Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Epilepszias szerű rohamban...

Epilepszias szerű rohamban elpusztulhat a macska?

Figyelt kérdés
Bolhanyál allergiája van. Ezt mondta a doki, amikor pár éve volt hasonló panasza. Rengeteget vakarózik, a bőre bizonyos helyeken olyan, mint a páncél és ezeknek a területeknek az érintése, vagy amikor vakarja rohamot vált ki nála. Hasonló, mint az epilepszia, de nem teljesen az, max 5 masodperc az egesz, megfeszul az teste, néha picit dobalja is magát mellé, viszont utána nem zavart. Mikor ilyen volt kenőcsöt kapott a bőrére, bolhairtót, meg gyógyszert, amire nem volt szükség, mert ahogy elkezdtük kezelni elmultak a rohamok. Idén szintén bolhás lett, először vettem cseppet, de nem használt, most elkezdődtek a rohamok és megint csúnya lett a bőre is. Pénteken tudom dokihoz vinni. Ha ez a roham epilepsziás roham akkor belehalhat? Sajnos többször is volt neki tegnap este. Lehet, hogy mar korábban is csak mivel 12 órában dolgozok es sokat van egyedül így nem láttam... Kedve jó, eszik, iszik.
2022. jan. 13. 01:16
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiszem. Ha tudod, hogy allergiás, akkor miért nem tartod a lakásban, és kezeled rendszeresen bolhaírtó szerekkel megelőzés képpen?
2022. jan. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Ezt en se ertem, hogy miert is hagyod, ha ennyire allergias, hogy bolhas legyen :(

Amugy erdekesek ezek a rohamok, ilyen esetrol meg nem hallottam, de igen, epilepszias rohamba, kezeletlen epilepsziaba bele tud halni.

2022. jan. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem epilepszia. Mindenképp vizsgáltasd ki állatorvossal!
2022. jan. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Ez szerintem sem epilepszia, vidd orvoshoz és irtsad ki a bolhákat!
2022. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak aki a kérdésre válaszolt! Bent van tartva es kezelve van, legalábbis a Frontline csepp eddig bevált, mivel 5 éve nem volt ilyen problema, most nem... Akinek volt mar lakásban bolha az tudja, hogy nagyon egyszerű bevinni es piszok nehéz kiirtani...

Azert gondoltam az epilepsziára mert amikor ilyen volt régebben, akkor epilepszia gyogyszert kapott rá és a doki előtt is rohamozott egyet, szóval látta az orvos, de nem emlékszem, hogy minek nevezte ezt akkor.

2022. jan. 13. 15:47
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Ez nagyon gáz... a bolha, kullancs elleni spot-ont nem 5 évente kell a macskára tenni és nem is akkor amikor már tele van bolhával, atkával és vakarózik. Minden hónapban, rendszeresen cseppenteni kell a nyakára, ugyanez a helyzet a féreghajtó tablettával is, amit 3 havonta kell ismételni. Nem kell megvárnod hogy férgeket kakiljon ki, ezek alap dolgok. Az epilepsziára meg az emberek esetében is rendszeresen gyógyszert kell szedni, nem 3-5 évente.
2022. jan. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En ugy ertelmezem, hogy 5 eve hasznaljak a cseppet, eddig bevalt, most nem.
2022. jan. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy látszik itt egyesek csak azt keresik, hogy mibe tudnak belekötni, így nincs értelme bármit is mondanom. Téves információk tudatában lettem lehurrogva. Voltunk dokinál tegnap, mert annyira gáz gazdi vagyok, hogy inkább kértem szabadnapot és elvittem tegnap, mivel aggódtam. Nincs nagy baj és rendbe fog jönni. Köszönöm annak, aki nem itt akarta levezetni a saját fusztrációját. Az alaptalan itelkezesek pedig elnézve:)
2022. jan. 14. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!