Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fogyókúráznia kéne, vagy más...

Fogyókúráznia kéne, vagy más oka is lehet?

Figyelt kérdés

Az ivartalan kandúr cicám néha befullad, amikor alszik. Félálomban kb. mintha köhögne, olyan hangokat ad ki. Nem régóta csinálja, 1-1x vettük észre, kb. fél perc után elmúlik, ha felébresztjük. 6 kilós és hát a bordáit nemigen érezni, meg a hája is lóg picit a hátsó lábainál.

Pufi, ez tény, de azért láttam nála kövérebb macskát is, nem gondoltam, hogy ebből baj lehet, ez azonban aggaszt. Arra gondoltam, ha megint sikerül elcsípni, felveszem videóra, és megmutatom egy dokinak, mert ha elviszem nem valószínű, hogy pont akkor fogja csinálni. Ilyet lehet, nem nézne hülyének az orvos? Okozhat ilyet a kövérség? Semmi egyéb tünetet nem tapasztalok, jó kedvű, imádnivaló cica, ezt is csak 3x vettem észre az elmúlt 2 hétben, de ez megijesztett.


2022. jan. 12. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak álmodik? Az enyém is szokott kiadni furcsa hangokat alvás közben, van, hogy nyávog, morog és fújtat is. Múltkor rendesen megijedtem, hogy mi volt ez.
2022. jan. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem sajnos, ez nem olyan. Nyöszörögni szokott, meg eléggé szuszog is, de ez más, mintha nem kapna rendesen levegőt, azért gondoltam, hogy a felesleges husi okozza.
2022. jan. 12. 13:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy szőrcsomót próbál kiöklendezni? Szoktatok neki szőroldót adni?
2022. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem sajnos, ahhoz se hasonlít.
2022. jan. 12. 13:40
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
6 kiló nagyon sok, ha nem fajtajelleg. Szóval első körben köhögés ide vagy oda, fogyjatok minimum 1-1,5-öt. mérd ki neki és 2-3 naponta csökkentsd az adagját pár grammal, és mellé egyre több játék, mozgás.
2022. jan. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
Egy átlqg házi macska 3-4 kg között mozog, 6 kiló az rengeteg. Mindenképpen fogyasztani kell, bár macskáknál ez kb esélytelen, úgyhogy legalább ne hízzon tovább.
2022. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6# dehogy esélytelen, te adagolod neki a kaját, nem?
2022. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De, pont ezért nem kéne elhízlalni sem. De a macska elődleges energiaforrása nem a zsír hanem a fehérje. Sokszor előbb építi le az izmát mint a zsírt.
2022. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a fogyókúrát mindenképp. Ő egy bolt mellett csöveskedő cica volt régen, mindenki etette mindennel, így fogadtuk be. Szóval állandóan enne, ehhez szokott hozzá, és nehéz neki ellenállni, mert a világ legjobb cicája, soha semmi rosszat nem csinált. :) Ettől függetlenül is, rég tervezzük a fogyókúrát, de ha ez a krákogás összefügghet a túlsúllyal, akkor ez már tényleg nem várhat. Csak még egy, akkor videót érdemes lehet mutatni a dokinak? Nincs autónk, nem cibálnám szegényt tömegközlekedéssel úgy, hogy egyéb látható baja nincs, ezt meg hébe hóba csinálja.
2022. jan. 12. 14:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó a videó, mert az első igénye az orvosnak, hogy meghallgassa a tüdejét, szívét és vért vegyen a laborhoz.
2022. jan. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!