Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor /hónapra gondolok/...

Mikor /hónapra gondolok/ kezditek el a cicának adni a Proverát?

Figyelt kérdés
Tudom, sokan ellenzik ezt,de főúton lakunk,van kinti/benti 3 nőstény cicám,muszáj gondoskodnom arról,hogy ne szaporodjanak. Ivartalanítattam korábban,kb két hét múlva elütötte az autó. A cicákhoz ragaszkodunk, Ők saját/szomszédból idekerült cicák, nem szeretnénk elajándékozni őket.

2022. jan. 5. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Talan akkor meg kene oldani, hogy a macskak ne tudjak elhagyni a kertet, nem? Ivartalanitas mellett persze, az amugyis kell. Vagy bent tartani oket.


Fogamzasgatlot max 2 evig ajanlott adni (az allatorvosom szerint) es nagyon megnoveli az ivarszervi daganatok kockazatat.

2022. jan. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Az autó nem az ivartalanítás miatt ütötte el. Ezt az összefüggést nem is értem.


A megoldást a kerítésben látom.

Csak egyszer kell felhúzni egy olyat, amin nem jut át.


Persze én ivartalanítás párti vagyok, de nem fogok vitatkizni erről.

2022. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Atya ég! Tehàt pénzkidobàsnak gondolod az ivartalanìtàst, mert bàrmikor elütheti az autó! Csak gratulàlni tudok az ilyen felfogàshoz!

Egyébként (ezek utàn nem tudom érdekel-e), hosszú tàvon, ilyen gyógyszerekkel kicsinàlod őket!

Pénz szempontjàból pedig: ivartalanìtani csak egyszer kell, hosszútàvon ez is kifizetődöbb!

A fogamzàsgàtló tablettàkkal nem csak az egészségének b.sz.ol oda, nem 100%-os!!!

Mindig benne lesz a pakliban, hogy kiscicàk lesznek. Egyszer nem figyelsz oda, kikötői, kihànyja, màr szevasz tavasz...

2022. jan. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
- kikötői * kiköpi ( àtfogalmazta a teló)
2022. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
#3, főleg, hogy a macskaknal gyalori a gyonorpanasz,csak egyszer akkor fosson, amikor tüzel.
2022. jan. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat,bár a kérdésemre nem kaptam választ. Van kerítésünk,szó nincs a4ól,hogy ne lenne. De csodálkoznék ha ez akadály lenne egy macskának. Sehol nincs leírva az,hogy csak az a felelős állattartó aki benn tart cicát. Természetesen az állatorvos írta fel a receptet,csak a pontos időszakot nem beszéltük meg.
2022. jan. 5. 17:40
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Macskabiztos kerites vagy kifuto. Nyilvanvaloan a sima nem akadaly a macskanak, de mindegy, latom teged annyira nem hat meg, ha elutik oket, ahogy az sem, hogy foggatloval teszed tonkre a szervezetuket.

Hivd fel az orvost, biztosan valaszol majd a kerdesedre.

2022. jan. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es,Te már csak tudod mi hat meg,ahogy azt is milyen macskabiztos kerítéssel óvjam a cicákat. 2000nm-es a telkünk,mindkét oldalon szomszéddal. Az egyik oldali kerítés eleve adott,ahogy az is,hogy a szomszéd kiskapun hátra tud jönni a háza hátulját rendben tartani. Valóban lehetne csak bent a cica,ha ahhoz szokott volna. Igy kaptuk őket,pl az egyik idős szomszédtól aki idősek otthonába költözött. A falu falu,itt kirakják a patkánymérget,a csapdát,és itt nincs macska által átjárhatatlan kerítés. Remélem okoztam pár kellemes pillanatot azoknak akik jól odamondogattak nekem.
2022. jan. 5. 19:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Ivaréretté válás idejében kell elkezdeni adni, 7-9 hónapos kor körül, és heti 5mg kell nekik. Beszéld meg a dokival. Viszont nem 100%-os módszer, anyámnak az egyik macskája így is vemhes lett, mikor látta rajta akkor beadott neki napokon át többszörös mennyiséget hátha elvetél, de az égvilágon semmi nem történt, végül elvitte dokihoz aki ivartalanította kölykestől.

Ezt csak azért írtam, mert azt hiszik egyesek, hogy a Provera valami méreg, a nagy francokat, semmi bajuk nem lesz tőle, csak épp nem 100%-os.

2023. ápr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es, köszönöm a választ!Több mint egy éve írtam ki a kérdést, bár még most is aktuális...A cicáimnak adom a Proverát, azóta is, bár tartottam szünetet (téli két hónap). 3 cicának adom a gyógyszert, szépek, egészségesek, semmi bajuk nincs. Nagyon lekopogom, de azóta nincs kiscica, tehát úgy tánik eddig bevált. Állatorvos írja fel, így váltom ki. Pontosan adom be, szerintem már megszokták. Nem hiszem hogy ördöngős bűnt követek el vele, bár biztos van aki leveszi a fejem ezért, tudom.
2023. ápr. 14. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!