Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fogyokurazo cica?

Fogyokurazo cica?

Figyelt kérdés

'Ma voltunk allatorvosnal, azt mondta a cicam nagyon dagi egy eves es hat kilo. Nos azt en is tudtam, hogy nem sovany. Termeszetesen, nekem az a legfontosabb, hogy egeszseges es boldog legyen, azonnal feliratkoztam a dietas programra. Nem otthon elek, ezert nem vagyok biztos, hgy jol ertettem, de leginkabb elkepeszt, napi 52 gramm szaraztapot adhatok neki. Bar papirra is le van irva, kimertem, egy kis mareknyi szaraztapnak felel meg. Ugye nem fog ehenhalni?

Kerlek ne nezzetek hulyenek, tudom, hogy most eleg pufi, meg az orvos az orvos, de en annyira keveslem. Honnan fogom tudni, ha nagyon ehezik? Nem akarom elrontani a dietajat, de azt sem h ehezzen.


2012. júl. 4. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem fog éhenhalni.


A mi egyik kandúrunk 7,20 kilós és napi 60 gramm Orijent kap, semmi mást. Ennek ellenére már vagy fél éve tartja a súlyát. Nem kövér amúgy, csak szép nagy darab.

2012. júl. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezzel nem azt állítom, hogy ezzel a 60 grammal jóllakik, csak azt, hogy pontosan annyit eszik, amennyire a szervezetének szüksége van. Ha nem adagolnám ki a kajáját, napi 15 dekát is megenne - egyszer kipróbáltam. :)
2012. júl. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Napi kajáját a háromnegyedére csökkensd ha 1 hónap allat nem javul a felére ha optimális sulyú lesz és még mindig fogy akkor kicsit többet és ennyi a dolog. Persze rá kell jönnimennyit adjmajd neki szóval kicsit hosszadalmameló lesz de napi 10 perc annyi belefér( igaz jó sok 10 perc fog kelleni mire rájössz)
2012. júl. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A harmadikat hagyd figyelmen kívül, ne kísérletezgess, felesleges, mivel az orvos megmondta mennyit egyen.


Ezekben a szuper prémium kajákban minden benne van, ami kell neki és nem kell sokat ennie belőle. Persze, megeszik többet, ha odaadod, de a vége az lesz, hogy megrövidíted az életét a súlyfeleslege miatt.


Mi ráadásul a kalória csökkentettet kellett etessük vele, de ment a szenvedés, mert nem mindből van ilyen, és pl. RC szorulást okoz neki. Most orijent kap, keveset de már látom, hogy kezdi megint összeszedeni magát. De már nem tudom mihez kezdjek, mert a kalória csökkentettől tényleg szépen elkezdett fogyni, de hát az meg nem állapot, hogy nem tud szarni tőle..

2012. júl. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszokat. Kimertem az elso adagot, vegulis nem tunik olyan nagyon kevesnek, de joval kevesebb, mint amit elotte kapott. Bar eleg duhosen ul most a konyhaban miutan felfalta a reggeliet es rajitt, tobbet most azonnal nem kap. Remelem hanar lefogy, mert nem akarom, hogy beteg legyen, egyebkent ez Royal Canin (remelem jol irtam), csokkentett energia tartalmu, dietas tap. Izlik neki ;) Ofelsege egyebkent egy ivartalanitott kekesszurke brit rovidszoru. Mindenkinek szep napot es jo cicazast!
2012. júl. 5. 07:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Első-második vagyok.


Nem, szükséges, hogy hamar lefogyjon. A gyors fogyás embernél sem egészséges. Ha van megfelelő mérleged, naponta-kétnaponta azonos időben (a legjobb reggel evés előtt) mérd meg és jegyezd fel a súlyát. Lesznek eltérések attól függően, éppen pisilt-kakilt-e a mérés előtt, de látható lesz a tendencia és több mérés átlagából kiderül az is, mennyit fogyott az elejéhez képest.


Mindig ugyanabban a cicadobozban mérd.

2012. júl. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!