Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen cicát vegyek?

Milyen cicát vegyek?

Figyelt kérdés

Esetleg van olyan macska aminek a szőre a hajhoz hasonlít?

Illetve honnan tudnék venni?



2022. jan. 12. 14:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Légyszi menhelyről válassz, a sok otthontalan cicákból!🥺
2022. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A maine coon illetve a sziámi macskákat tudom ajánlani! Jelenleg csak hím maine coonom van viszont sziámim is volt. Ami most van maine ő nagyon barátságos, meglepően sokat igényli az emberi tarsasagot.Szinte csak rajtam szeret aludni,nagyon fontos neki a foglalkozás alig megy el itthonról. Bár születése óta velünk nőtt fel lehet ezért ilyen ragaszkodó.

#11 nagyon szép dolog menhelyről fogadni be macskát viszont nem kell ráeroltetni..Egy házimacska más. Főleg menhelyi. Nem lehet tudni milyem a személyiségük, hol nőttek fel stb.Lehet egyeltalán nem fogják igényelni az emberi kapcsolatot és a kérdező gondolom nem azért akar macskát hogy hazamenjen este kajálni..

2022. jan. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

Ezt az eroltetest amugy en se ertem. Ha en venni szeretnek tenyesztotol egy fajtatiszta macskat vagy kutyat, akkor ne jojjon nekem senki a menhellyel. En mar ugymond “megtettem” a magamet, mert van orokbefogadott macskam, de enelkul is minden buntudat nelkul vasarolnek, jo helyrol, tenyesztotol. Ez nem bun.

Nem kell minden ilyen kerdes ala odahanyni a fogadjorokbe dumat.

2022. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%
#13 na igen..Ezt sosem értem miért kéne mindenkinek menhelyről örökbefogadni azért mert mások nem képesek felelőséget vállani az állatokért. Persze sajnálom azokat az állatokaz akik menhelyen vannak a gazdájuk miatt viszont csak ezért nem hoznék el menhelyről..
2022. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem erőltetjük a menhelyről örökbefogadást, ha a kérdező tudja, hogy mit akar. Itt nem ez a helyzet...

ha valaki csak macskát akar, de nincs konkrét preferenciája, arra tökéletes a menhelyi is, szerethetőek, aranyosak, kedvesek, van hosszú és rövidszőrű is, lehet válogatni.

2022. jan. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
32%

Kutyánál más a menyhely, jobban mernék, mert a kutya ember központú. Macska viszont önző. Egy mentett hiába érdemli meg nem biztos hogy be tud illeszkedni egy sarki válogatás macska. Ház körülre simán mernék én is mentettet, de lakásban úgy hogy együtt lakunk, és majd ő dönti el mit lehet és mit nem hát újra útcán találná magát.


nekem a Ragdoll macskánkal, amit a párom erőltetett nagyon, így se mindig megy összezördülés mentesen. Viszont ember központúbb mint egy házi macska válogatás és nyugodt természetű, így bár megszokta a lakásban létet, és ismeri a szabályokat. Ha néha mellé megy és rászólok akkor érti hogy az úgy nem lesz jó. pl a kanapén nem élezzük a körmünket mikor a párom televásárolta a kecót mindenféle szir sz@r macska játékkal és kaparófával. Erre allergiás vagyok. Direkte nem is vettünk csiliókért bőr ülőgarnitúrát, és némi balesetet leszámítva így el vagyunk. Szépen magtanulta, nyugodtan megyek el dolgozni. 2 napig sikerült vigyázni egy házi macska keverékre, az olyan volt mint a forgó szél. Lakás macska, de rongált mindent és nem is érdekelte ha rászóltam, és még engem is megkarmolt nem egyszer ha eltessékeltem a kanapétól határozottan. Úgy hogy levágtam a körmeit amire még haragosabb lett rám :D Nem kerültünk jó viszonyba. Örültem mikor végre elment a kis mentett macska... Sokkal rizikósabb a természete. HA ott nől fel az más természetesen, akkor nyilván könnyebb dolog. Ház körül kollégáméknak is mentett macskát javasoltam. Ott szuperül teszik a dolgukat.


Menhelyen is biztosan lehet találni nyugodt természetű macskákat de jóval nehezebb. Mi nem találtunk. Mi ezért vettünk csilliókért lakásmacskát.

Nem is hazudtolta meg a fajtáját. Úgy hogy családtagként jön megy :)

2022. jan. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Sajnálom a menhelyi cicákat/kutyákat, adományozni is szoktam a menhelyeknek.

Viszont vásárolni szeretnék fajtiszta cicát :) előtte még tanulnom kell hogyan kell felnevelni, köszönöm a segítségeket! Jöhet több ötlet is :)

2022. jan. 12. 17:33
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

#15 Ebben az esetben igen

Viszont nagyon sokan vannak akik elítélnek ha te nem szeretnél menhelyről elhozni..És ez az amit nagyon nem szeretek

2022. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem sziámim és bengálim van. A bengáli szőre különlegesen puha, selymes. Teljesen más mint a többi macskáé.
2022. jan. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
54%

Tök jó, mikor utólag büfögi ide a kérdező, hogy mit is akar...Persze, hogy a menhelyi lesz az első javaslat annak, aki konkrétan semmit nem ír arról, milyen preferenciái vannak.

Ugyanis nem mindegy, mi a cél. Nyugodt macska? Vagy inkább játékos, trükkökre tanítható? Kicsi, nagy? Hosszú vagy rövidszőrű? Milyen árkategóriában? Mennyi időd lenne rá? Mekkora terület lenne neki? Egyáltalán kinti vagy benti?

Ui: a benti tartás fontosságáról nem fogok neked papolni, szinte bármelyik kérdésben megtalálod. Ellenben az tuti, hogy fajtatiszta macskát már csak azért sem engednék ki az utcára, mert simán ellopják.

2022. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!