Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák nyakörvére minek a...

Macskák nyakörvére minek a csengő?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, ez valami proli divat, mert akkor ennyi erővel miért nem masni vagy nyakkendő? :D


Miért pont csengőt raknak a nyakukba?



2022. jan. 16. 14:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
Én azért, mert így hallom, hogy merre van. Ha szólongatom, vagy este trappol a lakásban, nem esek át rajta a sötétben :D
2022. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Kinti cicákra azért szoktak rakni, hogy ne tudja elkapni a madarakat meg az egereket. Persze ez csak ideig-óráig segít, mert megtanul benne úgy mozogni vadászat közben, hogy ne legyen hangja...
2022. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Megfogja a madarakat? Dehát ragadozó, akkor mit egyen? Füvet mégse ehet :D Vagy ez is proli divat, hogy vega kutya vega macska?
2022. jan. 16. 14:52
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
A benti cicákra gondolom amiatt amit az első kommentelő írt. A kinti cicákra szerintem azért, hogy ne vadásszon le pl madarakat.
2022. jan. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%
A szobai házimacska szórakozásból is legyilkolássza az énekesmadarakat, legalább ennyi esélyük legyen. Ha már ők hasznosak, míg a szobamacska meg csak egy cuki parazita.
2022. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem kinzas a csengo, soha nem raknek a macskamra. Biztosan nagyon zavarja a hang, en is megorulnek, ha egesz nap hallgatnom kene, pedig az en hallasom messze nem olyan jo, mint egy macskanak.

Benti cica, nekem nem volt eddig soha problema abbol, hogy merre jar a hazban. Megtalalom, ha kell, vagy o talal meg engem :) Szerencsere meg nem is estem at rajta, eleg furge ahhoz, elugrik/ fut, ha van valami.

2022. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ha valaha veszek macskát, ami tervben van, én biztos nem teszek rá. Sokkal jobban hallanak, mint az ember, nehogy bekattanjon szerencsétlen állat tőle.
2022. jan. 16. 15:00
 8/23 anonim ***** válasza:
72%
Nekem régóta van a cicámon csengő, egyáltalán nem zavarja, nincs bekattanva. 1000 más dolog zavarhatja, pl. szagok, petárdázás, nem ez jelentéktelen kis hang.
2022. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

Nem kötekedésből, de az első válaszolótól kérdezem a macskát nem zavarja, hogy valami folyamatosan cseng a nyakán , minden lépésnél?


Tényleg érdekel.

2022. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Volt kinti macskánk. Mikor hetente 2-3 cinegét hozott haza... Nos! Ezért kapott csengőt. Utána nem fogott több madarat. Pedig kapott enni rendesen, de az ösztönei ugye.
2022. jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!