegem van belőlük ...na de azért szeretem őket és most ugy itt a kistesóm 1hónapos és mindenhol száll a szőr és már az ágyáról meg minden honnan a szőrt szedjük...akár meg is betegedhet.. :( de azért z állatkáim is sajnálom viszont örülni fogok a yorkie kiskutyának de nem tudom hogy milyen lesz hogy elmennek!!Milyen érzés szerintetek??Ha volt már valakivel akkor milyen volt?? :'(

2013. aug. 1. 01:43
1 2
 1/17 Valletta ***** válasza:
100%
Szar érzés lesz, de meg is érdemlitek a bűntudatot. A régi kutya nem mehet, de yorkit azért kapsz...?
2013. aug. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Sajnállak. :(

Nekem a kiskutyusom elpusztult,rettentő rossz volt,nagyon sokáig sírtam.

Szerintem neked se lesz jó,de majd idővel megszokod,és ha lesz másik kutyid,próbáld szeretni őt,úgy mint a többieket. :)

2013. aug. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Fogd már vissza a felkiáltójeleket, és használd a szóközt.
2013. aug. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A gyerek nem fog a szőrtől megbetegedni és allergiás sem lesz tőle !!!

Mitől betegedhetne meg a szőrtől?

A jelenleg kutyádnak milyen szőre van???

Mert szerintem nem az száll, hanem a macskáé!!!

Feleslegesen szabadultok meg a kutyától, de ha jobban ismernétek az állatokat csak tudnátok melyik szőre száll, mert egy kutyáé nem igen szokott se szállni se hullani !!!

Ha minden állattól meg kéne szabadulni még meg lehetne érteni persze attól még nem szükséges, de az hogy utána kapsz egy másik kutyát mintha azokat csak úgy csereszabatosak lennének, mert kisebb a szőre, hát azért lehet bűntudatod !!!

Talán ha a gyerek szobából ki lennének tiltva, akkor a probléma is le lenne tudva, és minden állat megmaradhatna !

2013. aug. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szüleidnek el kéne magyarázni, hogy az állatoktól nem lesz feltétlenül beteg a gyerek ha azok tisztán vannak tartva, oltva-féregtelenítve-bolhátlanítva vannak és pláne nem engedik a gyerek közelébe!


Szerintük vidéken ha valakinek gyereke lesz az kapásból kipucolja a portáját az utolsó állattól is? Pedig ott is bejön az ablakon meg mindenhol a szőr, a por a legyek.


Épp ma volt nálunk az orvosunk asszisztense. Esetenként ő jön vért venni, vérnyomást, cukrot ellenőrizni a házba az idős lakókhoz.


Leálltunk egy kicsit beszélgetni. A szomszédban lakó barátnőm épp terhes és megjegyezte, hogy tart egy kicsit a védőnőtől mert van két macska meg egy degu. A nővérke meg mondta nincs mitől tartania nem kötnek bele ma már szinte mindenhol vannak állatok.


Ennek alapján nyugodtan meg lehetne tartani az állatokat nekem is két macsekom van és napi szinten takarítunk. Fárasztó nem mondom de sose adnám őket oda senkinek a szívem szakadna meg. Sajnállak. Először biztos rossz lesz Az állatoknak is vannak érzéseik de az első szempont náluk a jó hely tehát étel, víz, biztonságos, barátságos környezet. Ha ez megvan és szeretik őket akkor ők hamar megszokják az új helyüket tehát őket ne féltsd inkább te szedd össze magad.


Próbálj meg beszélni a szüleiddel, hogy nem lesz baja a babának, zárjátok ki az ő szobájából az állatokat esetleg ajánld fel, hogy te takarítasz utánuk egy kicsit alaposabban. Vagy legalább azt a kettőt tarthasd meg, amelyikhez a legjobban kötődsz.


Valahogy sosem tudtam elképzelni, hogy nevezheti magát állatbarátnak az, aki szanaszét osztogatja az állatait. Az ilyenekről nem tudom elképzelni, hogy igazán kötődnének hozzájuk. Nálunk ők családtagok.

2013. aug. 1. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!És minden igaz de hiába hogy nem lesz semmmi baja azt elfelejtettem oda irni hogy elvannak tőle zárva és takaritva vannak de viszont 2 szobás panelba vagyunk és a kutya sem egy mini kutya tacsi-pincsi-németjuhász keverék és még 3 macska és velem egy szpobába plusz az erkélyen ez már szinte állatkinzás!Jah és "Fogd már vissza a felkiáltó jeleket és használd a szóközt"-nek üzene ilyen választ nem kértem!
2013. aug. 1. 03:04
 7/17 A kérdező kommentje:
Elsőnek igen a yorkinak nincs akkor mozgásigénye mint a milyénknek!!
2013. aug. 1. 03:05
 8/17 szántóvető ***** válasza:
ilyen nem történt velem szerencsére.viszont az érdekel hogy mi lesz az állatkáiddal?hova teszitek őket?
2013. aug. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
tehát nem is a szőr a baj, hanem a mozgásigény? na az ilyen felelőtlen embernek halat sem adnék, nem hogy kutyát macskát!sajnos ma Magyarországon megtehetik MÉG h cserélgetik a nagyot kicsire a kicsit nagyra ésatöbbi.Aki nem méri fel hogy a befogadás az állat élete végéig szól, annak nem való állat.Megnézem hogy találsz majd gazdit a felnőtt cicáknak mikor 5ösével dobálják ki a kicsi macskákat az emberek.És ha nem lesz gazdi mi lesz? Majd kiirod a kérdést, ki , hogy viselte h szélnek eresztette kedvencét vagy elaltatta?
2013. aug. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ebbe csak az a vicc meg a rossz kifogás hogy most tök mindegy hogy van vagy nincs gyerek, mert már előtte is túl sok állat volt a lakásban te szerinted.

A három macskát nem kell sétáltatni csak a kutyát, mérettől független 3xnap szóval ugyan ott vagy. Ahogy eltudom képzelni nem lehet egy nagy kutya olyan puli méretűre tippelek, az meg nem foglal olyan sok helyet.

Előtte még nem volt állatkínzás most meg már az?

Nem tudom mennyire szereted azokat az állatokat hogy ilyen dolgokra hivatkozva megválnál tőlük.

Már láttam olyat is hogy 2 szobás lakásban 2 nagy testű kutya, és elég jól elvoltak.

Egyébként még ha azt az 1 szobát el is zárjátok sem hiszem hogy olyan nagy probléma lenne nekik, legalább is a kutyának biztos hogy nem.

Nem szép dolog szelektálni de három macska azért az sok, viszont azaz 1 kutya nem hiszem hogy sok vizet zavar és nem is hullik a szőre ha jól van tartva.

A macskáknak sokkal jobban szükségük van a térre, míg ügye a kutya nem megy a szekrény tetejére, ő jól el van a gazda mellett.

Szerintem a kutya sokkal jobban kötődik az emberhez + neki lenne a legnehezebb gazdit találni.

Ivartalanítva vannak egyébként, mert a 2 testvér macska izgalmasan hangzik ha ellenkező neműek.

Meg a korukból látom hogy kb 1 éve tankoltatok fel állatokból, akkor még nem lehetett sejteni hogy lesz gyerek?

Egyébként nem akarlak megbántani de az hogy ez így alakult a te hibád is, szóval ha lesz bűntudat hát jogosan lesz. Azok után viszont hogy lecserélnéd a kutyát, hát meg is érdemled, neked állatot sem lenne szabad tartanod így, mi lesz ha a yorkit is leakarod cserélni?

Az ilyeneket miatt nem fejlődik az állattartási kultúra.

Én azt mondom tartsd meg az összes állatot, de leginkább a kedvenc macskádat meg a kutyát. Azok még beleférnének.

De ez hogy már rögtön azon számítasz hogy kapsz egy yorkit, ez undorító.

2013. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!