Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy benti macskát kiengedün...

Ha egy benti macskát kiengedünk, többé nem jön vissza?

Figyelt kérdés

Van egy macskank, 3-4 honapos, ugy lett elhozva egy haztol ahol ossze-vissza szaporodtak a macskak, szoval meg egesz kicsikent kinti macska volt, kb akkor johetett le a szoptatasrol, mert mar ivott. Ugy 2 honapja benti macska, mert forgalmas ut mellett lakunk, es hideg is van kint, de azt tervezi a gazdaja (nem en), hogy tavasszal majd kirakja, estere bejohet, meg napkozben is igazabol, szoval kinti-benti lenne, en attol tartok hogy ha kiengedjuk nem jon majd vissza. Meg azert is van benntartva meg, hogy szokja meg a helyet, regen volt hogy kismacska egybol kinti-benti volt, es par het utan tobbet nem jott haza, hogy mi lett vele nem tudjuk, de nem szerettuk volna ha megismetlodne.


Van erre valami okossag, vagy majd o eldonti mit akar? Elvegre a macska szabad allatt, nem is celunk bezarni orokre a lakasba.



2022. jan. 10. 21:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
81%

A macska értelmi szintje nagyjából egy ötéves gyerekével egyenértékű. Az öt éves gyerekednek ajtót nyitsz és kiengeded a forgalmas útra a kocsik közé labdázni, ha ő azt mondja, hogy menni akar?

Akkor a macskádat miért?

2022. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
65%
A macskák “utálnak” bent lenni…annyira, hogy a szüleim befogadtak egy kóbor macskát, a cica 10 másodperc alatt rászokott az alomra, azóta csak akkor van kint, ha apám kirakja az udvarra levegőzni, ki se megy az udvarról és 5 perc után megy vissza kajálni vagy szunyálni az ágyra
2022. jan. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
33%

Látszik, pár idióta még fotóról se nagyon látott macskát...

A macska az nem kutya, sokkal jobban tájékozódik, akkor területet bejár, mint a franc, több km.

Egy kutyát elviszel 200m-re, annak annyi.

De ide is csak a kutyatulajdonosok okoskodnak, hogy az életben nem volt macskájuk...

2022. jan. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
93%

#13:

A magatokfajták meg sírnak-rínak, ha mircike egy idő után nem jön többet haza, mert annyi eszetek sincs, hogy bent tartsátok, szóval inkább fogd be.

2022. jan. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Visszamegy, csak elcsapja 1 autó... -_-
2022. jan. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
13, Két (benti) macskám van, akkor én már joggal mondhatom, hogy idióta vagy, ugye
2022. jan. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Van egy 7,5 éves kandúr cicám, ivartalanított. Ő kinti-benti, nem azért, mert így akartam, hanem mert még anyáménál laktam, mikor ő lett, és hiába kértem, hogy ne engedje ki, ő állandóan kiengedte, mert szerinte nem normális bent tartani a macskát. Költözéskor hoztam magammal, nagyon be akartam szoktatni, de addigra már nem bírta, ordítva vernyogott egész nap az ablakoknál és az ajtónál. Ezért ő kijárós maradt, gyorsan megszokta az új környezetet, szépen visszajár. De őszintén, én mindig stresszelek rajta, hogy hazajön-e, nagyon nem szeretem, hogy ki kell engedni, de ő sajnos tényleg megkattan bent. Elég durva számomra, hogy néhányan itt minden aggodalom nélkül eresztik szélnek a macskájukat, aztán ha nem megy haza, akkor hűtlen dög. Nem, nem az, valszeg elütötték, vagy megtépte egy kutya. Halisten az enyém tud magára vigyázni, úgy tűnik, remélem, így is marad, meg erdő szélén élünk zsákutcában, viszonylag biztonságos. Lett mellé egy nőstény nemrég, most fél éves, eszemben sincs kiengedni, ő csak benti, de neki ez nem is probléma, mert pici korától bent van.
2022. jan. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer a saját macskámmal utaztunk autóban (épp vittem állatorvoshoz) az otthonunktól 12 kilométerre Budapesten karamboloztunk.

A cica természetesen elszaladt.


1,5 hónap múlva egy este ültem a konyhában mert az ajtón lévő hosszúkás ablak nyitva volt lefekvés előtt szellőzni.

Egyszer sakk (már sötét este volt) egy csattanás és megjelent a cica az ablakban.


Neki is folytak a könnyei úgy dorombolt...... Ez egy csoda volt.


Budapest Pesti oldal XV-IV kerületek területén.


A macskák okosak!

2022. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"forgalmas ut mellett lakunk"

Meg is válaszoltad, jó eséllyel nem megy haza.

Maradjon benti, vagy keressetek neki olyan gazdát, aki nem nyírja ki.


(Forgalmas út mellett lakunk, már jó pár macskát temettünk el - NEM A SAJÁTUNKAT, ha nem lenne egyértelmű, hanem az idióta szomszédokét.)

2022. jan. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
69%

Látom, az idiótát, aki szerint feléjük kizárt, hogy elütötték, bezárták, bántották, stb törölték..


Amúgy, az enyém is kijár, és én is aggódom, de csak akkor mehet ki, ha én itthon vagyok, s nyitva az ajtó, hogy azonnal be tudjon jönni.

Mindenkitől fél, szóval szerencsére olyan helyre nem megy, ahol valaki bánthatná, csak az udvaron császkál.

Ő is féléves volt már, mikor idekerült , s imád kint lenni, szerintem azért, mert kint született.

2022. jan. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!