Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macskám fogának?

Mi baja lehet a macskám fogának?

Figyelt kérdés

Mikor ásított, láttam, hogy az egyik hátsó fogán vagy egy barna folt. Utána jobban megnéztem és nem csak valami rátapadt sajnos, hanem tényleg a foga olyan. Viszont nem értem, még csak 7 hónapos, hogy lehet rossz a foga ilyen fiatalon? Ráadásul normális, minőségi ételt kap, szóval attól nem lehet. De ha genetikailag is lenne rossz a foga, nem rég cserélődött a tejfog, elromolhat egyáltalán az új ennyire hamar? Ha igen, mitől? Ha nem, mi lehet az a folt?

Már kértem az állatorvostól időpontot, de addig is kíváncsi lennék, hátha ti többet tudtok.


2022. jan. 14. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy fogkő, illetve a macskákra jellemző a fogfelszívódás...olvass utána, képek alapján lehet felismered.
2022. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Szerintem is fogkő de lehet,hogy szuvas.
2022. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi, kép alapján tényleg fogkőnek tűnik. Ez megnyugtató, féltem, hogy minimum szuvas, de ha csak fogkő, akkor azt gondolom az orvos el tudja távolítani és utána nem lesz gond.

Normális amúgy, hogy egy 7 hónapos cicának fogköve legyen? Mitől lehet, mit csináltam rosszul?

2022. jan. 14. 19:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Mit eszik pontosan? Tapot is kap?
2022. jan. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Reggel tápot kap (magas hústartalmú gabonamenteset), este meg konzervet. Napközben már annyira nem szokott kérni enni, de időnként kap húst vagy pár szem jutalomfalatot.
2022. jan. 14. 20:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Hat akkor nem tudom, elvileg ugye az a lenyeg, hogy ragjon az allat, az segit rendben tartani a fogakat. Igy, hogy tappal is etetsz, ez pipa.

Bar biztosan eltero ez is, valamelyik macska hajlamosabb a fogkore, valamelyik nem annyira.

2022. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Lehet tényleg csak hajlamosabb rá. Na majd jövőhéten megkérdezem az orvost, hogy mitől lehet és mit tudnék csinálni megelőzésként. Most olvasgattam kicsit, elvileg cicának is lehet mosni a fogát, de kizártnak tartom, hogy magától hagyná és én se akarom ilyennel kínozni, ha nem muszáj.

Köszi mégegyszer a válaszokat, legalább megnyugodtam, hogy csak fogkő és semmi komoly :)

2022. jan. 14. 20:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, 7 hósan kissé korai a fogkő.
2022. jan. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!