Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha csak egyszer hagynám, hogy...

Ha csak egyszer hagynám, hogy fialjon a fajtatiszta macskám akkor is szaporítónak számítanék?

Figyelt kérdés
A kiscicákat nem adnám el, szóval nem azért szeretném, hogy nyerészkedjek rajta. Tervben van az ivartalanítása, de előtte szeretném, ha egyszer fialna. Ez is szaporításnak számít?
2022. jan. 5. 12:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Nem! De mindenki azt fogja írni, hogy mocskos szaporító vagy, úgyhogy ne csodálkozz. :D
2022. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Ha két állatot összeteszel azért hogy legyenek kicsik, arra két szavunk van a magyarban. A szaporítás és a tenyésztés. Mivel hivatalos kennel nélkül tenyésztésnek nem lehet mondani a tevékenységed, marad a szaporítás.

Nevezhetnénk megszépített, csillámpónis neveken, mint mondjuk a "családalapítás", de nyilván nem az, mert nem te magad vállalsz gyereket, hanem az állataidat szaporítod.

2022. jan. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező nyugodj meg és ne hallgass a hülyékre!


Normális keretek közt természetesen fialhat a cicád, ne legyen lelkiismeret furdalásod miatta!

2022. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%

Es mit csinalsz 4-8 macskaval? Mindet megtartod?

Ha kolyok macskat szeretnel, akkor fogadj orokbe vagy vegyel egyet tenyesztotol. Semmi szukseg meg tovabbi keverek macskakra (gondolom a tied is szapis es max szinten valami fajtajellegu kevereket talalnal, aki parosodna vele), igyis eleg van beloluk.

2022. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Nyilván szaporításnak számítana, mert szaporítanád.

Amúgy meg a te macskád, te döntésed.. Akármit pampognak neked a divat állatvédők.

2022. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az enyém törzskönyvezett, nem értem miért kell egyből rosszindúlatúan feltételezni dolgokat.
2022. jan. 5. 12:57
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

4, te pedig egyszerűen ostoba vagy. Egy szóval nem mondtam sem olyat hogy én a kérdező tevékenysége ellen vagyok, sem olyat, hogy mellette. Arról volt szó, hogy szaporításnak számít-e.

Te pedig információ hiányában ítélkeztél felettem, mert volt egy hibás prekoncepciód velem szemben.

2022. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
38%

Nekem az a problémám a szaporító megnevezéssel, hogy semmi különbséget nem tesz a valódi állatkínzó, minden évben 2x ellető, kutyát kis ólba záró és jó esetben egy hónapban 2x ránéz emberektől. Mert ez valóban az alja, de közel se mindenki ilyen, akinek nincs hivatalos kennelje, mégis születik nála kiskutya/macska. Engem azért zavar, mert az életben semmi nem fekete-fehér, és mivel én nálam is születtek egyszer kutyák, és tudom hogy mennyi mindent megtettem hogy mindenük meglegyen ha így alakult és olyan gazdákat kerestem akikkel a mai napig tartom a kapcsolatot és tudom, hogy a kutyák jó helyen vannak, és nem, semmit nem nyertem, matt bár nem ingyen adtam (30 ezerért), de bőven mínuszban voltam de nem érdekelt, mert nem az volt a cél, hogy pluszban jöjjek ki.

A kérdező szituációjában (ha valóban így tervezi, és vállal egyből plusz 3-5 kismacskát akiket megtart) én ezt nem nevezném szaporításnak, hiába nem lesz népszerű itt a válaszom.

2022. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
11%

“ nem értem miért kell egyből rosszindúlatúan feltételezni dolgokat.”



Mert az emberek rosszindulatúak. Itt pláne.

2022. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
24%
Az véletlen szaporulatnak számítana. De ha egy mód van rá, figyelj, hogy sok véletlen ellés ne legyen! Nem azért, hogy rád mit mondanak, hanem azért, mert így is túl sok a macska. Kontroll ohne, mászkálnak összevissza, szarnak is összevissza, mások udvarába is.
2022. jan. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!