Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy benti macskát kiengedün...

Ha egy benti macskát kiengedünk, többé nem jön vissza?

Figyelt kérdés

Van egy macskank, 3-4 honapos, ugy lett elhozva egy haztol ahol ossze-vissza szaporodtak a macskak, szoval meg egesz kicsikent kinti macska volt, kb akkor johetett le a szoptatasrol, mert mar ivott. Ugy 2 honapja benti macska, mert forgalmas ut mellett lakunk, es hideg is van kint, de azt tervezi a gazdaja (nem en), hogy tavasszal majd kirakja, estere bejohet, meg napkozben is igazabol, szoval kinti-benti lenne, en attol tartok hogy ha kiengedjuk nem jon majd vissza. Meg azert is van benntartva meg, hogy szokja meg a helyet, regen volt hogy kismacska egybol kinti-benti volt, es par het utan tobbet nem jott haza, hogy mi lett vele nem tudjuk, de nem szerettuk volna ha megismetlodne.


Van erre valami okossag, vagy majd o eldonti mit akar? Elvegre a macska szabad allatt, nem is celunk bezarni orokre a lakasba.



2022. jan. 10. 21:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
72%

"en attol tartok hogy ha kiengedjuk nem jon majd vissza"


Ez a legkisebb probléma. Elütheti egy autó, megsérülhet, megmérgezhetik.......


Ha nincs macskabiztos kerítés, akkor bent kell tartani, a macska biztonsága érdekében.

2022. jan. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
71%

ahogy az elso modnja, nekunk is voltak cicaink, kinntiek, lemergeztek oket

azota csak bennt tartjuk oket, neha setaltatjuk

2022. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
24%
Ezt igazából ő dönti el. Nekem volt egy kinti-benti macskám, 2 éven keresztül jött-ment általában bent aludt stb... Majd egyszer arra kapom magam h 1 hónapja nem láttam... azóta se, ennek már másfél éve. Nagyon sajnáltam, sokat sírtam érte, és a legrosszabb, hogy nem tudom mi történt vele, de bízok benne, hogy valakinél másnál jól érzi magát, van aki eteti stb... Viszont jelenleg is van egy kinti-benti macskám, ő már 5 éve hűségesen mindig hazajár, legtovább 3 napig volt el, de mindig visszajött. Ugyanúgy szeretem mint a másikat szerettem aki eltűnt, ugyanolyan életkörülmények között él mint a másik élt, ugyamúgy él, ugyanúgy kap nevelést, kaját, szeretetet, stb... De ő mégse hagy itt örökre. Szóval teljesen egyénfüggő.
2022. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
72%

"Szóval teljesen egyénfüggő."


Nem, nem az. A te macskád nem azért nem ment haza, mert nem volt kedve, hanem mert nem tudott hazamenni.

2022. jan. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%
Forgalmas út mellett ne legyen kinti macska.
2022. jan. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
3%

Nekem 2018 decemberben érkezett kiscica.

Júliusig lakásban volt majd készítettem neki egy olyan lépcsőt le az udvarba, hogy: lakáson belül felmehet amikor akar a padlásra, ott egy cicaajtón egy kinti erkélyre jut ahonnan a cica létrán lemehet az udvarba.

1 nap alatt megtanulta használni.

4 nap délelőtt még láttam beugrani a szembe szomszéd kerítésén (békés kertváros).


Akkor láttam utoljára...... Valszeg itt lakik pár utcával odébb.


Azóta nem szeretem a macskákat. Jellemtelen népség :-)

2022. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó, te szimplán hülye vagy. Az fel sem merül, hogy szegényt elütötték, megtámadták, bezárták valahova, stb????
2022. jan. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%

ma 22:25


Ne fáraszd magad. Az ilyeneknél a macska "fogyóeszköz"

2022. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
83%

Mert nálatok nem járnak autók, nincsenek kutyák, se rossz emberek?

Direkt is bezárhatták valahova, gonoszságból, véletlenül is, aztán nem vették észre, s szerencsétlen el is pusztulhatott ott.

De szerinted csak az lehet, hogy direkt nem jött haza. Barom.

2022. jan. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
89%
Végül is, ez is egyfajta megfogalmazás arra, hogy elüthetik, megmérgezhetik, leönthetik gázolajjal, meg hasonlók. Tudnék mesélni milyen kegyetlenségekre képesek az "emberek", némelyikhez képest Dózsa György halála egy jó buli volt. Én a helyedben még most szólnék a gazdájának, hogy amint kiengedi, ráhívod az állatvédőket, és viszlát macsek. Még akkor is, ha ez súrolja a törvénytelenség határait.
2022. jan. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!