Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhes macskát hogyan lehet...

Vemhes macskát hogyan lehet távol tartani, hogy ne a mi udvarunkon ellen meg? Illetve miről látszik, hogy mikor fog elleni?

Figyelt kérdés

Nemrég halt meg a kutyánk, így most nincs háziállatunk. Viszont így bemerészkednek hozzánk idegen emberek macskái, akiket olyan hanyagul tartanak, hogy ki tudnak lógni...

Végülis nem zavarjuk el őket, hanem ha van jobb falat ételmaradék, akkor nekikadjuk a kutyusunk hiànyàban..


Viszont az egyik macska làthatóan terhes... És ő van itt legtöbbet... Van, hogy megjelenik reggel, és délutánig itt van.. óriási a hasa..

Semmiképp sem szeretném, hogy nálunk ellen meg, mert nincs szükségem kismacskàkra. És nem tudom ki a macska gazdája, ha itt ellene, azt se tudnám, hogy hova vigyem haza a csalædot. Mert azt főleg nem akarom, hogy kiscicàkbazt higgyék, itt van otthon, mikőzben nem....


Mit tehetnék, hogy vegyem észre ha épp az ellés előtti àll?



máj. 15. 02:52
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

+J... Elljen..

Ne nàlunk elljen...


A kütyü àtîrta, pedig jól írtam..

.

máj. 15. 03:13
 2/17 L.. István ***** válasza:
100%
Nem lenne szabad etetned őket, kezdjük ott. Hogy odafialjon az ellen nem tehetsz semmit, ha van valami kényelmes búvóhely, az udvar közepére nem fog. Ahányszor meglátod zavard el durván, akkor nem fogja biztonságosnak érezni a helyet, máshová megy.
máj. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
94%

szia

1. nem kéne a cicát etetni, mert odaszokik (én is csak egyszer etettem meg egy cicát, azóta 2 éve csak ide járkál).

2. a cica nem tehet arról hogy vemhes. ha van gazdája akkor jó felelőtlen volt. ha nincs akkor nem tud ezzel mit csinálni. szerintem derítsd ki hogy ki lehet a gazdája (már ha lehet). arról meg nem te döntesz hogy hova fog elleni a cica. oda ell, ahova biztonságban érzi magát.

máj. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
A terhes cicának adj enni, aztán a kicsiknek is, ne pusztuljanak meg azért, utána fel lehet keresni egy közeli állatvédő csoportot, anyukámnál rendszeresen szülnek kóbor macskák mert tele van a falu, van 3 fix macska akiknek már nevet adtak meg etetik őket, de ő rögtön telefonál, ha megjelenik valami random vemhes macska és ha megvannak a kiscicák, amint lehet, el is viszik az anyjukkal együtt és intézik az ivartalanítást meg gondolom keresnek nekik helyet.
máj. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 L.. István ***** válasza:
100%
Hozzám is befialt egyszer egy macska, sose láttam azelőtt a portán. Egyáltalán nem foglalkoztam velük, nem kaptak se enni, se inni, az anyjuk járt őket etetni aztán egyszer csak elmentek.
máj. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
8%
Válaszolnák én, de sokan megsértődnek és jelentgetnek, töröltetnek.Inkább hagyd ezt a témát mert Te is ráfizetsz.
máj. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy. Az se érdekli őket, ha nem etetitek, ha talál egy elég eldugott kuckót magának, akkor odaellik. Gondolom ezzel tele az udvar, ha rendezett lenne, fel se merült volna benned az aggodalom.
máj. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ezzel eléggé elrontottad a dolgot, hogy elkezdted etetni őket. :/

Ami megoldás lehet, így kutya hiányában, hogy ha van kutyás ismerős,kérd meg, hogy menjen át egy párszor,kutyával együtt.

Ha a macska megérzi a szagát, vagy meglátja, remélhetőleg már nem fogja biztonságosnak érezni az udvarotokat,hogy odafialjon.

máj. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk ha nem lennél olyan hülye, hogy etetnéd, akkor nem járna oda.
máj. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Etetés: direkt nem veszünk kaját ezeknek. És pazarlók sem vagyunk, szóval túl sok házikoszt maradék sem képződik. De pl hétvégén csirkepörkölt volt, és a bőrt egyikünk sem eszi meg. Irtó szemétnek érezném magam, ha a kukába dobnám, miközben ezek a vakarcsok olyan szívesen megeszik...


Rendezetlenseg: nem jellemző, hanem inkább az a bajom, hogy több kis nem csukható helyiség van hãtul, ahol szerintem simán megbújhat. A fáskamrában pl még a kutyám idején is láttam macskát szunyókàlni a farakæs tetején...


Ilyen àllatmenhekyekkel biztos nem fogok ügyködni. Se autóm, se macskaszàllítóm. Meg különben is, hogyan bizonyíthatnàm, hogy nem az én macskáim? Aztán mindig azt hallani, hogy teltházasak, nem tudnak új állatokat fogadni.... Áh, ezzel én nem szórakozok.



Csak olyasmire gondoltam, ha lenne látható jele, hogy óràkon belül megellik.... Ha tudnám mire kellene felfigyelnek, akkor AKkor elzavarmãm, hogy ne itt alkosson..

.

máj. 15. 08:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!