Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sos! Együtt merjem hagyni őket?

Sos! Együtt merjem hagyni őket?

Figyelt kérdés

Van 2 cicám, 1 éve vannak ketten. Ma, az ivartalan kandúr mintha megkattant volna, úgy verte, harapta a másikat, mint soha. A másik ivartalan lány, fele akkora, mint a kandúr és nagyon nyávogott. Teljesen jól vannak együtt, osszebujva szoktak aludni, nem értem mi volt ez.

El kell indulnom dolgozni, együtt merjem hagyni őket? Külön zárni csak úgy tudnám, ha az egyik nem pisil du. 4ig, amikor a férjem hazajön, mert csak 1 alom van.

Bunyó belefér, de most úgy megijedtem, félek, hogy még meg is ölné a nagy a picit. Létezhet ez úgy, hogy 1 éve tök jól megvannak?

(A nagy széltől kicsit kattos a kandúr, azt értem, de féltem a picit)


2022. jan. 3. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ÉN külön zárnám ma őket és vennék még egy almot arra az esetekre.
2022. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
..arra az esetre, ha megint külön kellene választani őket... Néha összevesznek az együtt élő cicák is. Nekem is kellett már szétválasztanom őket, csak nálam a lány verte el a fiút.
2022. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A minap reggel hatkor arra ébredtem, hogy "öli" egymást a két ivartalan kandúr. Kiraktam őket a teraszra - ha jól értelmezem, nálatok ez nem opció -, azóta megint a legjobb barátok.

Én nem izgatnám magamat emiatt. De ha aggódsz, válaszd ketté őket, este max. felmosod a macskapisit.

2022. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Eleve két alomtálca kell két macskának.

Én addig egy dobozba vagy lavórba tennék almot a másiknak, és munka után az első lenne egy másik alomtálcát venni.

2022. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Még nem próbáltam, de nagyon dicsérik (a kedvenc állatorvosom is) a Feliway párologtatót - cicák összeszoktatásánál is használják. Szerintem érdemes lenne megpróbálnod, tényleg nyugisak tőle a cicák.
2022. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A Feliway tényleg beválhat. Kérdés, hogy nektek a Friends vagy a sima lenne hatásos. A friends az összeszoktatáshoz ad segítséget, nálatok azonban erre már nincs szükség... de a szitu szerint mégis. Ha valami stressz érte őket akkor a Classic feliway ami be fog válni. Hívd föl szerintem az állatorvost, melyiket javasolja.


Mostanra inkább zárd őket külön, valami lavórba tegyél almot, tálba vizet.

2022. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Külön zártam őket, így a biztos. Remélem csak a szél miatt volt, mert eddig tényleg semmi nem volt köztük.
2022. jan. 3. 13:48
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Minek tartod egyeltalán bent őket? A macska kinti állat.
2022. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!